Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bámul egy ember állandóa...

Miért bámul egy ember állandóan a héven?

Figyelt kérdés

Van egy fiatalember a héven, aki már nagyjából egy éve állandóan bámul meredt szemekkel és vigyorog rám, amikor ugyanazon a héven utazunk. Igyekszem elkerülni, ha meglátom máshova szállok, próbálok úgy leülni, hogy ne lásson.

Ugye ma volt az első nap és amikor már a héven ültem reggel, ott integetett a peronról és közben vigyorgott és bámult.

Már kezdek kicsit félni tőle, mit tudnék csinálni, hogy "békén hagyjon"?

Egyébként nem vagyok se szép, se csúnya, próbálok rendesen öltözködni, ápolt is vagyok, szóval nem tudom miért van. És nem csak beképzelem, tényleg így van.

16/L



2017. szept. 1. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Karóra húzna.
2017. szept. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Videózd le valahogy vagy fotózd le. Meg esetleg más ismerőseidnek is beszélj erről, mert valszeg zakkant és bármikor bánthat.
2017. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tetszel neki.
2017. szept. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Anyáéknak beszéljek erről? Nem akarom őket megijeszteni, meg azt sem tudom, hogy mondjam nekik.
2017. szept. 1. 18:05
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Valószínűleg ha már vigyorog és integet, akkor nem teljesen egészséges mentálisan. Ilyenkor látványosan állj odébb, fordulj el, de úgy, hogy ne elszakadj az utasoktól, hanem inkább közelebb kerülj egy másik utashoz. Ha már nagyon zavar, és esetleg félnél, akkor szólhatsz is egy jól szituált felnőttnek, hogy segítsen, szóljon neki, hogy ne veled foglalkozzon. Valószínűleg látszik az arcán, te hogy érzed: tetszel neki és ismerkedni szeretne, vagy inkább "bolondnak" tűnik, vagy esetleg veszélyesnek?


Így látatlanban nehéz megmondani, de szerintem aki integet, az valószínűleg nem bántana, másképpen flúgos.

Szerintem mondd el a szüleidnek, néha el is kísérhetnek, és ha akkor is ott van, és ezt csinálja, menj oda hozzá, és kérd meg, hogy hagyja abba. Megkérheti valamelyik szülőd is, csak azért figyeljétek meg előbb biztos teljesen jószándékú-e.


Nekem egy autista ismerősöm csinálta ezt, hogy vigyorogva bámult, és integetett, de nem szólt hozzám. (Egy méterről, tanteremben, közös szakkörre jártunk.) Nem bánt, csak furcsa. Viszont tömegközlekedésen elhiszem, hogy baromi ijesztő.


Egyébként melyik héven volt ez? A szentendrein egyszer én is utaztam egy ilyen alakkal, de ő ráadásul még mellém is ült. Nem bántott, de mivel büdös is volt, kényelmetlenül közel is volt, inkább átszálltam egy másik kocsiba. Utána láttam amikor leszállt, nagyon furcsa volt, mert a biztonsági sávban sétált tök nyugodtan, egyenesen, miközben elindult a hév, nem zavarta, pedig azért elég nagy huzatja van.

2017. szept. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

utolsó, köszönöm a választ :)

a gödöllői héven van ez, az arcát nem igazán tudom kivenni, mindig egy nagy napszemüveg van rajta, de állandóan vigyorog. Lehet, hogy nem rossz szándékkal csinálja, nem tudom, de nagyon félelmetes.

2017. szept. 1. 21:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak az óvatosság kedvéért szerezz be egy paprikasprayt és ha megtámadna, akkor fújd az egészet a képébe.
2017. szept. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem is autista vagy valamilyen mentálisan visszamaradott ember. Ismerek párat, és hasonlóan viselkednek random emberekkel, de főleg azokkal akik tetszenek nekik vagy csak barátkozni szeretnének velük. Még az is lehet hogy emlékezteted valakire, és fel akarja hívni a figyelmedet arra hogy ott van.


Mellesleg nem értem miért van a kulcsszavak között a 'zaklatás' szó.

Ugye nem gondolod hogy zaklatás az, ha valaki(esetlegesen egy fogyatékkal élő) integet neked, és "bámul"?

2017. nov. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Szép-szép dolog a PC, utolsó, de ugye nem gondolod, hogy nem zaklatás, hogy egy esetleg egészséges férfi egy éve bámul és integet egy 16 éves lánynak?

Nyilván ezért senki sem fogja feljelenteni, börtönbe zárni, vagy ilyesmi, de azért azt ne mondjuk már, hogy ez normális, hogy egy 16 éves lánynak így kell közlekednie. És egyébként ha fogyatékkal él, ha nem, ha valakinek a viselkedése zavarja a másikat, és zaklatja, akkor az zavaró, zaklató viselkedés, és nem kötelező a másiknak elviselnie/alkalmazkodnia hozzá.

2017. nov. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen.. Nem kötelező elviselnie, de arra nem a jogi lépések az elfogadhatóak. Illetve nem elfogadható, hogy a másik ember kárára váljon a nem-elviselés.
2017. nov. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!