Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarnak az emberek...

Miért akarnak az emberek mindig több pénzt?

Figyelt kérdés

Leginkàbb azok, aki most is jól èlnek. Hogy lehetne még több, lehetőleg több, mint másnak.


Miért nem boldogok az emberek, hogy meg tudnak èlni, miért kell több?


2017. szept. 10. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Én például jelenleg kompenzálnék vele, mert most elég üres az életem, és úgy érzem új cuccokkal, drága dolgokkal boldogabb lennék. Tudom amúgy, hogy nem feltétlen :D már rajta vagyok a változáson.
2017. szept. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szemlélet kérdése. Válasszuk szét a rongyrázókat (nem elég jó a full extrás Audi, nekem már Aston Martin kell) a pénzügyeiket tervezőktől.


Az ember a pénzügyeit hosszú távra tervezi. Ha megteheti, és növelheti bevételi forrásait, akkor nyilvánvaló érdeke, hogy arra törekedjen, minél több pénzből gazdálkodhasson, ne minél kevesebből (a stagnálás is ugyanaz, hiszen infláció van, gyengülhetnek valuták stb.). Ha bevásárolsz, és jó áron látsz valamit, te is többet veszel belőle, hogy holnapra is maradjon, és ne akkor kelljen elmenni újra megvenni ugyanolyan terméket talán már magasabb áron.

2017. szept. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert nincs az a pénz, amit ne lehetne elkölteni.
2017. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert sosem elég. :)

Én ezt saját magamon látom, régen vacakul kerestem, otthagytam a szakmámat, dupla annyit keresek. És ugyanúgy nem elég, ugyanúgy elfogy. Persze, most már nem nélkülözök annyit, mint anno, de még mindig lenne hova tenni.

Gyanítom, aki "gazdag", az is így van vele, mindig lenne hova tenni több pénzt. Csak nekik mások a mércéik, mint az átlagnak.

2017. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert jó érzés ha minél több van.

Képzeld el, kapsz egy hamburgert. Aggódsz azon, hogy mivan ha elfogy, és megint akarsz egyet.. Utána kapsz mégegyet. De még mindig félsz, hogy elfog fogyni, annyira jó lenne ha nagyon sok lenne, minél több, hogy ne kelljen többé aggódni miatta. Utána már nem csak egy hamburgert akarsz, hanem pizzát is, mert jó érzés ha több dolgot tudsz enni, kipróbálni.

A félelmek miatt jó, ha minél több van, és ez miatt többet is akarsz mert jó érzés.

2017. szept. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert a pénz fogyó eszköz...Mert minden pénzbe kerül sajnos...Mert nagyobb a biztonságérzete egy embernek, ha nem azon kell gondolkodnia, hogy miből fizet ki mindent holnap, hanem van mihez nyúlnia....
2017. szept. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nőkből, szexből, pénzből sosem elég.

Minél gazdagabb vagy, annál tágasabb vagy. Nagyban gondolkozol. Hatalmas terekben.

A hétvégén Tókióba megyek. (Dehogy csak ide a tescóba)

2017. szept. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!