Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálhatnak olyan emberek...

Miért utálhatnak olyan emberek, akik nem ismernek?

Figyelt kérdés

Tudom magamról, hogy túlságosan őszinte vagyok. (Vannak olyanok, akik ezért szeretnek, mert nem azt mondom, amit hallani akarnak.) De, ettől függetlenül vannak olyan emberek a környezetemben, akik még időt se szántak arra, hogy megismerjenek. Semmi fura nincs bennem, szeretek ide oda járkálni, művelődni, kirándulni, imádom a kutyámat. Mellette egyetemre járok (darabig dolgoztam, de romlottak a jegyeim (igen uv) és emiatt inkább hagytam a dolgot utolsó évesként.) Vannak barátaim, akiknek a csak 8 általánosuk van meg, van aki már egyetemet végzett ember. (De írjátok azt, hogy lenézem őket. Én is olyan családból származom, hogy a szüleim tudták, hogy jobb életet akarnak nekem, mint maguknak és ezért- a segítségükkel- nekem kellett megküzdeni.) De a lényeg, hogy olyan buta emberek (már csak abból is lejön, ahogy és amiről beszélnek) "köpködnek" rám, akik még csak nem is ismernek. Hivatalos találkozón beszéltem velük pár szót és ennyi. Tudom, hogy itt is arról lehet szó, hogy érdekből "köpködnek". Én meg nem szeretek jó pofizni ilyen emberekkel, akik csak érdekből barátkoznak vagy miután elmentem lehordanak mindennek. (Sajnos a rokonságban is van ilyen.) Ti ezt hogy kezelitek?


Köszönöm a válaszokat


2017. szept. 26. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos velem ugyanez a helyzet. Legtöbbször nem mondom el a véleményemet, csak ha kérdezik, mert tudom, hogy az egyenességem az emberek 80%-át bántja... Akármilyen finoman is fogalmazok, megsértődnek. (Tisztelet a kivételnek.)

Azokkal az emberekkel pedig, akik mindenféle ismeretség nélkül eldöntik, hogy utálnak másokat, nem kell törődni. A saját szegénységi bizonyítványuk, ha előítéletesek.

2017. szept. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Halottad már azt, hogy a szem a lélek tükre? Az emberek többnyire érzik a másik kisugárzását. Mivel te jó vagy, őket zavarja a te belső értéked és gonoszsággal válaszolnak, vagyis elutasítanak. Az ő lelkiismeretük nem jól működik és ezért nem tudnak veled azonosulni. A Biblia feltárja, hogy nemsokára el lesz törölve a gonoszság, ami rájuk is hatással van. Ha kitartanak elmebeli állapotukban és elutasítják a Teremtő útmutatását, végzetes lesz számukra. Meg kell vizsgálni a Szentírást és változtatni kell a gondolkodásunkon.
2017. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán azért mert nem vagy sablonos és nem illesz bele az általuk elfogadott társadalmi normákba.Tapasztaltam én is,hogy vannak akik nem birnak,nem adnak meg egy alaptiszteletet az irányomba,még ha meg is adom nekik.DE ezzel nem engem járatnak le hanem önmagukat minősitik.Egyezek az utolsó hozzászóló azon állitásáváal,hogy mindenkinek van egy kisugárzása.Ha te alapjában véve őszinte,átlátszó vagy akkor zavarod azokat az embereket a homályos látásukban akik nem akarnak tisztán látni.Érzik benned,sugárzik rólad,hogy te más vagy.A hasonló a hasonlót vonzza.
2017. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Köpködni nem ér. Aki nem kedvel, inkább hagyjon.

Akinek nem vagy szimpatikus, annak nem érdeke, hogy megismerjen, és nincs rá garancia, hogy megkedvelne, ha megismerne. De utálni nem kell senkit így, törõdjenek a saját életükkel.

2017. szept. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ên is tapasztaltam már ilyet.Főleg olyanoknàl akik gonoszak ês rosszindulatúak.Ha beàllsz a sorba és àtveszed a stilusukat amit kêpviselnek akkor békénhagynak de ha lázadsz vagy őszinte megmondod hogy te nem értessz ezzel eggyet akkor màr nem leszel szimpatikus sőt kiutàlnak szó szerint.Megtanultam hogy bizonyos helyzetekben nem kell őszintének lenni és kinyilvànitani a nem tetszésemet.Inkàbb csendben maradok hagy járassàk le magukat ên meg csak egy jót mosolygok rajtuk.Persze az más kérdés ha belêm kötnek akkor megvédem magam de nem merülök bele a dologba leràzom egy mondattal.
2017. szept. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!