Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes embereknek miért fontosa...

Egyes embereknek miért fontosabbak az állatok, mint az embertársaik?

Figyelt kérdés
Pl. valaki kijelenti valami netes fórumon, hogy csak az a normális aki kutyát/macskát tart, aki gyereket szül az nem. Meg olyat is láttam már, hogy valaki előbb mentene meg vészhelyzetben egy kutyát, mint egy gyereket. Hogy alakult ki egyes emberekben ez az elmebeteg, emberellenes hozzáállás. Ez amúgy valami új keletű, max. 20 éve létező "éetfilozófia", régen az állatok és az ember viszonya nem ilyen volt, az állat csak hasznonállat volt vagy egy házikedvenc, de nem tartották ugyanolyan értékesnek vagy ami még durvább: értékesebbnek, mint az embereket.

2017. szept. 15. 16:27
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

Őszintén? Senkit nem mentenék meg. Miért nekem kéne? Nőként nem is mehetek el tűzoltónak vagy mentősnek, akkor "nem hivatalosan" idegeneket mentsek, mint egy vigilante?


Állatokat nem szeretem, mármint nem lakásban, idegenek meg nem érdekelnek. A családomat megpróbálnám megmenteni, de ez a fos társadalom, amiben felnőttem... talán ha más országba születek, ahol támogatják a jószívűséget, nem pedig lúzerségnek tartják.

2017. szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

De amúgy ezek elég nonszensz , mármint mondjon már nekem példát valaki arra amikor egy ember egy állatot mentett meg egy ember/gyerek helyett :D

Amúgy, én nem vagyok társasági ember, az emberekkel való kapcsolatom kimerül abban hogy eljárok dolgozni illetve amit itthon töltök a családommal és nekem ennyi elég. Van 1 cicám, ő volt mellettem a bajban, pl akkor is amikor az állítólagos barátaim elpároltak mellőlem, amikor gyászoltam... és nem hónapokig tartó gyászról volt szó, de elmesélem röviden: keresztapám hirtelen és tragikusan meghalt, nem tudtuk mi történt, és egy barátom sem jött át beszélgetni, vigasztalni, ha kerestem őket leráztak, majd ezért nem kerestem őket csak amikor már kicsit könnyebbült a gyász, aztán megkaptam hogy én az utóbbi hetekben NEM KERESTEM ŐKET és megváltoztam, hogy képzeltem, stb... a gyászkor is a cicám volt mellettem, dorombolt, mellémbújt, akkor is amikor a barátaim elhagytak és még sorolhatnám...

Tehát, ha választani kellene ezek a barátok élete közt meg a cicámé közt nyilván a macskámét választanám, de ilyen helyzetbe nem kerülök soha. De ha pl leégne a házunk nyilván azon lennék hogy anyuékat kivigyem, de közben menteném a cicám is, visszamennék érte is, vagy egyszerre vinném ki őket, akármi. És igen, az állatokat már kiskoromban is jobban szerettem mint az embereket, de nem érzem magam ettől szörnyűnek. Szeretem azokat az embereket, akik a családomba tartoznak, nekem nem kell az hogy a kollégákat is szeressem pl amikor feszt kavarják a szrt a másik alá. :D

2017. szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Én tényleg nem akarok senkit megbántani, de ez a "mindenkit utálok, lenézek, szarba se veszek, csak a kutya-macska a rendes, akivel kijövök" borzasztó antiszociális, szélsőséges életszemlélet.
2017. szept. 15. 18:43
 24/30 anonim ***** válasza:

De az a baj, hogy általánosítasz, valószínű azt hiszed a nap is a te seg...gedből süt ki csak mert valaki nem ért veled egyet :D

Én nem utálom az embereket, nem mondtam, kevés emberrel jövök ki de velük nagyon megvan a közös téma, lehet rájuk számítani, nem csak családon belül. Én nem a mennyiségi, hanem a minőségi emberi kapcsolatokat részesítem előnyben, de ezek szerint neked meg mindegy, hát igen ilyenek is vannak, mint te, na én meg az ilyen barmokra nem vagyok kíváncsi és nem is leszek soha.

2017. szept. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
45%
Illetve leírta itt más is hogy esetleg miért húz a szíve jobban az állatok felé, miért nem lehet ezt elfogadni? Miért fáj ez másnak? Én sem foglalkozom azzal hogy ki mit csinál hol kivel, stb. mindenki azt szeret amit akar, azt részesít előnyben amit akar nekem ez nem fáj de neked miért fáj ha valaki jobban szereti az állatokat? Ennyire kell hogy téged mindenki szeressen meg elfogadjon csak mert ember vagy?
2017. szept. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
31%
Én sem értem a kérdezőt,hogy ez miért fáj neki. Ha vannak emberek akik az állatokat szeretik jobban ahhoz senkinek semmi köze. Vagy itt most az volt a kérdés célja,hogy provokálj vele 2 ellentétes gondolkodású csoportot?
2017. szept. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
29%

nem olvastam végig a kommenteket tehát önállóan válaszolok.


Lehet itt akármit mondani aki az állati életet magasabb szintűnek gondolja az egyszerűen buta és nem intelligens.


Ez pontosan egy olyan szélsőséges demagóg duma mint hogy rasszista csak fehér ember lehet. Rossz emlékekből és pillanatnyi szegmensekből következtetnek egy világot átfogó állításra ami egész egyszerűen nem igaz ( pl: emberek rosszabbak mint az állatok)


(az ember és állat nincs egy szinten nem is lesz és nem is helyezhető egy mérlegre.

Mondom ezt úgy h mélyen tisztelem az állatokat és gyűlölöm az állatkínzókat)


mehet a lepontozás :D

2017. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Én egyedül élek rég óta, és csak kutyáim vannak a háznál, de ki merem jelenteni, hogy sokkal jobban szeretem őket mint az embereket.


Egy kutya sosem akar átbaxni, keresztbe tenni, vagy épp a pénzedért szeretni. 2013-ban mikor az akkori kutyám elpusztult 14 évesen megsirattam, 30-as éveiben járó férfi létemre.


[link]

2017. szept. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Ki vannak ábrándulva egymásból az emberek, szerintem jogosan. Az emberekben sokkal könnyebben, sokkal többször lehet csalódni. Gondolj csak bele például abba, hogy az emberen kívül csak az emberhez intelligenciában legközelebb álló állatoknál (csimpánzok, delfinek), az emberhez rokonilag legközelebb álló (csimpánzok), és az emberek mellet élő állatoknál (házimacskák-és kutyák) gondolják úgy, hogy képesek élvezetből ölni. Szerintem ez sokat elmond az emberi fajról. Az állatok igazából még akkor is szerethetőbbek/kevésbé utálhatóbbak, amikor meg akarnak ölni, mert ők legalább őszinték:

"A krokodilok egyszerűek. Megpróbálnak megölni téged. Az emberek bonyolultabbak. Ők van, hogy előtte megpróbálják elhitetni veled, hogy a barátaid. " (Steve Irwin)

2017. szept. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Amúgy meg panaszkodsz arról, hogy mások általánosítanak az emberekkel kapcsolatban, amikor te meg a kutyákkal kapcsolatban általánosítasz, mert EGY kutya megharapott (ami amúgy is valószínűleg a rossz neveltetés miatt volt, mert jó neveltetéssel egy pitbull sem fog gyerekeket széttépni).
2017. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!