Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan köszönjek a felnőtteknek?

Hogyan köszönjek a felnőtteknek?

Figyelt kérdés

A nőknek csókolomozni szoktam, ez az elfogadott, ugye?

A férfiakkal gondban vagyok, mert a szomszédoknak, vagy szüleim ismerőseinek, szóval akiket gyerekkorom óta ismerek is mindig "csókolomoztam", de így idősebben ez már olyan fura.

Elkerültem távolabbi helyekre, ahol ha csókolomoztam is, megkértek, hogy ne tegyem, így "jó napot"-ozni kezdtem. Azóta idegeneknek így köszönök (vagy jó reggelttel/estéttel, a napszaknak megfelelően). Viszont a régi ismerősöknél megmaradt a "csókolom", és nem tudom, hogyan térjek rá velük a "jó napot"-ra. Próbáltam már egyszer-egyszer, de olyan kínosan és távolságtartónak hatott...



2017. okt. 14. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Ami neked kínos, azt ők is megérzik


éhosszú távon a jónapot az elfogadottabb, főleg ha idősebb vagy

2017. okt. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Siman csak jonapot. Noknek ferfiaknaknegyarant. Gondolom tini vagy es ezert meg szokatlan de majd megszokod.
2017. okt. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

azt mondta egy |általam nagyra becsült| magyar szakos tanárom, hogy csókolommal köszönni 12 felett illegális


és igaza van

2017. okt. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

A legformálisabb köszönés a "Jónapot kívánok!", urazni illik tanárt, doktort, de már csak tanárnő, doktornő ha nő. Csak simán "Jónapot!" azoknak, akiket nem ismersz különösebben.


"Jónapot/Üdv Sanyi bá!" Ezt nyugodtan mondhatott 12 évesen is egy névről ismert 20+ évvel idősebb szomszédnak, távolabbi nem tegezett rokonnak, vagy kedveltebb régi tanárnak, bácsizást senki sem szereti. Ha meg csak 10-15 évvel idősebb, akkor "Hello Sanyi!"


Egy generációval idősebb nem tegezett távolabbi női rokon: "Csókolom Évi nénje!" (oké ízes parasztos szó, de nincs jobb), két generációval idősebbet már nénizem. Két generációval idősebb szomszéd "Csókolom Évi néni!", 20 évvel idősebb szomszédnő "Kézcsókolom Évi!", kedvelt régi tanárnő "Csókolom Évi néni!", a többi "Kézcsókolom tanárnő!" Férfitől/sráctól régóta ismert nők lejónapotozása udvariatlanul távolságtartó.

2017. okt. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!