Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért elítélendő, ha irigylem,...

Miért elítélendő, ha irigylem, azt, akinek könnyű élete van?

Figyelt kérdés

Mondjuk örökölt egy vállalkozást, ami már vagy 40-50 éve működik, nem kell foglalkoznia vele, vagy örökölt egy hatalmas vagyont, vagy ésszel ment férjhez, és most eltartják...

Miért elfogadhatatlan irigynek lenni azokra, akiknek semmi dolga?


2017. szept. 13. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Mert az irigységben utálat is van, és te konkrétan azért utálnád őket amiről egyes esetekben nem is tehetnek (pl. gazdag családba születik), vagy azért utálod őket amiért ők tettek azért hogy meglegyen nekik amijük van.

Tehát teljesen értelmetlen az irigység.


Egyébként nem elfogadhatatlan ha irigy vagy, én engem nem zavarna ha az lennél, mert magadat szivatod meg legjobban ezzel. Te vagy az aki úgy érzi hogy rossz az élete, mert irigykedik másokra, te érzed magad kellemetlenül tőle.

2017. szept. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem elítélendő, mindenki irigyel másokat valamilyen szinten, még ha nem is mondja ki. Viszont remélem, azt tudod, hogy problémái mindenkinek vannak, még azoknak is, akiknek kívülről tökéletesnek látszik az életük. Akinek jól menő vállalkozása van, annak kb. egy nap szabadsága sincs, nyaralás/éjszaka közepén is zaklathatják telefonon mindenféle hülyeséggel. Aki örökölt egy vagyont, az lehet, hogy nagyon szerette és most gyászolja azt az embert, akitől örökölt. Akit eltartanak, az lehet, hogy teljesen ki van égve, mert semmit nem csinál egész nap és nincsenek kihívások az életében.
2017. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondta, h utálja, hanem azt, h irigykedik rá.

Hát, néha minden ember irigy egy kicsit, főleg olyan dologra, amire ő is nagyon vágyik.

2017. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Nem azt mondta, h utálja, hanem azt, h irigykedik rá. "

Tényleg? Zseniális vagy.


Segítek kicsit:

Amikor szegényebb emberek közt elmegy egy gazdag csávó szuper drága kocsival, akkor mindegyik irigykedik rá.

Ezzel ahogy mondtam is az előző válaszomban (amit te nem tudtál értelmezni, de azért kioktatsz), utálatot is éreznek az emberke iránt, hogy neki miért van és nekik miért nincs. Ha irigy vagy másokra akkor utálatot is érzel iránta, hogy neki van de neked kéne.

2017. szept. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha irigy vagy másokra akkor utálatot is érzel iránta, hogy neki van de neked kéne."


Ez nem igaz. Például most kicsit irigy vagyok a tesómra, mert jó programja volt ma, én meg nem mehettem, de eszemben sincs utálni.

2017. szept. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elég butaság. Ha valaki örököl egy vállalkozást úgy hogy egyáltalán nem ért hozzá, olyankor szokott az következni, hogy csõdbe viszi a szülei vállalkozását, ami sokkal rosszabb, mert akkor azt érzi õ is, hogy anyúciék a föld alól biztos megbánták azt, hogy ràhagyták, vagy azt hogy világra hozták õt. Lehet elõnyösebb ha van egy jó háttered, de baromi nagy tévedés azt hinni, hogy csak a háttértõl függ minden. A gazdag szülõknek is sok esetben nagy elvárásaik vannak a gyerekhez s elvárják, hogy méltón tovább vigye apuciék címét. Valamit kell õ is tegyen ennek érdekében.

"Valaki ésszel ment férjhez".. ez is elég abszurd, ha szerinted olyan könnyū az élet, hogy csak "ésszel férjhez mész" akkor neked miért nem sikerült:)? Az a te bajod, ha netán bután nõsültél valakihez, akivel megbántad, emiatt nem irigykedned kéne, hanem magadba nézni. Mellesleg nem elég férjhez menni, de megis kell tartani a házasságot, én nem irigylem azokat, akik nem szerelembõl mennek férjhez, hanem érdekbõl.. mert kezdésbõl sz*r a magánéletük, tehát ha nyertek is vele, de egyszerre veszítettek is, egy másik szempontból.

Ebben mi az irigylésreméltó? Ha valamit irigyelsz, azt jelenti te is azt akarod, ha sekélyes kapcsolatokat akarsz, az a te érték rended..

2017. szept. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!