Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz boldog egy ember?...

Mitől lesz boldog egy ember? Ti miben lelitek a boldogságotokat?

Figyelt kérdés
Miért van az,hogy nem tudok boldog lenni? sokan mondják,hogy a boldogságot magukban kell keresni mert ha belül nem vagyunk boldogok akkor azt mások is észreveszik. Az a baj,hogy én nem tudok boldog lenni mármint egyedül. A boldogságomat a páromhoz kötöm tőle várom,hogy boldoggá tegyen mert magamtól nem tudok az lenni. Vajon miért lehet ez? Ugye ez nem normális dolog? Hogy lehet a boldogságot magunkba megtalálni? Ha vidám lennék boldog akkor az emberek is úgy állnának hozzám?
2017. szept. 15. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha egyedül nem vagy boldog a másiknak sem tudsz boldogságot okozni ennyire egyszeru...viszont te hiába vagy boldog, ha másik fél meg egy depis energia vámpir, csak lefog húzni. Ez nagyon sok mindentől függ, ha megismered magadat ami mindenképp bekövetkezik egy intelligens ember életében akkor ráfogsz jönni, hogy igazából mik a hibáid ez egy nagyon fájdalmas, és nehéz út...és arra is ráfogsz jönni, hogy igazából tényleg csak saját magad áll a boldogságoddal szemben.


Erő kell ahhoz, hogy végig csináld sokat kell hibázni, de igazából akarva akaratlanul is szar kapcsolataid lesznek először, nagyon sokszor a saját félelmeid rombolják le majd a dolgot vagy a másik fél félelmei.


Amikor megtalálod magad tudni fogod melyik kapcsolatba érdemes beleugrani melyik van rád jó hatással melyikkel nem kell foglalkozni.

Ha a másikban keresed a boldogságot akkor lényegében csak energiavámpir vagy, és lehúzod őt ezáltal ő téged és szakitás lesz a vége.


BÁRKIVEL boldog lehetne az ember, ha mindenki eljutna arra a szintre , hogy jó mélyen magába nézzen...tehát olyan személlyel aki ezt még nem tette meg biztos, hogy nem lehetsz boldog.

Egy k**al sem leszel az...ha csak nem segítesz neki magára találni, igazából ez egy bonyolúlt dolog, de egyénileg mindenkinek megvan hozzá a recept, és el is van osztva.

2017. szept. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor én ezek szerint energiavámpír vagyok :( Mert ahogy írtam is egyedül nem vagyok boldog. A párom is azt mondja,hogy olyan az életem amilyennek alakítom ő is mindig a pozitív hozzáállás dumával jön.
2017. szept. 15. 17:41
 3/9 anonim ***** válasza:
az ember csak saját magától lesz boldog. Ez egy döntés egyrészt, másrészt pedig szükségletek menedzselése, időben és prioritásban való rendezése a helyzetnek megfelelően, és végül az eredményes szükségletkielégítés.
2017. szept. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a leírásod alapján, azaz hogy mástól várod el, hogy boldoggá tegyenek, az egész konkrétan az energiavámpír típus megfogalmazása.


Javaslom is, hogy olvass utána a témának. ismerős szavakat-szókapcsolatokat látok, tehát a szakma is így fogalmaz, googlel menj keresni, olvass cikkeket, könyveket (enkóron sok van), tanulj és fejlődj!

önismeret, önfejlesztés téma, esetleg kommunikáció, komm magaddal.


csernusnak van hangoskönyve is, ha utálsz annyira olvasni, mint én.

2017. szept. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Imádok olvasni ha tud valaki esetleg ilyen könyveket amik ezzel foglalkoznak akkor írjátok meg.
2017. szept. 15. 18:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Én már semmiben sem :(. Egy lány jelentené a boldogságot, de őt nem kaphatom meg...
2017. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem szeretem ezt a szót. Visszaélnek vele, főleg ma, a közösség média korában.

Szerintem a valódi boldogságot csak gyerekkorban élheti meg az ember, amikor még kevésbé integratív a gondolkodás alig van felelősség. A boldogság valódi esszenciáját csak gyerekként lehet megélni. Felnőttként ezt a fajta boldogságot lehetetlenség elérni, vagy csak nagyon kevés ember képes rá (és már nem olyan mértékben) - akiknek többet sikerült átmenteni a "gyerek én" perspektívájából (ehhez elengedhetetlen a stabil családi és anyagi háttér a gyerek- és felnőttkor átmenetében) vagy rendkívül naivak.

Vegyünk például egy nagyon jó nyaralást: gyerekkorodban élvezed a hely szépségét, rohangálsz, fürdesz a tóban/tengerben, jókat eszel, kapsz egy-két ajándékot, játszol stb.

Az a dolgod, hogy jól érezd magad, a szüleid dolga, hogy megteremtsék a feltételeket. Persze ők is érezhetik nagyon jól magukat, de az nem boldogság, hiszen ennek elengedhetetlen feltétele (szerintem) a pozitív élményekre adott osztatlan figyelem, az, hogy teljesen át tudd élni a pillanatot. Az összes többi sallangot pedig ki tudd szűrni.

Felnőttként ez kvázi lehetetlen. Sokkal integrálóbb a tudat, nem tudsz ilyen fokon koncentrálni a jó dolgokra, mert (az előbbi példánál maradva) mondjuk arra is figyelned kell, hogy gyerek biztonságban legyen, bekend a családod naptejjel, hogy senki ne égjen le, egyáltalán megteremtsd a nyaralás feltételeit, és mondjuk be-bevillan, hogy szükség van-e rád a munkahelyen (mert pl. orvos vagy).


Szóval szerintem felnőttként nem lehetsz boldog.

Érezhetsz mélységes megelégedettséget, harmóniát és békét.

Talán ezt nevezik mások boldogságnak, de szerintem nem az.

Persze ez is nagyon jó, és gyanítom, te is erre gondolsz boldogság alatt.

Azt, hogy miért csak a párod tud "boldoggá" tenni, csak te tudhatod. Kevés információt adtál meg ahhoz, hogy akár csak tippelni tudjunk.

Valószínűleg jelenleg nem tartasz ott az életedben, ahol mondjuk gyerekként gondoltad, hogy ennyi idősen már tartani fogsz. Pl. nincs családod, nem szereted a munkád, nem életél meg olyan dolgokat, amelyeket meg szerettél volna élni. És azt várod, hogy a párod pótolja ezeket a lyukakat. Ez pedig előbb-utóbb tönkre fogja tenni a kapcsolatotokat.

Én azt javaslom, keresd a választ magadban. Ha nincs meg, akkor menj el pszichoterápiára.

25/l

2017. szept. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*betömje ezeket a lyukakat - nem pajzán értelemben :D
2017. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
könyvhöz majd segít a google! :)
2017. szept. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!