Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfiak egy jó része,...

A férfiak egy jó része, leginkább 30 fölött miért a 20-25% közötti testzsírt tartják ideálisnak?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ilyen tartományban lévő férfitől hallottam már olyan mondatokat, hogy "hogy néznék én ki ennél vékonyabban" "egy férfira kell a tömeg". Miért nem a 15% körüli testzsírt tartják normálisnak és ideálisnak ami sokkal esztétikusabb és egészségesebb is?
2017. okt. 4. 16:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Egy férfi számára a 20-25% testzsírarány teljesen normális és egészséges, bár ennek a tartománynak a felső határa. Hogy kinek mi az esztétikus, azon kár vitatkozni.
2017. okt. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%

Mert azért tenni is kell :D

Az én férjem is egészen addig ezt mondogatta, amíg nem kezdtem el őrült módjára sportolni és izmosodni.

Amikor kezdtek megjelenni a kockáim, hirtelen már neki is sok lett az a 25% :)

2017. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Van itthon sajnos ez a beidegződés, hogy a férfinek csak egy fokkal kell szebbnek lennie az ördögnél.

Viszont nekem sok ismerősöm tényleg csak este jut haza a melóból, még hétvégén is alig mozdulnak ki. Gondolom egyáltalán nem gondolnak ebbe bele, nem érdekli őket, plusz nagyon sok emberben elavult vagy káros diétás téveszmék élnek.

2017. okt. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy engem ez nem zavar, sőt régebben a "mackókat" tartottam helyesnek.

Engem inkább az zavar, hogy sok elhízott férfi is kritizál mondjuk egy arányaiban vékonyabb nőt az alkata miatt.

Mostani barátommal sportolunk, de tényleg kell arra is idő, meg a normális táplálkozásra komolyan megszervezetten kell átállni.

2017. okt. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Hadd döntse már el mindenki maga, hogy neki mi az ideális meg a normális. Nem mindenki testépítő meg fitneszguru. Nem kötelező mindenkinek számolgatni a testzsírszázalékát meg mérlegen kiadagolni a napi étkezését, csak hogy neked megfeleljen.

Ha te 10%-os testzsírt akarsz, akkor hajrá. Ha ilyen pasit akarsz, akkor hajrá, keress ilyet. De ne akard már MINDENKI MÁSNAK megmondani, hogy mi az esztétikus meg egészséges. Pláne azt, hogy mi a normális.

2017. okt. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Esztétikusabb? Ki szerint? Szerinted az. Más szerint nem. Ez van. Kérdezhetném én is, hogy te miért nem a 20-25%-ot tartod ideálisnak, ami egyébként a "nagy könyv" szerint is ideális és egészséges?
2017. okt. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ezek a százalékok épelmélyü embernek semmit nem mondanak. Nem mindenki ült fel a marketingfitnesz mániának! Nem kell szálkásnak lenni elég ha van valami izom a szír alatt és el tudod végezni a nehezebb munkát is, nem rogysz össze egy 50 kilós zsáktól ha fel kell vinni a lépcsőn. Amelyik nő meg a gyúrmákra bukik annak szíve joga azok közül válogatni ,szerencsére bőségesen vannak akik ezt az önimádó tükörben pózoló stílust nem kedvelik ,azok már rég házasok egy ilyen 20-25%-os férfi oldalán akármit jelentsen is ez :D No meg család feleség gyerekek ,munka mellett feszengjen testzsíron akinek két anyja van ..ez az én véleményem :D
2017. okt. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

5. Nem testépítésről beszéltem, ez szövegértési probléma, ilyen szóba se került, testépítő szempontból hájas a 15%-os testzsír.


Én a test számára is egészséges tartományról beszéltem. a 20-25%-os testzsír már egy olyan tartomány ami gátolja a testet a maximálus működésében, vagyis nem mondható egészségesnek, ennél kevesebb testzsírnál sokkal energikusabb az ember, könnyedebben mozog, minden ember aki lefogyott kivétel nélkül azt mondja, hogy sokkal jobban érzi magát. Nem én mondom, hogy ez az ideális, hanem maga a test.


Érdekes, hogy ekkora kiakadás van miközben a sportról szó se volt a kérdésben, se arról, hogy bármilyen ételt mérni kéne.

2017. okt. 4. 17:21
 9/24 A kérdező kommentje:
Azért írtam testzsírszázalékot mert ha átlagos testalkatot írok az nem helyes, mivel Magyarországon az elhízott az átlag. (Ezt sem én állítom)
2017. okt. 4. 17:24
 10/24 anonim ***** válasza:
persze nem esett szó sportról meg diétáról de a hülye is tudja hogy szálkás formát csak ezekkel lehet elérni és hosszan fent is tartani .Nem lehet jókat enni csak száraz csmellet meg rizst meg pudvás vízben kifőtt zöldségeket. Bűn meginni egy jó pofa sört ,vagy egy jó zsíros házi pörköltet fehér kenyérrel. Meg lenyomni a kardiót meg a rengeteg súlyzós edzés és edzést..Erre sok embernek semmi ideje és kedve mert ezernyi más dolga van és élvezni is akarja az életet nem egy mérleg serpenyőjén csücsülni és készülni valami homályos bajnokságra ahol igazából se zsűri nincs ,se tét. Az egészség meg olyan hogy van aki teljesen boldog azzal a 20 % zsírjával, legalább van miből fogyni ha jön az ínség :D
2017. okt. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!