Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék? Egy senki vagyok.

Mit tehetnék? Egy senki vagyok.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy még előttem az élet, és, hogy rengeteg dolog van amiért érdemes élni. Nem lennék képes öngyilkosságra, viszont egyre több depresszív gondolat kerülget.

Családon belül egyre több veszekedés, szüleimmel, és testvéreimmel egyre romlik a kapcsolatom, mert nincs igazán idejük már rám. Egész nyáron nem csináltam semmit, mert nincsenek barátaim, legalábbis igaz barátaim semmiképpen sem. Mindig akkor hagynak cserben mikor szükségem lenne rájuk, hátam mögött kibeszélnek stb. De eddig el voltam velük, örültem neki, hogy valaki egyáltalán itt van velem, viszont most egész nyáron nem kerestek. Iskolában mindig belém kötnek, és sírásig bántanak, és amikor látják, hogy már teljesen összetörtem belül, elégedett mosoly terül szét az arcukon. Annyira fáj...Miért jó másoknak ha nekem rossz..? Nincs is bennem semmi különleges, nem rakom ki magam, így hát persze, hogy a fiúk is elkerülnek. Nem találom azt sem amiben tehetséges lennék. Próbáltam sportokat, művészeteket, zenét, de egyikben sem voltam jó. Haszontalan senkinek érzem magam.

17/L



#barát #iskola ##tehetség ##osztálytársak
2017. aug. 24. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ne aggódj, most kapni fogsz vagy 20 üzenetet kanos kisfiúktól, vagy kiéhezett öregektől.
2017. aug. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, viszont gyakorin ez nagyjából elkerülhetetlen. Nem is ebből a célból írtam ki a kérdésem, csupán nincs senki akinek mindezt elmondhattam volna.
2017. aug. 24. 17:01
 3/9 anonim ***** válasza:

De szerintem ez így jó, hogy kiírod magadból. Hát igen. Az ilyen helyeken kockázatos az ismerkedés. Mármint internetre gondolok, kép, név nélkül. Viszont mivel ezek szerint valóságban se nagyon jó, akkor patt helyzet van. Valamelyik irányba lépned kell, mert ez így akkor nehezen fog változni.


Kezdetben, hogy kicsit oldódj, találj magadnak valamilyen hobbit, ha még nincs.

2017. aug. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok: Egyébként velem is hasonló a helyzet. Mondjuk talán nálam gáz lenne, ha sírásig baszogatnának, de nem tudják hol a határ. Én sokat szoktam magamba gondolni, az rengeteget segít. Valamint rajzolni szoktam rengeteget. Ilyenkor tudok elmélkedni, nem kell az ilyenekre gondolni
2017. aug. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagy senki, és nem vagy haszontalan sem.

Nagyon sok ember egy szenny, akik csak rosszat akarnak, mert nekik is rossz és nincs életük.

Attól, hogy mások rajtad töltik ki a haragjukat, te általad növelik a saját egójukat, kihasználnak, nem jelenti azt hogy egy senki vagy.


Képzeld el hogy egy életvidám ember aki jót akar sétál az utcán, odamennek hozzá és belérúgnak 20-an.

Annyira nagyok a sérülései, hogy nem tud fókuszálni arra hogy valamiben jó legyen, mert annyira fáj neki, és csak a fájdalomra tud figyelni.

Akkor ő most egy haszontalan senki, azért mert bántották? Nem hiszem.


Azért jó másoknak ha neked rossz, mert ők többnek érzik magukat ha téged bántanak. Nekik alapból rossz, alapból szükségük van megerősítésre hogy ők jók, és ezért téged alacsonyítanak le, hogy nagyobbnak érezzék magukat melletted.

Amikor látsz egy csöves embert, akkor hirtelen rád jöhet az érzés, hogy milyen jó neked hogy van házad. Hasonló megy végbe náluk is, tönkretesznek kicsit, majd összehasonlítsák magukat veled és örülnek hogy ők legalább nem olyanok mint te.


"Mindig akkor hagynak cserben mikor szükségem lenne rájuk"

Alap dolog amit meg kell tanulnod, hogy emberekre nem számíthatsz, csak is magadra. Nagyon ritka amikor valódi barátod van, és tényleg ott van ha kell.


" viszont most egész nyáron nem kerestek. "

Te kerested őket?

Én haverom is arra vár, hogy könyörögjek neki hogy jöjjön játszani mondjuk, baj van az önbizalmával. Ha te is ugyanezt csinálod, akkor úgy tűnhetsz nekik mint egy kisgyerek, aki magától nem jön, félénk, stb. Legyél nyitott, aki lógni akar másokkal, és ki is mutatja.


"Annyira fáj.."

Tudom. Sajnálom is.


"Nincs is bennem semmi különleges, nem rakom ki magam, így hát persze, hogy a fiúk is elkerülnek."

Ha sérült vagy, jó hogy nem tudod megtalálni saját magadban a különleges dolgokat.. Mint mondtam, ez olyan mintha agyon vertek volna, és próbálsz futni amiben jó lehetsz. Nem tudsz, amíg sérült vagy, meg kell gyógyulnod előbb.


"amikor látják, hogy már teljesen összetörtem belül, elégedett mosoly terül szét az arcukon."

Ilyen férgekkel nem is akarnék a helyedben barátkozni.


Ha szeretnél erről beszélgetni, egy normális és értelmes fiúval, akkor nyugodtan írj.

2017. aug. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el Braavos-ba Arcnélkülinek, feltéve, ha elég meggyőzően tudod állítani, hogy senki vagy. :D
2017. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Már hogyan lennél senki, ha ilyen szépen, összeszedetten fogalmazol. Értékes ember vagy, kívánom, hogy találj igaz barátokat és egy olyan életcélt, amiért megéri küzdeni!
2017. aug. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Hát figyelj.

Azt én is észrevettem, hogy nagyon jól fogalmazol, kb egy vesszőhiba sem volt. Ebből arra merek következtetni, hogy hülye biztos nem vagy. Sőt.


"Nem lennék képes öngyilkosságra, viszont egyre több depresszív gondolat kerülget. "

Gondolom ez betudható annak, hogy nem nagyon vannak céljaid (?). Legalábbis én azóta felejtettem el az ilyen dolgokat, mióta szinte minden egyes hétre jut nekem egy kisebb-nagyobb cél (az is célnak számít, ha pl az ember Minecraftban felépít egy épületet... Nem a világot kell megmenteni ;))

Igaz, hogy most már mindegy, de nyáron elmehettél volna diákmunkára (lehet, hogy mentél, nem írtad). Nekem ez is segített, a kollégák 90%-ával különösebb problémám nem volt, és úgy vettem észre, hogy a többség elfogadó. Ha bemész egy közösségbe, nem fognak rögtön megutálni, utána jönnek csak a problémák.


"Családon belül egyre több veszekedés, szüleimmel, és testvéreimmel egyre romlik a kapcsolatom, mert nincs igazán idejük már rám."

Megkérdezhetem, hogy mi a veszekedés témája? Egyébként ez megtörténhet, képzeld bele magád anyukádék helyzetébe. Lehet, hogy ők csak a siránkozó tinit látják benned, vagy szimplán beelegeltek abból, hogy depresszív vagy. Ugyanis egy rossz hangulatú ember az egész társaság hangulatát le tudja húzni a francba. Mióta vagy ilyen rossz hangulatú, megkérdezhetem?


"Egész nyáron nem csináltam semmit, mert nincsenek barátaim, legalábbis igaz barátaim semmiképpen sem. Mindig akkor hagynak cserben mikor szükségem lenne rájuk, hátam mögött kibeszélnek stb."

Diákmunka, Diákmunka, Diákmunka!!!

Milyen cserbenhagyásra gondolsz?

Honnan tudod, hogy kibeszélnek?


"De eddig el voltam velük, örültem neki, hogy valaki egyáltalán itt van velem, viszont most egész nyáron nem kerestek."

A leírásodból a barátaid valóban inkább csak haverok. Ne foglalkozz velük.


"Iskolában mindig belém kötnek, és sírásig bántanak, és amikor látják, hogy már teljesen összetörtem belül, elégedett mosoly terül szét az arcukon."

Melyik iskolába jársz? Nem akarsz esetleg iskolát váltani?

Most papolhatnék neked arról, hogy én mit éltem át, de szerintem nem segítenék vele.


"Annyira fáj...Miért jó másoknak ha nekem rossz..?"

Sok ember ilyen, szokj hozzá. Vagy akkor is külön összeomlik majd a lelked, amikor a bringás jobbról előz, rászólsz, ő meg letöri a tükröt?


"Nincs is bennem semmi különleges, nem rakom ki magam, így hát persze, hogy a fiúk is elkerülnek."

Mindenkiben van valami. Találd meg önmagad.

Jelenleg a téged meghatározó elem a depresszió. Szóval jelenleg az a személyiséged (ne haragudj), hogy az ember energiáját elszívó jelenség vagy. Avagy lehet, hogy nem így van. Nem szívod el az emberek energiáját. De, ha rád néz valaki, akkor is egy lelki problémás lányt lát. Hidd el, az embernek a kisugárzásán nagyon látszik az aktuális lelkiállapota! Ezért nem is tapadnak rád a fiúk.


[sztori]

Én kiskoromban odavoltam a kocsikért. Aztán volt egy balesetem, epilepszia stb... Mondták szüleim sokáig, hogy ne ne ne ne vezessek soha stb.

Aztán jöttek a remek eeg vizsgálatok, a gyógyszert elhagytam...

2016 őszén találtam egy videóst (MHVlog), a videói után tudom, hogy ezzel akarok foglalkozni.

[sztori vége]


"Nem találom azt sem amiben tehetséges lennék."

Ne a tehetséget nézd, hanem hogy mi ÉRDEKEL!

Neked a programozás tetszik, nézz utána annak. Röpizni akarsz, keress vmi klubot, röpizz! Stb...


17f

2017. aug. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok...szinte ugyan ebben.

Sokat gondolkozok ezen, főleg amikor a magányban nyakig vagyok.

Barátaim nekem sincsenek, a testvéreimmel is úgy vagyok mint Te...megromlott a kapcsolat. Próbáltam én is sportokat, hangszereket, jártam is edzésekre, zeneiskolába, de sehol nem találtam fel magam. Sokat elemeztem ezt a bizonyos szomorú, magányos életet. Néztem az ismerőseim baráti köreit, sikereit stb... És arra a meggyőződésre jutottam hogy: Ahhoz hogy az embernek legyenek olyan hobbjiai, tevékenységei, elfogltságai, oda egy "JÓ" baráti körre van szükség. Namármost..akiknek nincsenek barátai, azoknak nehezebb fellelni magukat a világban mert nincs ösztönzés. Nincs kivel elmenni ide-oda. Bezárkóznak magukba, és élik a maguk világát, és álmodoznak. Tehát a boldog, jó élethez szükségünk lenne rendes barátokra, vagy rendes családi kapcsolatokra. Barátokon keresztül ismer meg az ember még több barátot..így jön létre a baráti kör. Ugye buliznak, kirándulnak, csavarognak stb.. És sokan így lelték meg a szerelmüket is. Tehát szerintem barátokon keresztül lehetne elérni azt a bizonyos "Rendes" életet. Úgy lehetséges hogy találnánk magunknak hobbit és feltalálnánk magunkat a világba. Én kb így látom a helyzetet. Ti akik ezt elolvassátok lehet hogy nem értetek egyet de én leírtam a véleményemet. Én kívánom Neked kedves kérdező hogy: Ismerkedj,találj barátokat,legyen egy jó batáti köröd, és légy BOLDOG! :) (17/F) Isten Áldjon!!! Ja és biztosan van olyan dolog, amiben tehetséged Vagy...minden embernek van egy, vagy több adottsàga amiben tehetséges. Neked is van tehetséged! És nem Vagy senki!

Életre Való Ember Vagy! <3 A senki emberek nem ide tartoznak...akik bántanak azok a senkik...

2017. aug. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!