Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyar sajátosság hogy az...

Magyar sajátosság hogy az ember a munkahelyén nem meri felemelni fel a hangját, az utcán még neki kell átmenni a túloldalra a hajléktalanok elől?

Figyelt kérdés

Néha elszoktam csípni egy-két kérdést itt munkahelyi problémákkal kapcsolatosan vagy hogy valaki nem képes kiállni magáért mással szemben, ezek számomra embernek nem nevezhető felnőttek akik pudingként viselkednek.


-Milyen ember az olyan, akire egy eleve idióta felettes rászól és elsírja magát az öltözőben utána, vagy kifehéredve megszeppenve "igenis főnök" csinálja a dolgát.

Én is nagy létszámú cégnél dolgozom, de 25 évesen, ha valaki nem emberként kezelne legyen a legmagasabb pozícióban a cég élén, az biztos hogy ha ott nem állítanám falhoz, akkor a munkája végeztével kint a parkolóban megbeszéljük.


Hallani olyanokról is hogy "nem fogadnak be a munkahelyen és piszkálnak" az ilyen kötekedőket már csak azért szájba vágnám az öltözőben reggeli kezdésnek, amiért elfelejti hogy közösségben van, és mindenki a pénzért kel fel naponta, nem azért hogy a másikkal kibasszon.


Nekem ilyen problémáim nem voltak soha, mert a kisugárzásom taszítja a szarrágó embereket. Viszont sulis éveim alatt volt akinek jobbá tettem a diák éveit, mert kiközösítették a csendessége miatt, óra előtt piszkálták a teremben a kapucnijánál fogva rángatták a padban, felálltam, az osztály előtt mindkét gyereket fellöktem a székkel együtt mondom gyertek velem kötekedjetek, anyátokkal együtt rátok borítom a padot is, holnaptól azt szeretném látni hogy ezzel a sráccal kezet fogtok amikor bejövünk, ha nem így lesz tesi órára be se gyertek öltözni.


Engem úgy tanítottak álljak ki magamért, segítsek annak akinek kell, számomra annál elfogadhatatlanabb nincs amikor valaki bántja a hasonló társadalmi helyzetű embertársát.

Ha úgy kell példát mutatnom, valakit a saját gyereke előtt ütnék meg, lássa az a gyerek milyen szülő neveli.



Kicsit elvonatkoztatva de ide tartozik részben az is hogy a több millió magyar, hagyta így lecsúszni az országot, ilyenkor hol van a mentalitás, a haza szeretet? Ebből is látszik hogy fél mindenki, féltik a munkahelyüket, sajnálatos hogy valakinek elég az ha békében felnevelheti a gyerekét minimális pénz mellett, nyugodtan letudja a munkát, megissza a kis sörét, jut pénze arra amire szeretné, de az nincs eszében, hogy a kórház az mindenkié és lehet Ő még nem került oda, de lehet ha arra kerül a sor, méltatlan körülmények között kell majd a vizsgálatot elvégezni rajta.


2017. szept. 22. 23:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
65%

Az előző válaszolónak van igaza: az tény hogy nem jó, ha mindent elviselünk, és mint egy élőhalott csak létezünk, de az sem jó, amit a kérdező csinál! Már a kérdésedből is süt az agresszió, mintha kompenzálnál valamit, és ezért bizonygatod ennyire hogy te mennyire megvéded magad. Biztos, hogy nem bántottak régen?

Összegezve, tényleg valamilyen arany középút kellene, azért nem minden munkahely rossz...

2017. szept. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!