Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit csinálnátok, ha a...

Ti mit csinálnátok, ha a barátnőtökre (22) rajönne egy dühroham és megakarná ölni a saját kutyáját? (beteg emberről van szó! )

Figyelt kérdés

Már egész régen fordult ilyesmi elő, ezért a szülei már kezdtek is örülni. Az ismerősöm Asperger - szindrómás (bár ennek nem sok köze lehet szerintem hozzá) + személyiség zavarban küzd évek óta... (azt hiszem bipoláris). Utóbbinak talán több köze lehet a furcsa viselkedésének. Leszögezem, nem járunk, egyszerű barát barátnő, hisz már gyerekkorunk óta ismerjük egymást, ezért nem tudok rá teljesen közömbösen sem tekinteni. Egyik nap voltam fent náluk, és akkor hirtelen kapott egy dührohamot, elkezdett ordítozni velem, majd konkrétan azt mondta, leszúrja a kutyát. Csakhogy értsétek, az volt a baja a kutyával, hogy levitte sétálni, és mire feljott vele, a szülei leszidták öt, hogy miért nem szólt, hogy lemegy vele, mert keresték, stb... Szóval osszeveszett a szüleivel, utána dühében viszont (ami kontrollálhatatlan állapotba képes öt hozni) valósággal neki ment a kutyának. Nagyon félelmetes volt. Én nem vagyok beszari alak, de TÉNYLEG ijesztő volt, én is megrémültem hirtelen...

Ti miképp reagálnátok egy ilyen helyzetben? Valakinek valami tapasztalata van esetleg hasonló személlyel?


23/F.


Apropó, igen, ne kérdezzétek, tudtommal szedi a gyógyszereit..



2017. szept. 23. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresnék a kutyának egy normális gazdát.
2017. szept. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem egy rossz ötlet, én is ezt tenném.
2017. szept. 23. 17:04
 3/10 A kérdező kommentje:
Orvos is megmondta, hogy nem beszámítható... Tényleg nem értem a felelőtlen szüleit sem. Hogy hagyják egyáltalán egyedül, hogy mernek rá bármit rabízni? a szüleit már egyszerre sajnálom és egyszerre dühös is vagyok rájuk.
2017. szept. 23. 17:07
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
nem barátkoznék egy elmebeteggel.
2017. szept. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Én alapból nem barátkozok gyogyósokkal meg pszichopatákkal.
2017. szept. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én sem járok hozzá túl sűrűn, kb másfél - 2 év után most voltam nála újra. És akkor történt ez az eset.

Viszont az állapotáról sajnos Ő sem tehet,ez egy beteg ember, ugyanaz, mintha valaki szervi betegségben szenvedne, csak ő pszichés betegséggel él.

2017. szept. 23. 17:19
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

A testi betegségeiről is gyakran tehet az ember, de a viselkedésével, hozzáállásával nagymértékben befolyásolhatja negatív vagy pozitív irányban is. Ugyanez igaz az elme betegségeire; teljes felmentést nem ad egyik sem.

A kognitív terápia, sématerápia nagymértékben javulást okoz sokféle mentális betegségben, de ehhez a beteg részéről szorgalom és elköteleződés, kemény munka szükséges.

2017. szept. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha továbbra is barátkozni szeretnél vele én a helyedben a szüleit kérdezném meg, hogy nekik mit mondott az orvos, hogyan kellene kezelni ezt a helyzetet?
2017. szept. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
A leírás alapján a csaj egy időzített bomba, ön és közveszélyes, az orvosnak óriási a felelőssége, hogy szabadjára engedi. Jobb megelőzni a bajt és nem ártana kezeltetni vagy bezárni, mielőtt valakinek az életére tör, ha tényleg ennyire instabil.
2017. szept. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%
Mindjart sirva fakadok itt..
2017. szept. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!