Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz, hogy az embereket nem...

Igaz, hogy az embereket nem lehet introvertált, extrovertált típusokba bekategorizálni, mert a környezettől függ milyen az ember?

Figyelt kérdés
Egyik barátommal beszélgettünk erről, hogy milyen ostoba dolog bekategorizálni valakit. Én akkor vagyok introvertált mikor olyan emberekkel vagyok körülvéve, akikkel nincs semmilyen témám, nem szimpatikusak. De amikor a barátaimmal találkozok akkor extroverált vagyok, mert velük tudok rendesen beszélgetni és szimpatikusak is. Én is már régóta hülyeségnek tartom az ilyen megbélyegzéseket, mert ha az ember intronak vagy extronak mutatkozik, attól nem lesz állandóan olyan. Ezeket a 4 betűs személyiségtípusokat se tudom komolyan venni, kb. olyannyira hitelesek, mint a horoszkópok.
2017. okt. 17. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján introvertált vagy, mert csak a barátaid előtt tudsz megnyílni. Evvan.
2017. okt. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
60%
Azért, mert te vélhetően kevert típus vagy, még léteznek tipikus esetek.Az introvertáltaknak muszáj egyedül lenniük néha ahhoz, hogy feltöltsék az energiáikat, míg az extrovertáltak nem feltétlenül akarnak a társaság középpontjában lenni, csak ugyanezt a feltöltődést a társasági kapcsolataikból szerzik meg. Ennyi a különbség köztük.
2017. okt. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az,hogy mikor mennyit beszélsz,az nem jelenti azt,hogy introvertált vagy vagy nem. Introvertált jelentése:Nehezen barátkozó, befelé forduló típusú, külső világtól elforduló. Nincs szó arról hogy kivel tudsz beszélgetni. Ha valakivel nincs miről beszélni,az nem jelenti,hogy introvertált vagy. Amúgy senki se 100% ez vagy az,csak vannak akikre inkább jellemző az egyik magatartás forma.
2017. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Az Int.-Ext. egy skála és a skála két széle


az Ext. (Aki mindig mindenkivel beszél már már irreálisan sokat, könnyen mevnyíllik szeret emberek között lenni)


és az Int. (Akinek abszolút nincsenek kapcsolatai teljesen zárkózott, szereti a magányt és nem szeret emberek között lenni)


Az már csak egy dolog hogy valakire rá húzzák az emberek az egyik jelzőt mert közelebb van a skála egyik széléhez.

Valamit tudd, hogy a legtöbb a keverék és ritka a szélsőséges.

2017. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én töltögettem ki ilyen személyiségteszteket (amiben az INTP meg egyebek vannak), de soha nem adott pontos leírást rólam, a fele mindig baromság. És ha én bekategorizálhatatlan vagyok, akkor rajtam kívül még nagyon nagyon sokan mások is - azaz nem lehet azon módon bekategorizálni mindenkit, ahogy ezek a tesztek teszik.
2017. okt. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
Nem mindenkit lehet bekategórizálni. Én nem töltögetek teszteket, de úgy vélem, hogy csak azokat az egyedeket lehet meghatározni ilyen szempontból, akik szélsőségesen intro.-k vagy extro.-k. Nekik nem környezettől függ, hogy miként viselkednek. Pl. introvertált az, akinek nincsenek barátai, extrovertált meg szinte mindenkivel barátkozni akar.
2017. nov. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!