Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfiak egy jó része,...

A férfiak egy jó része, leginkább 30 fölött miért a 20-25% közötti testzsírt tartják ideálisnak?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ilyen tartományban lévő férfitől hallottam már olyan mondatokat, hogy "hogy néznék én ki ennél vékonyabban" "egy férfira kell a tömeg". Miért nem a 15% körüli testzsírt tartják normálisnak és ideálisnak ami sokkal esztétikusabb és egészségesebb is?
2017. okt. 4. 16:47
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nekem 14% körül van a testzsírom jelenleg (nem azért írtam ki a kérdést, mert magamat tartom az adonisznak és a tökéletességnek még mielőtt egy rosszindulatú ember ezzel jönne) és vasárnap oldalast ettem, tegnap bundáskenyeret, ma meg szalonnás melegszendvicset. Nem kell egyáltalán koplalni ehhez és sportolói étrendet kialakítani. Csak körülbelül tartani a kalóriát és ezen belül lehet enni bármit. De az igaz, hogy a gyakori ivás nem tesz jót a testalkatunknak.
2017. okt. 4. 17:42
 12/24 anonim ***** válasza:
Oké ez meg alkati kérdés. Nekem is van ismerősöm aki kétszer annyit zabál mint én nagy milkacsokit eszik minden nap vekni kenyérrel ,mindennap két tányér húsos tésztás kaja este chips kóla, mégis agárkutya alkata van. Az emberek kalória hasznosítása nagyon különböző és ezt gyakran elfelejtik megemlíteni a fitnesz guruk is. Ugyanazzal a centivel és mozgásmennyiséggel és ugyanazzal a bevitt kalóriával egyik hízik mint állat másik meg szinten marad. Én pl tudom hogy a 14 % -hoz napi 3 sárgarépán szárazon főtt csirkemellen meg fél csomag abonetten kéne élnem amíg fel nem fordulok a siralmas életem miatt.. Nekem ez nem éri meg. Inkább halok meg 5 évvel előbb :D De a nőknél ugyanez van egyik vézna és bélpoklos, másik ugyanehhez a súlyhoz hánytatja magát meg pohár vizen és jégsalátán él
2017. okt. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
47%

Mert férfiaknál 30-35 éves kor körül kezd el lassulni az anyagcsere.A kevesebb szénhidrát és az edzés beiktatása ez idő tájt igen komoly komfort zónából való kilépés egy nem edző és nem tudatosan táplálkozó egyénnek.

A komfortból kilépni meg mint tudjuk kevesek hajlandóak.

Sokkal könnyebb megbarátkozni a hájasabb külsővel.

2017. okt. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

A férfi 100 kiló fölött kezdődik. :D


Én is azt mondom, hogy a macis az jobb, mint a szálkás. Az a baj, hogy a macis az nagyon közel van a kövérhez és könnyen átlépnek rajta, nehezebb észrevenni mikor lendült át a macisból kövérbe, vagy ha észre is veszi azt mondja rá, hogy még macisabb vagyok aztán kész. Pedig az már nem macis, hanem már kövér. És ezzel így beindul egy ördögi kör.

2017. okt. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

12. Ebben igazat adok, akinek 1800-2000 kalórián stagnál a súlya férfi létére annak valóban sportolni kell elég sokat, én könnyűfizikai munkával és kardió nélkül eszek 4200 kalóriát, hogy hízhassak.



14. Én eddig azt hittem, hogy a kövérre mondják, hogy macis, csak az a szép szó rá.

2017. okt. 4. 19:50
 16/24 anonim ***** válasza:
Macis az izmos és zsíros is egyszerre. Mint maga a maci mint állat,az is erős izmos, de nem szálkás hanem nehézkes zsíros főleg télre készülve, szóval elég szemléletes elnevezés.
2017. okt. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Akkor elég rosszul használják ezt a szót, én legtöbbször csak simán zsíros emberekről hallottam ezt.


Akkor az ilyen?


[link]

2017. okt. 4. 20:08
 18/24 anonim ***** válasza:
Még lehet zsírosabb belesebb is .Erőemelők közt is bőven akad mackósnak mondható ,de kemény fizikai melót végzők közt is.Aki erős izmos is de zsíros ,hasa is van stb
2017. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
amúgy igen.A mackós az a fedett gyúróst jelenti.
2017. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Azért mert aki sportos akkar lenni az nem dolgozik 8 órát vagy alszik a munkahelyén.Az élet mod változot de biztos vann olyan tableta ami megoldaná.De az egézséges életbe elég sok pénz van az ételeket is lehetne változtatni de abba is nagy pénz van.
2017. okt. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!