Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban a boldogság kulcsa,...

Valóban a boldogság kulcsa, hogy hálásak tudunk lenni?

Figyelt kérdés

Hogy mindent értékelünk az életben, és minden reggel/este hálát tudunk adni érte.

Azért, hogy egészségesek vagyunk, hogy van otthonunk, munkánk, nem éhezünk, nem fázunk...

Ès azt kell értékelni, amink van, nem arra vágyni, amink nincs.


2017. okt. 6. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem hinném, kinek vagy minek irányában lennénk hálásak ? Inkább arról lehet szó, hogy ha megtaláljuk a számunkra adott körülmények között nem a legrosszabb (elfogadható) lehetőséget.
2017. okt. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet egy tényezősre leegyszerűsíteni a boldogságot.


Adhatsz hálát az Atyaúristennek is ha hónap végén azon kell aggónod hogy nem lesz mit ennie a gyerekednek, akkor nem leszel boldog. Az sem mindegy hogy azért adsz hálát, mert vehettél egy új BMW-t, vagy azért mert ma sem haltál éhen.


Az igaz, hogy értékelnünk kell azt amink van, de emellett kell lennie vágyaknak, céloknak is. Mi értelme az életnek ha csak ücsörgünk a langyos pocsolyában és meg sem próbálunk előrébb jutni?

2017. okt. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van benne igazság, de mégsem.

A boldogsághoz hozzásegít az, hogy meg tudjunk elégedni azzal amink van. De sosem jutnánk előrébb, ha nem lenne bennünk vágy a fejlődésre.

Példa: egy drogos gettóban adjunk hálát a következő adagunkért vagy inkább vágyjunk többre és törekedjünk egy normális életre?

2017. okt. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A boldogság mindenkinek más, te így értelmezed a boldogságot oké.

A boldogságnak vannak szintjei, úgyanúgy mint bárminek. Nem egy fekete-fehér állapot, amit ilyen egyszerūen meglehet határozni, hogy vagy "boldog ember" vagyok vagy nem. Nem tudod magadat elkönyvelni, mert idõnként változhat a helyzet. Pl. abból amit te felsoroltál, azok sem állandó állapotok, meg sok száz olyan állapot van, ami nagyon könnyen változik. Lehet arra is vágyni, ami nincs, mert attól, hogy most nincs, késõbb még lehet.

Sokféle színes formája létezik a boldogságnak, amikor te azt mondod, hogy "boldogság kulcsa", én nem egyetlen egy ilyen kulcsot képzelek el, hanem nagyon sokat, megszámlálhatatlanul sok helyen elhelyezve, sokféle titokkal és felfedeznivalóval amögött. Nagyon egyhangú világképe van annak, aki csak egy ilyen kulcsot képzel el.

2017. okt. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én egyébként így látom a helyzetemet de inkább azért gondolkozok ezeken mert tudom hányan élnek emberhez nem méltó körülmények között


ha így gondolkozik valaki az azért lesz boldog mert nekilát adakozni, segíteni, óvni, támogatni.. ezek viszont a biztos recept a boldogsághoz


a megelégedett emberek sokszor elmulasztanak maguk vagy mások számára fontos dolgokat, ha viszont jó értelemben vagy elégedett akkor nyugodt és jelenben élő vagy ami ugye jó

2017. okt. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És azért is hálásnak kellene lenni, hogy az ilyen hozzáállással palimadárnak nézik az embert? Kizárt.
2017. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 DONIBOY válasza:

Nem a hála a fontos hanem a büszkeség

Ha pl van egy trabantod amit te nagyon szeretsz, már sokkal boldogabb vagy mint egy átlagos milliomos

Szeretsd azt amid van, ha pedig nem szereted, addig mókolj vele vagy dolgozz érte hogy meglegyen

És itt nem luxusautóra/luxusházra kell gondolni hanem amire te büszke vagy, és mindenkinek mutogatod mint egy kisgyerek a Matchbox güjteményét

Ez az igazi, állandó boldogság érzés.

Legyen a környezeted, mindened olyan amilyenre te formáltad, hogy a te ízlésed szempontjából jobb legyen mindenki másénál, és irigység nélkül mondhasd hogy a francba minek nekem olyan?

Ez lehet eléggé zavaros, ha valaki jobban meg tudja fogalmazni hajrá😉

2017. okt. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Részben. A hálaadás azért jó dolog, mert megtanulod a pozitív oldalát nézni az életnek. Az optimizmus pedig valóban tud segíteni abban, hogy boldog ember legyél. :)
2017. okt. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!