Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ugye nem csak nekem voltak...

Ugye nem csak nekem voltak pubertáns elején olyan gondolataim, amit ma már teljesen elítélek, és undorodok magamtól miatta?

Figyelt kérdés

Egyszer akkortájt volt valami beteg gondolatom/vagy akár perverzióm, amit utána sikerült elfelejteni, és ha néha eszembe is jutott, akkor is sikerült elhessegetnem a múltat.

De most megint eszembe jutott, csak most kb. rosszul vagyok magamtól, hogy ilyen beteg dologra gondoltam, mi a **** volt velem stb.

Ezt a sírig kell vinnem, mert annyira szégyellem. Az egy dolog, hogy eléggé szubjektív, hogy kinek mi a normális, de ugye vannak olyan dolgok, amiket a társadalom többsége elítél, meg én is.


Szóval mennyire normális, hogy pubertáns elején az ember azt se tudja, hogy mit gondoljon? (és mellé még azt is hozzátenném, hogy elég sok negatív hatás ért akkortájt)


Nektek voltak olyan dolgaitok, amik így a változás időszaka miatt (vagy még valami rátett egy lapáttal) gondoltatok, éreztetek, stb, de most már, vagy akár szinte másnapra teljesen elítéltétek magatok, akár undorodtatok magatoktól?


2017. okt. 16. 14:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Nope, nem ilyen jellegűre gondoltam xd
2017. okt. 16. 14:28
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy ilyen dolog jut eszembe: kamaszként rettegtem a szülés gondolatától, és többször azt kívántam, bárcsak ne lehetne gyerekem. Aztán 20 évesen férjhez mentem, és 6 évig nem estem teherbe. Elég sokszor eszembe jutott ez a hülye gondolat, tök bűntudatom is lett miatta. Végül szerencsére mégis megfogant a kislányunk, és nem gondolom, hogy emiatt váratott volna magára ennyi ideig, minden esetre borzasztó érzés belegondolni, hogy valaha azt akartam, hogy ne szülhessek.
2017. okt. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is van ilyen. Senkinek sem beszélek erről, ezt így szépen megtartom magamnak. Tiniként persze úgy éreztem, hogy ez a jó és hangosan ki is álltam ez mellett. Most meg csak fogom a fejemet és azon gondolkodom, hogy "Miért is nem csapott valaki egy jó nagyot a fejemre ilyenkor?".
2017. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
A bűntudatot meghagyom a gyenge embereknek.
2017. okt. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen normális.

Nem elég hogy a személyiségünkkel probléma van, még szarrá is szopatja az embereket ilyenkor a külvilág, hatalmas nyomás van rajtuk, nem csoda ha "beteges" dolgokat gondol.


Minek szégyelled ezt? Akkor így érezted magad, és így gondolkodtál, az is te voltál.

Ha megeszek egy almát, mert most jónak tűnik, éhes vagyok, meg tök finom, később meg miért szégyenkeznék miatta?

Hisz amikor megettem úgy gondoltam ez a helyes, ez a jó, csak nem tudtam hogy esetleg helytelen lehet.

Felesleges a bűntudat, önkínzás.


Csak azért szégyelled mert belédnevelték hogy az ilyesmit felejtsd el, szégyelld magad.

De úgy tűnik te is ilyen megfelelési kényszeres vagy, hogy az agymosott társadalomnak akarsz megfelelni, és már gondolkodni sem mersz arról amiről akarsz, mert elítélendő..

2017. okt. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Naná, sőt ma is vannak álmomban perverz dolgok amikről ébren egész más a véleményem.
2017. okt. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*pubertás
2017. okt. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!