Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes embereknek miért fontosa...

Egyes embereknek miért fontosabbak az állatok, mint az embertársaik?

Figyelt kérdés
Pl. valaki kijelenti valami netes fórumon, hogy csak az a normális aki kutyát/macskát tart, aki gyereket szül az nem. Meg olyat is láttam már, hogy valaki előbb mentene meg vészhelyzetben egy kutyát, mint egy gyereket. Hogy alakult ki egyes emberekben ez az elmebeteg, emberellenes hozzáállás. Ez amúgy valami új keletű, max. 20 éve létező "éetfilozófia", régen az állatok és az ember viszonya nem ilyen volt, az állat csak hasznonállat volt vagy egy házikedvenc, de nem tartották ugyanolyan értékesnek vagy ami még durvább: értékesebbnek, mint az embereket.

2017. szept. 15. 16:27
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Komolyan? Az állat is csak a kajádat eszi meg, és csak azért nem sért meg, mert nem tud beszélni.
2017. szept. 15. 17:01
 12/30 anonim ***** válasza:
17%

Írhat mindenki amit szeretne,én kb ugyanúgy mentenék meg állatot,mint gyereket (nálam az állatok egy mércén vannak a gyerekkel) de felnőtt embert semmiképl sem mentenék ki. Ahogy már páran leírták valóban csalódtam az emberekben,s mivel ez anonim fórum ide le merem írni:

Gyerekkorom óta a szüleim sokszor vertek,kiabáltak velem. Ők így "neveltek" engem. Soha egy kedves szót nem kaptam. Mikor megszületett az öcsém csak annyi változott,hogy lett mégegy ember aki mindennap belém rúg és ez meg is van neki engedve,hiszen ő a "kisebb". Az iskolában a külsőm és ruházatom miatt nem fogadtak be,igaz barátaim sosem voltak. A középiskoláig gúny tárgya voltam. A középiskola megkezdésével ez valamelyest abban maradt,de mint emberekben csak a tanárokban bíztam. Nemis olyan régen egy tanár is elárulta a bizalmam és megkeserítette az iskolai életem. Átmentem másik suliba,ahol normalizálódott a helyzet,viszont az itteni diákok sem befogadók. Láthatod,hogy sok jót sosem kaptam az embertől,mégis... mikor otthon sírtam vagy az iskola után esténként,vagy a bántások miatt vagy bármi bajom volt egy cica ott volt velem... Talán ő volt az egyetlen aki valaha szeretett. Nekem az ő bújása,dorombolása,az a kicsiny szeretet jelentette a világot és ha az bűn,hogy ő fontosabb nekem,mint bármely más ember,aki inkább bűnös vagyok.

2017. szept. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
34%

A macskas lany vagyok.


Jezusom 13as.. Ez nagyon gaz. Abba belegondoltal, h az allat meg oda húz ahol enni kap? A "szemét", nem...? Biztos szar életed lehet, de egy gyerek egy szinten egy állattal? Azért ez eros. En is megmentenem az állatot az embert es a gyereket is. De nem egy szinten. Neked hogy esne ha valaki helyetted mondjuk egy horcsogot vagy egy uszkart mentene ki, te meg mehetsz a levesbe mert "minden ember szar"??

2017. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
27%
Itt nem az volt a kérdés,hogy nekem hogy esne. Ha mást választ az az ő dolga. De itt egy újabb példa,hogy nem veszekedésként írtam a személyeg gondolataim,hanem mert ez volt a kérdés,de ezek szerint mindig valamibe/valakibe bele kell kötni :D Az pedig az én dolgom mit gondolok,igazából pedig nagyon nem érdekel,hogy neked erről mi a véleményed ;)
2017. szept. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, hogy vannak szemét emberek, mivel rengeteg ember van, sok a szemét ember is. Mindenki találkozott már ilyennel. Én is jártam már sz@r osztályközösségbe gimnáziumba, de én legalább ugyanannyi, ha nem több rendes emberrel is találkoztam. Elég furcsa nekem, ha valaki csak szemét, gonosz, rosszindulatú emberekkel találkozik, semmilyen mással. Én sajnálom az olyanokat, akiket bánt a családja, osztálytársai, de hogy mindenki mindenhol?? De engem harapott már meg kutya ok nélkül (lakást nézni voltunk, behívott az ember, mondta, hogy "nem kell félni, a kutya barátságos", 10 perc múlva, amikor a nappalit nézem, valami iszonyú fájdalom a lábszáramba, látom, hogy odasunyított a kutya és belém harapott minden ok nélkül), de emiatt nem utálom az állatokat, kutyákat. Ahogy az embereket sem azért, mert ez bullshit, hogy csak szemét emberekkel lehet találkozni.
2017. szept. 15. 17:31
 16/30 anonim ***** válasza:
44%

Igen, nyilvánvaló, hogy téged nem erdekel a masok véleménye... Na, ezert van nálad egy szinten egy allat egy gyermekkel.

Ezért rug beled aki er, mert te is ezt csinálod a mással. Es ezaz a lustaság amikor az ember nem veszi a fáradtságot arra, hogy mas emberekkel normalis kapcsolatra lépjen, tisztelje a másikat de ide jon sírni tini, hogy ot megalazta az anyja az apja a testvére az osztálytársak. Hat továbbra is.. Szar neked, de nehogy azt gondold, hogy ez az emberiség hibája kizárólag. Minden eremnek ket oldala van.

2017. szept. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%
Ismerősök, barátok gyerekeit vagy őket rögtön megmenteném ha bajban vannak. Állataikat is. Idegen gyereket, embert magasról lex@rok.Idegen állaton mindig segítek. Na puszpá ..
2017. szept. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
30%
hát azt aki ilyeneket ir azt szivesen megnézném hogy mit szolna ha valaki egy macskát mentene meg mondjuk az anyja vagy a testvere vagy bármilyen rokona helyett.
2017. szept. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nem fájna,mint írtam nincs olyan rokonom akit sajnálnék.
2017. szept. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
8%
Sajnállak.
2017. szept. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!