Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék jó irányba...

Hogyan tudnék jó irányba hatni a betegesen gyűjtögető apámra?

Figyelt kérdés

Mindent megtart, még a "görbe, rozsdás szegeket is", mert majd jó lesz valamire. 15 éve állnak itt a bontani való cuccok, rengeteg helyet elfoglalnak a műhelyben, de nem csinálja inkább csak halmozza tovább. Sose dob ki semmit. A legócskább leghaszontalanabb dolgokba is belemagyaráz mindent, hogy mi mindenre jó... Már lassan mozdulni nem tudtunk, mikor kezelésbe vettem a dolgokat. Végig azt mondta hogy nincsen értelme amit csinálok (összepakolok), mert attól nem lesz jobb hogy ide oda teszek mindent (persze mikor semmi sincsen a helyén...), mikor csoportosítom, szelepktálom, egy helyre pakolom az egy helyre való dolgokat... Más meg boldogan ad neki oda minden ócska dolgot, ő meg nem tud nemet mondani nekik.


Mit lehetne tenni ilyenkor? Persze én vagyok hibáztatva mindig hogy az én cuccomtól nem férünk...


2017. júl. 20. 00:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ajánlhatsz neki pszichológust, de valószínűleg nem fog elmenni, mert nincs betegségtudata.
2017. júl. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
DE ez tényleg betegség szerintetek is így leírás alapján? Mert nekünk ez ahogy nem újdonság nem tűnik fel... Úgymond megszoktuk a lomosságot, de a napokban láttam a Tv-ben hogy ez is egyfajta betegség, és teljesen ráismertem! De mégis hogyan tudnánk vele beláttatni hogy ez nem normális dolog?
2017. júl. 20. 00:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Te is a tvben láttad,keress ehez hasonló filmet vagy tudom is én ami erről a betegségról szól és nézzétek meg vele.hát ha akkor rájön
2017. júl. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez a kényszerbetegség egyik fajtája. Beteges gyűjtögető, vagy kényszeres gyűjtögető a neve. Mentális betegség, orvos tudja kezelni. Az említett elnevezések valamelyike alatt van fent a youtube-on egy sorozat, asszem angol, de a szöveg magyarul van. Nézd meg, biztos vannak benne tippek, mit lehet csinálni ilyenkor.
2017. júl. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szaksegítség nélkül ez esélytelen.

Esetleg ki lehet lomolni, ha nincs otthon huzamosabb ideig, de sok esetben ez is csak igen rövidtávú megoldás.

2017. júl. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Talán a sok lomot el kellene kezdeni értékesíteni, mert most "jó lesz valamire" szavaival élve. Vennétek egy kocsit...mit tudom én, találj ki valamit, ami jobb a lomoknál;)


Minden sz@rra meg van a vevő csak tálalás kérdése és minden sz@r is érték sokszor.Egy 30 éves matchbox 35.000ft-ért?Egy rossz cd 5000-ért? Vigyék...javítva többet is ér, de vigyék a cél :DDD


El kell hitetni vele, hogy így van értelme ennek harácsolósdinak.Amikor meg látja, mennyi hely lett, jobbára belátják, mennyi sz@rság volt itt:DDD

2017. júl. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én apukám 75 éves, ezt a mentalitást az ő korosztálya a háború utánról örökölte, mivel akkpr tényleg így működött minden, semmit sem kellett kodobni, mert minden jó volt valamire... és bizony ők már nem tudják megszokni, hogy ma bizony ki kell dobni azt ami nem kell...

Mi bátyámmal ezt úg orvosoltuk, hogy mikor nem volt ott, elkezdtük elősször apránként aztán nagyban koszórni a sok szemetet...

Haragudott egy darabig, de belenyugodott... de kb havonta 1* át kell néznünk a ház környékét, pincét padlást, hogy vajon mit talált, mit hozott, mindig van mit kidobni... :)

2017. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedvencem, hogy zacskókat mindig kimossa és mindig minden tele van eldugdosott zacskókkal :)
2017. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2017. szept. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!