Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyen önbizalmam? Mit...

Hogyan legyen önbizalmam? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2017. szept. 5. 00:33
 1/5 A kérdező kommentje:
14/L
2017. szept. 5. 00:33
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalmat úgy lehet építeni, hogy tudatosan ugrasz bele olyan megmérettetésekbe, amitől félsz. Legyen az sport, leszólítani ismeretlen embereket és beszédbe elegyedni, stb.
2017. szept. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Az önbizalmadat úgy tudod építeni ha pozitív visszajelzéseket kapsz. Esetleg egy bókot vagy pár kedves illetve elismerő szót/mondatot. A barátok a család is nagy mértékben részt vesznek ebben. A legjobban tőlük kellene ezeket megkapnod. Mint minden embernek úgy neked is van olyan sajátos személyiségjegyed vagy viselkedési normád mint pl ügyesen tanulsz, illedelmesen viselkedsz és stb. Amiket értékelhetni lehet. Ezek mellett erősítheted magad is. Ehhez a pozitív tulajdonságaidat kell előtérbe helyezned és az olyan helyzeteket kell keresned amikben jól érzed magad. Mondjuk ha elmész egy olyan baráti találkozóra ahol nemigazán érzed jól magad illetve kicsit "kilógsz" és kellemetlen neked akkor nem fog jó hatással lenni rád. Kerüld a nagtívan ható helyzeteket a pozitív tulajdonságaid erősítsd és a rád pozitívan ható baráti társaságot illetve helyzeteket keresd. Szerintem mindezzel tudsz már valamit kezdeni. Ha esetleg kérdésed lenne fordulj bizalommal hozzám. Sok sikert. :)
2017. szept. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Én is önbizalomhiányos voltam sok ideig. Sokszor odáig fajultak a dolgok, hogy féltem emberek közé menni, mert azelőtt sokat bántottak az osztálytársaim, és néha random emberek is az utcán. Aztán ahogy telt az idő, megváltoztam kívül is, belül is, és a gimiben bekerültem egy olyan társaságba, ahol volt egy lány, aki szinte mindig mosolygós, vidám, kedves volt mindenkihez. Vele nagyon jóban lettem. Ő mozdított ki sokszor a komfortzónámból vagy egy sétával, vagy egy szép megjegyzéssel. Ha látott valami szépet rajtam, mindig szóvá tette. Legyen szó a hajamról, a szemöldökömről, a blúzomról, bármiről. Gyakran mondta azt is, hogy szép vagyok, ami irtó jól esett, mert mástól (a szüleimen és nagyszüleimen kívül) soha nem hallottam. Ő elérte azt, hogy több önbizalmam legyen. Később, a végzős éveink közben több eseménybe is belevont. Szilveszteri buli, vagy csak egy egyszerű összejövetel a haverjaival, akiket abszolút nem ismertem. Első találkozáskor rendesen paráztam, hogy vajon mit fognak szólni rólam, hogyan viselkedjek stb. De aztán kiderült, hogy mind jófejek, és feltöltenek pozitív energiával ahányszor csak találkozunk.

Tavaly vétettem egy nagy hibát, és eltávolódtam tőle, viszont idén igyekeztem újra rendbehozni a kapcsolatomat vele, mert hiányzott. Azóta ismét beszélünk, ismét sok közös programot hoztunk össze (leginkább ő, mert én még mindig amolyan introvertált vagyok, kevés baráttal). Most azt szeretné, ha jóban lennék az ő haverjaival, így rengeteg programba beszervez, amiben ők is részt vesznek.

Azonban fontos megemlítenem, hogy ebben nem csak ő segített, hanem egy olyan környezetben is töltöttem négy évet, ahol az emberek barátságosak, nyitottak voltak. Tehát, próbálj sulin belül bekerülni egy ilyen környezetbe, keress barátokat, akik nem húznak le, hanem inkább segítenek neked felemelkedni. Sok sikert!

2017. szept. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez pszichológiai baromság, amiből keresletet gyártottak. A média is hozzájárul, ahhoz hogy merő szerencsétlenségnek lásd/gondold magad. 14 évesen meg lazán manipulálható vagy. Egy dicséret, és a fellegekben érzed magad.
2017. szept. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!