Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ettől rossz ember vagyok?

Ettől rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akire szívem mélyén borzasztóan irigy vagyok. Gyönyörű, okos, sikeres, emberileg is jó, és ami a pláne, hogy bármikor megkaphatná azt az embert, akit én soha nem fogok tudni. És ezért utálni tudnám. De még utálni se tudom lelkiismeret "nélkül", mert soha nem ártott nekem, sőt, egyszer találkoztunk, tök jó fej volt. Tudom, hogy ő nem tehet semmiről, és nem vele van a baj, hanem velem, mert magammal nem vagyok elégedett. Amin tudtam változtattam, de én soha nem leszek olyan szép mint ő (max ha egyszer lenne pénzem plasztikai műtétre átszabatni az arcomat meg a mellemet), és olyan okos se, hogy már a második egyetemet végezzem. És épp ezért nem is fogok kelleni soha annak a srácnak, aki ebbe a lányba szerelmes. Tudom, hogy nem helyes így gondolkodni, és próbálom magamba elnyomni, de most kiírtam, mit is érzek legbelül. Rossz ember lennék ettől? Köszönöm a normális válaszokat!

22L


2017. szept. 13. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz ember, semennyire sem.

Ha mélyebben akarunk téged elemezni: Szeretetre vágysz.

Ha téged mások ugyanilyen tökéletesnek tartanának, valószínűleg te is annak tartanád magad, és nem zavarna hogy nem vagy olyan mint ő.


Ha nem kellesz annak a srácnak, akkor nincs is értelme vele foglalkozni. Ha egy lány nem értékelne engem hanem egy másik srácot, akkor én nem akarnék tőle semmit, hisz nem értékel.


Ne nyomd el az érzést, azzal rosszat teszel magadnak, csak szőnyeg alá söpröd. Gondolkodj rajta, mit miért érzel, értsd meg magad.

Látnod kéne magadban az értéket, és nem ilyen felszínes dolgokkal foglalkozni, hogy milyen szép, mekkora a melle. A személyiségedben keresd a jó dolgokat..


Például egy ilyen "tökéletesnek" mondott lány engem nem annyira vonzana, mert nem létezik olyan hogy valaki tökéletes, elnyomja a valódi énjét hogy mások szemében tökéletesnek tűnjön, nem viselkedhet úgy amilyen ő valójában.

2017. szept. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is ismerek ilyen lányt. Bár ő elég rendesen megjátssza magát (3 éves kora óta ismerem), viszont kívülről úgy tűnik, mint aki tökéletes.

Okos, jó alakja van, jól is néz ki úgy minden egyben rajta, jól öltözködik, drága dolgokban jár, rengeteg pénzes hobbit űz. Ilyenek mindig is vannak és lesznek is.

Egyszer úgyis minden beérik és lehet, hogy egy sokkal jobb parti vár rád, mint azt valaha is gondoltad volna.

Ne csinálj mást, csak törődj a saját dolgoddal. Ne foglalkozz senkivel. Felesleges a miérteket boncolgatni, meg irigykedni. Semmi jóra nem vezet.

2017. szept. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!