Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell ennyire mások...

Miért kell ennyire mások életével foglalkozni?

Figyelt kérdés

Kb. érettségiig nem tapasztaltam ilyesmit, de aztán tripláját megkaptam az emberek "érdeklődéséből". 20 évesen érettségiztem, azért, mert évvesztes voltam, és 5 évfolyamos suliba jártam, így közel 20 voltam mire lement az érettségi. Utána akárkivel találkoztam mindenki kérdezte, hogyhogy 20 évesen érettségiztem, csak nem buktam?! (majdnem kitünő tanuló voltam végig, úgyhogy no komment)... na innen jött a magyarázkodás, hogy nem hanem évvesztés stbstb. Aztán jött az egyetem, előbb elvégeztem egy szakot, most a második diplomám megszerzésénél tartok, államvizsgázok... évek óta megint jönnek a kérdések: mikor végzel már a sulival?? még mindig odajársz?? (mindössze fél évet vesztettem, passzív félév miatt), és akkor már megvan a szakdolgozat? és van nyelvvizsgád? és akkor megvan hogy hol fogsz dolgozni, és mit? ha erre felelem hogy igen, akkor na és hol??? ... folyamatosan akárhányszor akárkivel találkozom jönnek ugyanezek a kérdések, mintha várnák az ember bukását. ez nem az a kedves érdeklődés, hanem szinte beletúrnak az ember privát szférájába, de uez vonatkozik a magánéletemre is, állandóan lesik kivel voltam, meddig, mikor, megjegyzik hol láttak minket együtt és még sorolhatnám. Semmi köze snekinek semmihez, de nyilván ezt nem vághatom oda volt kollégának pl. hogy semmi közöd hozzá. Igyekszem hárítani, új taktikám, hogy mindenkinek mindenről mást mondok, aztán ha pletyiznek, hadd zavarodjanak össze :D


Engem abszolút nem érdekel senki élete, hogy ki mit tanult, hova járt, mit csinál, kivel él, semmi pletyka, általános dolgok max velük kapcs, megkérdem hogy vannak. De nem pörgök az életén. Miért avatkoznak bele az emberek más dolgába?


2017. szept. 9. 00:05
 1/4 anonim válasza:

Ez azért van, mert az emberek imádnak beleszólni más életébe, kritizálni a másikat, hogy ettől a saját hibáikat elfelejtsék. Vagy csak egyszerűen mindenbe bele akarnak pofázni.

Veled vagyok, engem a legkevésbé se érdekel más élete.

2017. szept. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bihar Valatonon ***** válasza:
Általános berögződése az átlag embereknek, ha valakinél valami nem a "szokványosan" zajlik elkezdenek elméleteket gyártani.....én pl még szoktam is tenni egy lapáttal ilyen dolgokra, és rendesen megkavarja a sablon gondolkodást sokaknál... :) Amúgy nem érdemes vele foglalkozni, felfogást nem nagyon lehet befolyásolni sokaknál...
2017. szept. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok vele, ha ismeretlenekkel találkozok, és egyből jön a kérdés buktál, beteg voltál? Nem, csak "rossz időben" születtem, és ha vki majdnem 20évesen érettségizik az már elképzelhetetlen. Ismerek olyat aki 22, 21évesen érettségizett, vagy akár 30évesen. De ha én megkérdezem ők hogy teljesítettek akkor egyből ne kérdezősködjek róla
2017. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem ismered a mondást? Akinek nincs saját élete annak ott a másé.
2017. szept. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!