Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számotokra mit jelent az élet?

Számotokra mit jelent az élet?

Figyelt kérdés

Ilyenre gondolok pl. (amit a többség is gondol)


Megszületünk, fejlődünk, iskolába járunk, kapunk képesítést/diplomát, munkahelyre kerülünk elkezdődik a felnőtt önálló élet, innentől kezdve már jönnek a szürke napi 8-10 órás munkás hétköznapok, majd házasság és gyerek(ek), a gyerekekkel előröl kezdődik az élet, és 18 évig nevelni kell őket, majd kirepülnek, közben eljön már a min. 45-50 éves kor, és innentől kezdve meg már csak általában betegségekkel küzdenek az emberek, ill. epekedve várják a nyugdíjat, várják az unokákat, majd meghalnak.

És ennyi.


Én mindig is hittem benne hogy ennél 1000000x többről szól az élet, és hiszem ezt a mai napig is, számomra a fenti hozzáállás az nem elfogadható hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG erről szól az egész.


Nektek mi a meglátásotok, ti nektek mit jelent az élet?



2017. okt. 18. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

én pár éve dolgozom (most is a munkahelyen ülök)

baromira nem szürke a hétköznap számomra


hobbi szinten játékfejlesztéssel foglalkozom, mellette van egy elég nagy célom ilyen téren

nem soká pár speckó technológiával építek laptopot amivel kb 10-30 mp lesz a feltöltési idő

meg van még egy csomó dolog amit meg akarok valósítani, meg élem az életet


a sulis korszakomat végig tanultam és játszottam


neked sivár az életed, ha kevés, akkor tegyél bele többet!

2017. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Számomra az élet megoldhatatlan küzdelmet jelent, ráadásul feleslegesnek érzem. Nem mindenkinek adatik meg a boldogság, sokan nélkülöznek, beleszületnek egy rossz élethelyzetbe, és esélyük sincs a kitörésre. Az emberek fizikailag, lelkileg szenvedésnek vannak kitéve. A vége úgyis mindenki számára halál. Véleményem szerint semmi célja nincs a létezésének.
2017. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Az átélt szép élményeket

Ahogy te leírod, valóban úgy tűnik, hogy nincs értelme. Aki csak átrohan rajta, és nem tudja észrevenni az apró szépségeket benne, annak nincs is értelme. Ha csak megállsz megszagolni egy virágot, megcsodálni a naplementét, meghallgatni egy madár dalát, akkor már van értelme. Ezek a dolgok még csak pénzbe se kerülnek.

Ha az ember minden napba bele tud csempészni valami kis extrát, amitől jól érzi magát, már nem szürkék a hétköznapok.

Sokáig sajnáltam a pénzt "kidobni" az 1-2 hetes nyaralásokra. Aztán rájöttem, hogy annak a pénznek soha nem lesz nagyobb értéke az élményeknél, amiket a nyaraláson szerez az ember. Csak a szép élményekért érdemes élni, semmi másért.

2017. okt. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nem csak errõl szól, amit te leírtál, valóban. Szinte minden ember érintettnek érzi magát társadalmi elvárások terén, ha valaki nem, annak jó szerencse. Más azzal küzd, hogy a mindennapi gondjai mellett maradjon elég ideje az álmaira is. Bár szerintem sablonosan nézed a dolgokat. Amit te iskolának/házasságnak/munkahelynek nevezel és sablonosan vetítesz magad elé, azok épp 10000000 félék lehetnek. Kijárhatok egy iskolát, de nem mindegy, hogy milyent. Magamnak döntöm el, hogy milyen munkát szeretnék, mert 10000 féle izgalmas állás lehetõség is van a világon, amikor küzdhetek. De ha te így állsz hozzá, hogy "valamilyen állás kapok, ami jut 'oszt kész", az téged ír le, és akkor persze, hogy csak egy szürke idõtöltésnek fogok látni a munkát. Tehát az élet ezek között van, de ettõl nem válik kevéssé, csak nem látod, hogy ezeknek a dolgoknak is millió oldaluk van. Aki úgy jár iskolába, hogy semmi érdekeset nem csinál ott, az önhibájából unalmasnak fogja látni, miközben ugyan abban az iskolában mások feltalálják magukat. Lehet olyan házastársam is, akivel sokat utazgatunk a föld körül, vagy élvezetes beszélgetéseket folytatunk, stb. tehát a házas élet sem muszáj csak annyiból álljon, hogy mosogatok, takarítok, szülök egy gyereket és eltartjuk.

Megpróbálhatod az "élet nagy dolgain" kívül szemlélni a világot, elutasítani az iskolát vagy a házasságot, vagy háttérbe szorítani, olyan dolog érdekében, ami neked fontos, és ezeken kívūl esik. Pl. lehetnek önkéntes foglalkozásaid, vagy csak a kedvenc hobbidnak élsz. Attól még rosszul ítéled, ha mindent sablonosnak vélsz az életben, mert te teszed azzá, illetve a környezeted miatt válik egyhangúvá és szürkévé bármi, egy hely, egy intézmény, vagy életforma. Te színesítesz meg mindent és viszed bele a fantáziádat. Semmi sem kell szabályok szerint mūködjön, nem kell lefektetett dogma arról, hogy milyen kell legyen a munkahely, vagy házas élet, vagy öregkori unokás élet. Te szabályok és kötelezettségek hangsúlyozása miatt érzed szürkének.

2017. okt. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nics sokk értelme mert gondoljunk bele öröké élünk minden megvan minden öröm szerelem elmult csak szeretet marat.Számomra csak annyirol hogy, megismerem más embereknek a gondolatait meg mindig van egy új hely amit fel lehett fedezni.
2017. okt. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Címszavakban: küzdelem, értelmetlenség, taposómalom a hiábavalóságba, sivatag némi oázissal.
2017. okt. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sokan írják itt az oldalon, (meg úgy kb. mindenhol, újságokban, oldalakon stb.) hogy keresik a boldogságot. A boldog élet célja az, ami motivál mindenkit. De mi az a boldog élet? Létezik egyáltalán olyan ember, aki boldog? Nem az elégedettségről beszélünk? A boldogság egy rövid ideig tartó, tökéletes állapot, pl. amikor megkapsz vagy megveszel valamit, amit nagyon akarsz. Az elmúlik. Olyan nincs hogy boldog élet.. mindenkinek vannak sz***r napjai, vagy rossz kedve, akkor az abban a pillanatban már nem boldogságot jelent. Elégedett, az viszont lehet valaki. Szerintem sokan (gyakorlatilag az egész média) félreértelmezi az egészet, és a sima civil embereknek az jön le az újságokból, hogy léteznek BOLDOG emberek. A boldogság egy ideiglenes állapot, nem egy élethelyzet... A z elégedetlen ezáltal a lehetetlent keresi.
2017. okt. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

MEgszületünk, tanulunk, majd dolgozunk azért, hogy TALÁN legyen egy kis pénzünk, ami épp semmire nem elég - ÉLNI nem -, aztán időskorunkra, mikor időnk lenne, akkor betegek leszünk és lehetőségünk nem lesz élni.


Egy kalap szar.

2017. okt. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!