Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról, és a...

Mi a véleményetek arról, és a tettéről, aki ad egy ötezrest egy hajléktalannak?

Figyelt kérdés
2017. aug. 29. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
semmit az ő dolga, nem látok benne semmi extrát
2017. aug. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyszerre gondolnám hogy mennyire rendes, és mennyire naiv.
2017. aug. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Engem leginkább az zavar, hogy tegyük fel, hogy kaját vesz belőle, ruhát, hasonlókat és bort mondjuk csak annyit, hogy a kaját meg tudja vele enni. Mert bor nélkül általában már nem tudnak enni. Másnap ugyanúgy hajléktalan lesz, a pénzéből vagy amit vett belőle vagy lesz még valamennyi, vagy elfogyott vagy ellopják tőle, de párnap után olyan lesz neki, mintha meg se kapta volna. Így aki ezt tette, kényegében semmit se segített rajta. Ráadásul úgy tudom, hogy egy nap többet koldulnak össze 5000 Ft-nál, tehát lényegében azon a napon kb. 20-30 %-al többet kapott, ennyi történik vele ha valaki ezt teszi vele.
2017. aug. 29. 18:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szép, de sajnos szegény még mindig csak ideiglenesen van kisegítve. Ha munkát adna neki, azzal tenné a legjobbat.

Mert sajnos senkinek nincs annyi vagyona, hogy a világ összes éhezőjét kihúzza a bajból, mert a végén akkor maga is beállhatna közéjük.

De becsülendő egyébként.

2017. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenki azt csinal a penzevel amit akar. En nem adnek ennyit. Ha otezresekkel dobalozhatnek akkor inkabb menhelyeknek adnam vagy alapitvanyoknak. Nalunk a hajlektalanokat csovesnek hivjak mert mindegyiknek ismerjuk az eloeletet mindegyik a sajat hibajabol kerult utcara es eszukben sincs valtoztatni. Ajanlottak mar nekik szallast es munkat de nem akarnak dolgozni. Ezt meg is mondtak. Van amelyik csak etelt szokott kerni, neki mindig veszunk is ha latjuk. De van amelyik azt hazudja hogy kajara ker penzt de amikor etelt adnal neki elkuld a pitaba meg elatkoz es megy vissza a dohanybolt ele keregetni. Sot olyan is van akinek lenne hol lakni de eldrogozta az agyat es csak jarkal fel ala betepve es cigit kereget. Pialni az osszes pial, alusdobozok meg uvegek arabol szedik ossze a kis komuves actimelre valot. Foldrol szedik fel a csikkeket es azt szivjak. Kopkodnek szemetelnek, a parkokban jatszotereken alszanak a padokon meg a homokozokba es a viragladakba sz**nak. Obegatnak verekszenek, tavaly az egyik felgyujtotta a masikat, meg is halt... es egyre tobben vannak. Ha ruhat vagy agynemut kapnak eladjak a putrisoknak parszaz forintert hogy vehessenek piat.

5000 ft akkor se segitene egy hajlektalanon, ha nem ilyen lenne hanem normalis ember. Vajon meddig lesz nala, ha a tobbi eszreveszi? Azonnal leszurja erte barmelyik. Venni mit tud belole? Akkor is csak a napi 2 zsomlejet fogja megvenni, nem fog beulni egy etterembe lazacot enni. Ruhara nem eleg. Talan gyogyszerre, ha egyaltalan beengedik valahova.

Sajnos en eloiteletes lettem azok miatt, akik a mi varosunkban tanyaznak. Regen en is sokszor adtam, de mar nem tartom megoldasnak hogy meg tamogassuk is oket hogy igen ezaz legyel csak csoves koldus itt ugyis szabad tessek itt van penz sza*jal csak a jatszoterre...

2017. aug. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Telen meg aztan megkezdodik az orulet. Nem mennek be az ingyenes szallora, mert 10 orakor zarjak az ajtokat es ez nekik problema. Ezt is ok meseltek. Inkabb a setaloutca kozepen epitenek halozsakokbol meg nejlonokbol kempinget. Az utca kozepen. Aztan vagy a sajat labukat torik el, hogy korhazba kerulhessenek, vagy megkeselik egymast vagy ablakokat tornek be, hogy sittre keruljenek, mert ott ugye jo meleg van meg ingyen kaja.
2017. aug. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én már régóta nem adok egy hajléktalannak sem, mert volt egy olyan est, hogy nem fogadta el tőlem az étel, konkrétan kilökte a kezemből, ami végülis a reggelim egy része volt. Szóval nem adok senkinek, a mai világban ott verik át az embert ahol tudják, épp ezért kizártnak tartom hogy adjak. Ráadásul el tudom képzelni, hogy áll mögöttük egy beszedő, akinek leadják a pénzt... Nehogy már ezért én legyek a rossz mert más ilyen helyzetbe került.
2017. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy hü**e, már bocs. Első szabály: Hajléktalannak csak ennivalót, esetleg ruhát, pénzt nem szabad. Sajnálom én is őket sokszor, de ha pénzük van, akkor 10-ből 8 biztosan alkoholra és dohányra költi...
2017. aug. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!