Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalon tényleg csak nagyon...

Fiatalon tényleg csak nagyon keveseknek van stabil anyagi helyzete?

Figyelt kérdés

Szóval 20 és 25 között tényleg kevés az olyan fiatal, aki anyagi gondok nélkül megél önállóan?

(úgy, hogy nem támogatják a szülei)


Aki igen, mivel foglalkozik?


2017. szept. 15. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Még ennél idősebbek esetében is inkább pároknak szokott valamivel stabilabb anyagi helyzetük lenni. Aki egyedül él, az többnyire csak vegetál. Kivéve ha valami ismerőse be tudja szervezni egy jól fizető állásra.
2017. szept. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20-25 kozott eleg keves, a tobbseg ilyenkor meg egyetemre jar.
2017. szept. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Kivéve ha valami ismerőse be tudja szervezni egy jól fizető állásra."


Tudom hogy nem divat errefele, de az is megoldas ha tanul az ember.

2017. szept. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aki örököl vagy akinek raktak takarékossági számlára a szülei, az van anyagilag jobb helyzetben.
2017. szept. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aha, tanulni kéne. Mesterszakos diplomám van, és majdnem egy éven keresztül hiába adogattam be önéletrajzokat a szakmámhoz illő álláshirdetésekre, mindenhova 3-5 év tapasztalat kellett volna, ami egy friss diplomásnak honnan lenne? Boltba akartak felvenni kasszásnak minimálbérért színjeles MA diplomával. Csak úgy tudtam tisztességesen fizető és a szakmámhoz kapcsolódó állást találni, hogy apukám egy ismerősének a lánya itt dolgozik a cégnél és beajánlott engem. Évfolyamtársaim nagy része is anyuka-apuka cégénél dolgozik vagy valami egyéb ismerős segítségével megszerzett állást tölt be. Sajnos ez így működik, hiába tanul az ember.

Elnézést az offért.

2017. szept. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én 20 évesen kezdtem főállásban dolgozni 74-78e Ft-ot kaptam 1.5 évig (mint informatikus), de én szakmailag jól döntöttem, mert máshol többet ajánlottak, de itt éreztem a legtöbb lehetőséget, ma már ez a szál miatt 300 fölött keresek, igaz ez még junior szint

amikor 210-et kerestem, akkor már abból megtudtam volna élni, ezzel meg főleg, mert most havi 200 körül tudok félrerakni (szóval kb 22 éves korom óta tudnék külön élni)

ja és mellette nem dolgozom, csak főállás, mellette még min 100-300 között tudnék havonta keresni, ha nem utasítanám el folyton a privát melókat

én szülővel élek, de nem anyagi okok miatt, bonyolult a családi helyzet, nem lenne értelme csak az önállóság miatt elköltözni, mert úgy apámnak elég nehéz lenne anyagilag, meg ő is egyedül maradna és én is egyedül lennék

ha találok megfelelő társat, akkor talán külön költözöm vele

de a legjobb barátomhoz is tudnék költözni

ha nem kellene albérletet fizetnem, akkor többet tudnék félrerakni, mint most, de nagyjából a mostani kiadásom lenne az albérletben is


ismerek olyan srácokat akik "okosba" kapják a fizetésüket van amikor 150, van amikor 300-at keresnek, változó mit dolgoznak (gumis, vendéglátós, takarító...)

közülük többen albérletben laknak


a másik ugye amikor valaki együtt van a párjával és együtt élnek, ők is szülőktől önállóan megoldják ezt


24F

2017. szept. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sunshinedoll ***** válasza:
Tényleg.
2017. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!