Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez lenne a magyar mentalítás?

Ez lenne a magyar mentalítás?

Figyelt kérdés

Amikor ezt kérdezik, akkor ilyenkor jönnek a "nagy magyarok", hogy "a magyar forradalom/szabadságharc a magyar metalítás", de a fociban egy évnél tovább nem szurkolnak a magyar csapatoknak, és elküldikba pl.Dzsudzsákot a halálba, miközbe egy évvel ezelőtt nyalták a seggüket csakis 1 vereség miatt. Álszent és kétszínű dolog, nem is kicsit.

U.i.:Magyar vagyok, nem roma, semmi ilyen, csak pofátlanságnak tartom, hogy milyen hazaszeretőnek állítja be magát a tavalyi EB-n, idén meg az Andora meccs miatt fröcsögnek ezek a fotelmérnökök.



2017. szept. 22. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
He? A te szád is csak sírni tud.
2017. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Igencsak szűklátókörű lehetsz, ha egy nép mentalitását egy focistával való viselkedésből állapítod meg...
2017. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Az én magyarságom nem a fociban merül ki. Utálom a focit alapból, és nem is hiszem, hogy azon keresztül mérni lehetne bármit is.

Egyébként meg tényleg katasztrofális ahhoz képest, hogy kamionnal hordják a pénzt a futballra.

Teljes mértékben megtudom érteni a szurkolókat. Azt hitték tavaly, hogy valami változott, kezd beérni a gyümölcs, aztán 1 pék, egy asztalos és még pár hobbifocista elveri a magyar csapatot.

2017. szept. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az esetek nagy százalékában beszélek. Amikor volt ez a meccs, akkor mindenhol csak az anyázás ment. Azért sírna a szám, mert ismerem az erkölcsöt és a szurkolás jelentését? Ejha, ez már rekord lassacskán! Nyilván elfelejtettem a Tisztelet a kivétel! mondatot kirakni.
2017. szept. 22. 13:32
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Nézd, nem akarom megbántani a szurkolói érzéseidet, de az én szememben sincs ott Magyarország a foci térképén (pedig én tudok értékelni egy-egy jó meccset).

Ettől még igen, "álszent módon" én is szurkoltam nekik, ha már kijutottak az EB-re, mint ahogy bármilyen más sportágban világversenyre kijutó magyar sportolónak is szurkoltam volna - viszont utána egyáltalán nem követtem a válogatott (vagy akármelyik klub vagy játékos) meccseit. És attól eltekintve, hogy az EB-n megleptek, és örültem a sikereiknek, egyáltalán nem változott meg a véleményem a hazai labdarúgásról.

Mondanom sem kell, hogy a hazaszeretetnek és a foci válogatotthoz fűző érzelmeinek semmi közük nincs egymáshoz.

De megértelek, hogy idegesít, hogy az általad kedvelt csapat mellől elpártolnak. Ez nem magyar sajátosság, mindig, mindenhol szeretnek belerúgni abba, aki épp a padlón van:(

2017. szept. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%
Figyu. A foci engem nem èrdekel. Nincsenek felesleges energiáim sem elpocsèkolandó időm, hogy ilyenekkel foglalkozzak. Szerinted minden magyar izgalomba jön a focitól? Dehogy jön. Teljesen más dolgok is vannak a labdán kívül. A foci utáni rajongás tehát a magyarok egy tetemes rèszère nem jellemző. Ne ítèlkezz mindenki felett, csak a saját gondolkodásod felett.
2017. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
A tipikus magyar mentalitás az amit te is csinálsz kérdező.
2017. szept. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én teszek az egészre magasról, én alapvetően ugyanolyan embernek tartok mindenkit bármilyen nemzetből való is. Szóval innentől nekem egy ország is csak annyit jelent, hogy más nyelv, más törvények, aztán szevasz.
2017. szept. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem nézek én se focit, nem szirkolok egyik csapatnak sem, de kíváncsi lennék, hogy ha s**rban lennétek és elmennének a barátaitok, akkor arra hogy reagálnátok, akkor is ekkora pofával? Amit én mondok bezzeg az a magyar mentalítás, de amit említettem az nem, érdekes... Igaz, hogy amit ém csináltam, azt sokan nem csinálták, de az utóbbit meg jó sokan, de azért nekem van tipikus magyar gondolkodásom. Röhej...
2017. szept. 23. 07:13
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Én az idősebb korosztályhoz tartozom, így aztán emlékszem azokra az időkre, amikor még hívták valahogy a magyarokat foci terén. Pedig akkor még nagyon kevés pénzt kaptak, csak a lelkesedés hajtotta őket. Ma, a milliós fizetéssel sem erőnlétileg, sem technikailag nem rúghatnak labdába, hogy stílszerűen fejezzem ki magam.

Nézd meg, mennyit keres egy tanár, vagy agy orvos, vagy ápoló, egy mentős. Hány évig kell tanulnia, mennyit kell áldoznia az életéből, hogy aztán éhbérért gürizhessen éjt nappallá téve?

Én tavaly se láttam tőlük egyebet, csak azt, hogy kimentek nagy mellénnyel, aztán a végén nagy ruha lett belőle.

2017. szept. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!