Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi erről a véleményed?

Mi erről a véleményed?

Figyelt kérdés
Egyes emberek a komoly problémájukat is le tudják írni két mondatban, mások meg jelentéktelen dolgokról novellákat képesek írni.
2017. szept. 4. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Uralkodási vágyat feltételezek az utóbbiban. Mindig ezt figyeltem meg azoknál, akik például a mondandójukat az elején kezdik részletezve, természetesen az Ősrobbanásnál. És hol van még attól mondjuk Róma története, hát még a mondandójának lényege a végén, ha a hallgatója addigra ki nem készül. Remélhetőleg rövid voltam. :))
2017. szept. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
A két mondatos valószínűleg a megoldáshoz keres segítséget, a másik meg ki akarja önteni a lelkét, amihez megfelelő szennyvízcsatornát keres a hallgatóság személyében.
2017. szept. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tökéletesen megfogalmaztad 2. Én is ezt érzem, csak nem tudtam ilyen jól szavakba önteni.
2017. szept. 5. 00:13
 4/5 anonim válasza:

Én is általában hosszan írom le a dolgokat, pedig depressziós vagyok és szociális fóbiám van. Szóval nagyon nehéz bármit csinálnom, leírni egy hosszú szöveget és elkűldeni.

Volt, hogy vagy 4-5 oldalnyit írtam itt, de aztán inkább töröltem a szöveget és nem küldtem el.


Én szerintem azért írok sokat, hogy semmi képpen se legyen félreérthető, s hogy esetleg olyan dolgokban is láthassák a válaszolók a megoldást az adott problémámat amiről én nem is gondoltam, hogy benne van.


Láttam már lényegében tök ugyanolyan kérdéseket, csak a hosszúságuk/részletteségük különbözött de a látszólag apróságok mégis megváltoztatták a reakciókat a rövidebbhez képest... És szerintem hasznisabb válaszok érkeztek.


Ráadásul nekem jobb, ha olyan nem ad tanácsot fontos kérdésekben akinek problémát jelent egy "hosszú" szöveg olvasása.


Én is ha másnak válaszolok, akkor a lehető legnagyobb precizitással próbálom megtalálni a megoldást a kérdésére/problémájára. És a hosszú szövegekben ezt általában könnyebb...

2017. szept. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Természetesen lehet a komoly problémáról is hosszan írni, itt szó nem volt arról, hogy a szöveg terjedelme határozza meg a tartalma jelentőségét. A felvetett probléma nagyságán van a hangsúly: ha valaki jelentéktelen dologról ír hosszasan, az a mögötte rejlő jelentőst (ami miatt a jelentéktelen zavarja őt) már alighanem fel sem akarja ismerni, következésképp csak panaszkodik. Te viszont fontos dolgokról írsz, az más dolog, hogy terjedelmesen, erre megvan az okod, bár az esetleges félreértéseket később is lehet tisztázni - mint ahogy most is ez történt. :)
2017. szept. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!