Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék ha úgy érzem...

Mit tehetnék ha úgy érzem senki se szeret?

Figyelt kérdés

Apám kiskoromban elhagyott,anyám kevesebbet foglalkozott/foglalkozik velem mint a kistesómmal.Egész általános iskolában piszkáltak,most középiskolában is piszkálnak néha,egyedül vagyok.Ráadásul évet is kellett ismételnem,a tanárom pikkelt rám,de viszont az osztály most jobb kicsit.Most másik tanár szállt rám,és 3 emberrel beszélgetek többet,egy elmegy másik suliba.Úgy érzem nekem a vágyaim maradtak és a célok elérése.A sok szekálás miatt nincs önbizalmam,nem merek/tudok barátkozni.

Rendes tanácsot tud adni valaki?

Kicsit hosszú lett


2014. jan. 13. 22:16
 1/2 anonim válasza:

Tudom milyen az hogyha piszkálnak.Sajnos énis ilyen helyzetbe voltam. Átérzem a helyzeteted, én még iskolába se akartam menni a piszkálodók miatt.

Azt ajánlom,beszélj egy tanárral vagy osztályfönökkel.Vagy ,akivel jóba vagy. Merj barátkozni.Megéri. Tapasztalatból mondom. Nekem sincs önbizalmam.De tudd ,aki egyszer a padlón volt, az föl is tud állni!

Merj kiállni magadért.Még akkoris ha fáj.

Remélem tudtam segíteni , ha nem akkor további szép napot.:)

2014. jan. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok dolgot tehetsz.

A sovárgás a szeretetre, a megértésre, csupán önmagad szeretetének, önmagad megértésének hiányát tükrözi.

Amennyiben ezt megérted, megérted azt is, hogy rajtad kívül még sok millió emberrel, ugyanez a helyzet.Kérdésed abból adódik, hogy önmagadat nem tudod szeretni.

A megoldás ott kezdődik ahol most épp vagy.Törekedj arra, hogy félre tudj rakni minden múltbéli beazonosulást(én ilyen vagyok, én olyan vagyok).Fogadd el önmagadat, és légy megértő önmagaddal szemben.Hagyd megerősödni önmagadban, azt a pontot ami független mindentől és mindenkitől.

Vonatkoztass el mindentől amivel eddig beazonosítottad magadat, amit lehet csak valaki mondott rólad, vagy épp te gondoltál magadról.Valódi lényed nem függ senkitől és semmitől sem.

Például amikor elkezdődik egy napod, döntsd el, hogy ma csak megfigyeled a dolgokat magad körül mint szemtanú.Ezzel azt éred el, hogy szép lassan képes leszel elvonatkoztatni minden benned megjelenő gondolattól, érzéstől ,mások gondolataitól, hangulataitól, és képes leszel csak jelen lenni és élvezni bármit amit éppen csinálsz.

Valódi lényed csak megfigyelő és nem egy adott tulajdonságokkal rendelkező személy.

Minél inkabb törekszel arra, hogy élvezd bármit is csinálsz, már nem fogod úgy érezni, hogy senki sem szeret, mert elkezded önmagadat szeretni, és ez csodákra képes!

Nem a hiányát fogod erezni a szeretetnek, hanem épp ellenkezőleg, te fogsz jobban tudni szeretni.

Tehát maradj nyitott, és ha úgy érzed hibáztál ne vétózd magad ne mondogasd, hogy már megint nem sikerült, mert csak beazonosulsz azzal a hangulattal, és urrá lesz rajtad.

Egyszerűen csak figyeld meg magad körül a dolgokat, de ne azonosulj be velük.

Van benned egy pont ami mozdíthatatlan de mégis rugalmas.

Ami lényed középpontja.Ahol bármikor nyugalomra találsz, mert független minden múltbeli történéstől.

A vágyak és a célok, elvonhatják figyelmedet a jelenről.

De ez még nem azt jelenti, hogy nincs értelmük, csak ezt tudatosítsd.

2014. jan. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!