Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tud egy nemzet megváltozn...

Hogy tud egy nemzet megváltozni? Tényleg mindig a politikusok tehetnek mindenről vagy mi emberek vagyunk felelősek azért, hogy milyen az országunk?

Figyelt kérdés

Minden nyáron, mikor hazajövök a szokásos egy hetes nyaralásomból (Svájc, Németország, Szlovénia, Ausztria) felvetődik bennem ez a kérdés. Nem jókedvűen jövök haza. Túl nagy a kontraszt. Átjövök a határon és mi vár? Szemetes utcák, gödrös és rossz minőségű utak, lepukkant házak, lakótelepek, büdös aluljárók, rossz minőségű áruk a boltokban. Néhány km-rel arrébb teljesen mást tapasztalok.


Erről csak a politikusok tehetnek? Mennyiben vagyunk mi a hibásak, felelősek. Imádunk panaszkodni és szenvedni, mi magyarok és ez tény és imádunk a politikusainkra mutogatni, ők tehetnek mindenről. Biztos, hogy ők tehetnek mindenről? Miért nem nézünk néha magunkba és látjuk be, hogy csak mi vagyunk felelősek saját sorsunkért és olyan az országunk, amilyenné mi emberek tesszük. Te, én, a szomszédunk... stb. Változzunk emberek! Ne azzal foglalkozzunk végre, hogy ki mit csinál a faluban, kinek miből van pénze, a munkatársunk milyen ruhában jött ma dolgozni és amúgyis, hogy tudja megtenni, hogy minden évben külföldre megy nyaralni! Miért vagyunk irigyek, miért mindig a másik emberrel foglalkozunk? Miért nem figyelünk jobban a gyerekeinkre és tanítunk nekik értékeket? Miért nem megyünk szemétszedő akciókban részt venni a gyerekeinkkel együtt? Miért nem megyünk az állatvédőkkel együtt tüntetni és visszük a gyerekeinket is? Miért nem változunk végre????


2017. aug. 24. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Lusták vagyunk hozzá...
2017. aug. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Ez a kérdés jó ha 20 emberhez eljut, értelmetlen volt feltenni. Te csak annyit tehetsz, hogy példát mutatsz, mást nem.
2017. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
A média, politika és az a sok szenny torz kép amivel beállitanak hogy az a helyes követendő, nyomják az emberekbe. A kormány is tehet róla, nyilván fent csücsülve a székben nem tapasztalják hogy valójában mi is van, inkább fejlesztenek új dolgokra koncentrálnak, és akinek problémája van az oldja meg maga egyedül a dolgot, vagyis de... új villamosok közlekednek a városba, most ebből nekem mi hasznom? Főleg arról nem beszélve, ha a csövesek ugyanúgy utazhatnak rajta, énekelhetnek, kéregethetnek. Itt mindig a fejlesztések újjitásokra van költve a pénz, pedig szerintem jobban átgondolva a médiát kéne fejleszteni, szürni, és az emberek életfelfogásán, változtatni, arra törekedni hogy egy jobb közélet lehessen, az emberek barátságosan közelitsenek a másik felé, és ne úgy mintha megakarná támadni.
2017. aug. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez jó gondolat!
2017. aug. 24. 09:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legnagyobb baj, hogy volt 45 év szocializmus itt, ami belenevelte az emberekbe, hogy ne önmaguktól várják a megoldást, hanem az államtól. Hisz 45 évig mindent az állam intézett, az államtól kaptál lakást, munkát, jövőt..stb. Persze, hogy most sz**ik mindenki az országra és az államot hibáztatja a szar életéért. Kell még egy-két generáció, hogy ebből kijöjjünk, az fix.
2017. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem gondolnám, hogy ez kódolva van bennünk, de mi magyarok "imádjuk rosszul érezni magunkat". Egyrészt a történelmünk miatt, panaszkodhatunk, hogy volt Mohács, volt szabadságharcok leverése, volt Trianon, volt 1956, volt rosszul sikerült rendszerváltozás stb. És ezek már jó kezdő indokok, hogy elhagyjuk magunkat.


Másrészt sokszor azt tapasztalom, hogy az emberek nem azzal foglalkoznak, amit szeretnek. Rengeteg ember van, aki szidja a munkáját (nem a munkatársait vagy a főnökeit, hanem már alapból a munkáját), csak hát ott dolgozik, mert valahol kell dolgozni.


Harmadrészt van ez a "nekem mindig rosszabb" életérzés, ha a másikkal hat rossz dolog történt az elmúlt héten, velem biztos, hogy hét!


Negyedrészt nincs összefogás! Valóban nagyszerű dolog lenne összefogni, közösen mondjuk szemétszedő akcióban részt venni stb., de ott is előbb-utóbb előjönne, hogy "mert bezzeg én több szemetet szedtem össze", vagy "nekem kellett lehajolnom minden papírért". A magyarok többsége ilyen. :(


Az egyik oka szerintem az, hogy egyáltalán nincsenek olyan hírességek, akikre felnézve ezen változtathatnánk. Nézd meg a politikusokat! Politikai hovatartozástól függetlenül a pártok állandóan egymást kritizálják (kormánypártok VS ellenzéki pártok), ha az egyik "A"-t mondd, biztos, hogy a másik "B"-t fog. A médiában általában nem is azzal foglalkoznak, hogy mit kellene jól csinálni, hanem azt, hogy a másik mit csinál rosszul.


Aztán vannak a celebek. Győzike, Berki, stb. Annyian szidják meg kritizálják őket, mégis minden második ember tud róluk mindent. Ők vajon az általad említett értékeket közvetítik? Dehogyis! Az emberek többségének egyszerűen ez kell! Hidd el, a tv-csatorna vezetők sem ostoba emberek, ha mindenki elkapcsolna a tv elől, amikor megjelenne mondjuk Berki, egy hét múlva már nem lenne a csatornánál. De nem fognak elkapcsolni, teljesen értelmes emberek közül is sokan nézni fogják, mert ez van, ezt nézik mások is, ezt kell szeretni.


Szóval nagyon jó dolog, amit írtál, de sajnos elképzelhetetlennek tartom, hogy itt ilyen változás legyen, pláne társadalomszinten. Régen én is hittem ezekben a dolgokban, hogy majd változunk, de már lemondtam róla... Remélem, te tovább ki fogsz tartani a hited mellett! :)

2017. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a szövegben elhelyezett manipulációs tényező keltette fel a figyelmen: "Imádunk panaszkodni és szenvedni, mi magyarok és ez tény"


Ha ilyet állítasz: imádunk szenvedni, akkor te milyen felelősséget képviselsz?

Csak megerősíted a hülyeséget, sajnos.

2017. aug. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Minden nemzetnek olyan kormánya van, amilyet megérdemel."
2017. aug. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!