Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nincsenek érzéseim?

Miért nincsenek érzéseim?

Figyelt kérdés

Egy temetésen nem tudok sírni. Nem tudom mi az a szerelem, sosem éreztem, nem tudom őszintén mondani...

Mérges tudok lenni, de úgy igazán szeretni, valami vagy valaki iránt érzelmeket érezni már nem.



2017. okt. 11. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

A szerelmet eltekintve én is így vagyok. Személy szerint én tudatosan folytom el az érzéseimet,így nem befolyásolnak a döntéshozatalban,s nem szenvedek egy újabb csalódás esetén. Szerelmet is csak nagyon hosszú idő után "engedem" a felszínre. Nem engedek magamhoz senkit sem közel.

Nem lehet hogy valamiféle csalódások/fájdalmak miatt nincsenek érzéseid?

2017. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így véded meg magad a lehetséges csalódasoktól. Jól teszed. Bárcsak nekem is menne...
2017. okt. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Temetésen sírni az emberek nagyrésze amúgysem őszintén szokott szóval ahhoz sok érzés amúgysem társul.

A szerelem nem tudatos érzés,hanem egy hirtelen bekövetkező kémiai folyamat az agyban. Nem te irányítod-szándékosan nem érezheted.

Ha nincs olyan az élezedben akit fontosnak tartasz,akkor nem is tudod szeretni.

Összesítve egy tök normális ember vagy,csak nem megfelelő egyének vesznek körül. Vannak érzéseid,de nincs olyan ember akit szeretni akarnál.

2017. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Noblesse Oblige ***** válasza:

Hidd el vannak érzéseid! Már csak a mérgesség miatt is. Vagy tudatosan vagy tudat alatt viszont elfojtod, hogy mások irányába élj meg érzelmeket.

Nekem pl. ez tinikoromban volt. Én annyira féltem a csalódásoktól, hogy sikeresen elhitettem magammal, hogy nem érzek semmit, nincsenek érzéseim. Nem is éltem meg őket.

Viszont ez az állapot tarthatatlan és később nagyon kilengtem. Pl. nagyon könnyen elbőgöm magam most már olyanon is ami nem érdemel ennyit.


Ha sokáig elfojtod, vagy ingerszegény környezetben élsz, akkor a végén mint a gát mögött felduzzasztott víz, áttör az egész. És akkor pedig nagyon kilengsz.

2017. okt. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
lehet pszichopata lettél neM?
2018. máj. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!