Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz tulajdonság? Csak én...

Rossz tulajdonság? Csak én állítgatom folyamatosan az egész Windows-omat, és a benne lévő alkalmazásokat?

Figyelt kérdés

Inkább szokás, mint tulajdonság.. -ezért bocsi.

Idegesít mikor a hangerő nem 75%-on van, hanem mondjuk 74-en, vagy 76-on. Ha jól tudom ez perfekcionizmus, aminek köze lehet a dologhoz.

Valahányszor újra telepítem a Win-omat azonnal állítok az egeren, a képernyőn, mindenen sorban. Az alkalmazásokat is , szinte mindent személyre szabok. Ha valaki a gépem elé ül, szinte nem tudja használni.

Nekem pedig kényelmetlen más (alapbeállításokkal rendelkező) sz.géppel dolgoznom. Baj ez, vagy normális?



2017. okt. 13. 11:06
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ti is így vagytok ezzel? Ti is állítgattok folyamatosan?
2017. okt. 13. 11:24
 2/18 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ez teljesen normális, én is szeretem személyre szabni az eszközeimet, még saját kurzormintát is csináltam, mert nem volt jó az internetről letölthető 5873 féle minta. A munkahelyi gépemen is átállítottam pár dolgot, szerencsére azt is szabadon lehet piszkálni :)
2017. okt. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ez nem perfekcionizmus, inkább enyhe OCD :D A perfekcionizmust ne keverjük ide.

Mindenesetre szvsz semmi különösebb baj vele, amíg nem hat ki a hétköznapjaidra :)

2017. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
bakker..; nekem nincs ilyen ocd betegségem =D a wiki azt írja, hogy kárt teszünk a másikban ilyenkor, meg a gondolataink rabjai vagyunk. én nem, spontán zavar, mikor a hangerő nem pontos számomra =D
2017. okt. 13. 11:58
 5/18 A kérdező kommentje:
Az, hogy a munkahelyi gépet tudod állítani, jó, mert nálam nem volt megszabva, ezért nem merek hozzányúlni. =D
2017. okt. 13. 11:58
 6/18 anonim ***** válasza:
Ezért is írtam, hogy enyhe - amíg ezen a szinten van, addig nem kártékony. Mindennek megvannak a fokozatai, ennek is :)
2017. okt. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De miért félnék attól, hogy valaki bántani fog? Főleg a családomból? Még másoktól se félek, nem hogy saját véremtől =D
2017. okt. 13. 12:03
 8/18 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen betegségem. Nem is mentem volna át szem, vagyonőri vizsgán ezen belül a pszichológia teszten főleg nem =D
2017. okt. 13. 12:04
 9/18 anonim ***** válasza:
Jesszus, ember, nem arról szól az OCD, hogy félsz attól, hogy bánt valaki, ne a wikiről szedd a tudásod, főleg ne a magyarról, nagyon hiányos :D Onnan informálódni majdnem akkora marhaság, mint enyhe kényszerességre utaló szokásokat perfekcionizmusnak hívni :D
2017. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
rendben köszi =)
2017. okt. 13. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!