Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért megy nekem kevésbé a...

Miért megy nekem kevésbé a dumálás, mint másoknak?

Figyelt kérdés
Barátaim, haverjaim sokszor a semmiből mehjegyzéseket tesznek beszélgetéskor. Nekem viszont nincs ilyen általában. Nem azt mondom, hogy ln nem beszélek, meg nekem nem fordul ilyen elő, de nekem néha külön gondolkodni kell, mit mondjak. Elvileg az autizmus kommunikációs visszamaradottsággal jár. Az lennék én? Vannak néha pedig olyan alkalmak, amikor nagyon pörgök, nagydumám előjön valahonnan, és szakad mindenki a röhögéstől. De többnyire én vagyok az a társaságban, aki ott áll, és hallgatja a többieket. Ez miért lehet, hogy nem jön nekem magától a mondandó sokszor?

2017. szept. 28. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Olvass sokat, akár könyvet, akár cikkeket a neten, beszélgess emberekkel, nézz filmeket, próbálj meg kicsit művelődni, hogy mindenről legyen véleményed.
2017. szept. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez nem rossz dolog. Egyszerűen bölcsebb vagy.
2017. szept. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló mondja jól. Aki tájékozottabb, több témához tud hozzászólni. Ha nem tudod, mit mondj, azt jelenti, nincs véleményed, elképzelésed az adott témával kapcsolatban. Persze ettől még lehetnél nagydumás, mert ismerek több olyan embert is, aki értelmeset még soha nem mondott, mégis folyton jár a szája.

A másodikkal annyiban vitatkoznék, hogy a bölcsesség jele nem feltétlenül az, hogy azért vagy csendben, mert képtelen vagy hozzászólni a beszélgetéshez.

De egyébként ne érezd kötelességednek, hogy mindig mindenhez hozzászólj. Főleg, ha nincs mögötte tartalom.

2017. szept. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Többé-kevésbé én is ilyen vagyok, de szimplán azért, mert az egyik barátnőm által csupa új emberrel ismerkedtem meg, akik némileg képviselik a mostani baráti társaságom. (A régi barátaimmal, akikkel mostanság nem tartom a kapcsolatot, nem akadtak ilyen gondjaim.) Azelőtt nem ismertem őket, az életüket, milyen dolgok történtek velük, s lévén, hogy én vagyok az, aki új a társaságban, ők sokszor felhoznak olyan témákat is, amikhez én nem tudok hozzászólni, mert nem ismertem a helyzetet, az embereket, akikről beszéltek. De máskor meg folyton pörgök, nevetek, és elég jól elbeszélgetek szinte bárkivel bármiről.

Nem gond az, ha nem tudsz mindig mindenhez hozzászólni. De persze olyan se legyél, aki több órán keresztül nem szól egy szót sem. Az olvasást én is ajánlom, mert egyrészt fejleszted a szókincsed, másrészt tényleg több dologról tudsz véleményt alkotni.

2017. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy sokaknak be se áll a szája. De meg kell nézni miről beszélnek. Értelmes ember nem áll neki szidni másikat, vagy szapulni, csicskáztatni.. Ha kivesszük ezeket a beszédükből, akkor lehet, hogy te többet beszélsz, csak értelmesebb dolgokról. :)
2017. szept. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem megfontoltabb vagy, egyébkét majd jönni fog a szó belőled, ha az emberedre találsz. Nagyon régen olvastam egy történetet egy Zen mesterről. Na most a sorok közt kell olvasnod, nem szó szerint venni. A Zen mesterek bolondok egy kicsit és túlzóak, de pont ez a lényege.

Azt hiszem Bayorukin volt a neve. Szóval nem beszélt, de azért nem, mert őrzött valamit (nem tudja senki mit).

Mentek hozzá keresők, mert tanulni akartak tőle. Mindig hátatfordított nekik.

-Mi vagy te így kell fogadni egy tanúlni vágyót, hogy hátat fordítasz, nekem.


Bayorukin nem akart tanítványokat, és tanítani se.

De megtört a csend, amikor egy szamuráj látogatta meg.

- Ha nem szólalsz meg levágom a kezem, utána a karom.

- Megjöttél!


Szóval nekem a Zen mesterek jutnak eszembe a csendes emberekről, akárkinek nem fognak megnyílni, csak annak, aki nem fél a haláltól, azaz a csendtől.

2017. szept. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!