Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiből gyűlöletet és agresszió...

Akiből gyűlöletet és agressziót vált ki az emberek bámulása, ezt a dolgot hogyan győzheti le magában?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha valaki buszon beül szembe vele és egész úton őt bámulja, vagy a boltban a többi vásárló megbámulja, vagy utcán gyalogátkelőnél való várakozáskor meg ilyenek. Mit tehet az akiből mások bámulása, bámészkodása gyűlöletet vált ki?
2017. okt. 5. 06:00
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Hat eloszor ra kellene jonni az okara. Mert egy egeszseges normalis onertekelesu emberbol nem valt ki gyuloletet vagy agressziot. Persze az sem mellekes, hogy mit ertunk bamulas alatt, kik es miert bamulnak.

De ha tudod hogy azert valt ki beloled duhot, mert mondjuk a szokasosnal eltero (altalaban negativ) kulsovel rendelkezel, esetleg van valami testi fogyatekossagod vagy hasonlo, akkor ertheto hogy frusztral a bamulas.

Ha pedig csak az atlagos bamulasrol van szo, amiben mindenki reszesul az utcan - hiszen hova nezzunk a buszon vagy a boltban, nem bamulhatjuk folyton a padlot- akkor nyilvan valami gond van az onertekeleseddel, esetleg az emberekkel valo viszonyoddal. Ha nem sikerul magadtol legyozni, erdemes szakemberhez fordulni, mert ez nem visz teged jo iranyba.

2017. okt. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De igen, pont hogy az egészséges emberből vált ki agresszív reakciót. Ugyanis a merev bámulás vagy (szexuális) érdeklődést vagy agressziót/támadást jelez. Tehát te egy támadási jelzésre reagálsz agresszióval az ősi program szerint. Nem tudom, miért kell másokat mereven bámulni, engem is idegesít, én is felbosszantom magam rajta. Azért nem kell a másikat leütni, de természetes dolog, ha zavar. Bármelyik teljesen alap általános pszichológiakönyvben benne van ez.
2017. okt. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyűlölet kicsit erős, de engem is idegesít, ha valaki mereven bámul. Zaklatónak érzem. A zaklatás egy agresszív viselkedés, így persze felmegy bennem a pumpa ilyenkor.

Általában valami nagyon idétlen fejet vágok, be szokott jönni, abbahagyják.

2017. okt. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező! Ugye rólad van szó? Szerintem üldözési mániád van.Akinek helyén van az indentítása az állja a szemkontaktust!
2017. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

1-es vagyok


Jo akkor tisztazzuk, mit ertesz a bamulas alatt? Azt amit a tobbi hozzaszolo irt? Mert az termeszetes hogy felbosszant.

Vagy csak azt hogy radneznek, mert isetenkem hova nezzenek?

2017. okt. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg magadat,hogy ha bámul engem mit bámulhat rajtam?

Hajamat? Arcomat? Ruhámat? Erőlétemet? Kiállásomat?

Ha valamelyik nem a legjobb ez miért zavar?


Lehet,hogy bántani akar?

Lehet,hogy fél tőlem?

Lehet,hogy szegénynek tart?

Lehet,hogy tetszem neki?


Sajnos önértékelési zavar lehet.

Vagy mint a gyermekkorból visszamaradt élmény : csinálsz valami "rosszat", anyukád leszid,hogy ne csináld vagy ne úgy és utána azt mondod anyukádnak,hogy ne nézzél,menj innen és legközelebb úgy csinálod,hogy anyukád ne lássa. Hasonló ahhoz,hogy sokan nem szeretik,ha munka közben nézik ahogy dolgozik. Szinte érzik a jelenlétét, az anyukájuk szavát,hogy kirobban a másikból egy NE ÍGY CSINÁLD!

2017. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!