Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy segítsek egy ilyen embernek?

Hogy segítsek egy ilyen embernek?

Figyelt kérdés
Van egy osztálytársam aki bibliákat,tankönyveket tép szét/éget, dohányzik, agresszív,(aktív szexuálisan is), de rengeteget,filozofál elvei,és elég mély gondolatai vannak a világról.(ha jól tudom járatták terápiákra) Látom hogy sokszor magányos, szomorú. Hogyan segíthetnék?

2017. szept. 11. 14:29
 1/4 A kérdező kommentje:
14 éves.
2017. szept. 11. 14:30
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod,hogy segíthetsz rajta?

Ha a terápia nem segített,akkor nem tudom te mit tehetnél. Mert ez mélyen eredő pszichikus problémák tünetei. Amúgy ő meg akar változni? Ha nem,akkor semmit.

2017. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy meghallgatod őt. Esetleg ezen felül felvetsz számára alternatívákat, tehát különféle lehetőségeket, mennyiféleképpen lehet gondolkodni, és létezni.


De a legfőbb, ha meghallgatod őt.


Viszont ügyelj arra is, hogy ne hagyd kihasználni magad. Valamint a testi épségedet is óvd, csak nyilvános helyeken beszélgess vele, ha általában véve nagyon agresszív.

2017. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én azt próbálnám,meg,hogy valami izgalmassal foglalnám le ami még normális is,mert ha elég izgalmasnak tartja avval fog foglalkozni és ezekkel már nem törődik.Nem tudom,mi kötné le annyira,szóval ebben neked el segíteni neki vagy nekem,hogy én segíthessek rajta.
2019. júl. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!