Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagytok haragtartóak?

Mennyire vagytok haragtartóak?

Figyelt kérdés

Ha konfliktus helyzetbe kerültök több alkalommal főnökkel, kollégával, baráttal, rokonnal mennyire veszitek zokon?

Lenyelitek, megemèsztitek és nem foglalkoztok vele tovább? -vagy.... marad bennetek tüske és hiába csinál úgy mintha mi sem történt volna, nem felejtitek el miket vágott a fejetekhez.



2017. okt. 20. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mivel minket kérdezel, az én válaszom, sajna semennyire.


Pedig sokszor nem ártana...

2017. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem foglalkozom vele, azzal csak magamat stresszelném.
2017. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok haragtartó, az csak engem mérgez belülről, nem éri meg, nems szoktam dédelgetni a sérelmeim vagy túl sokat foglalkozni ilyesmivel. Viszont ha olyan a konfliktus, hogy komoly árulás történt, akkor szemrebbenés nélkül képes vagyok bárkit eltávolítani az életemből, legyen az rokon vagy bármiegyéb.
2017. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Akik nagyon fontosak számomra azokkal szoktam néha sajnos, de azért mert csak ők tudnak annyira megbántani.
2017. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én semennyire, a környezetem viszont kivétel nélkül ilyenekkel van tele. Ismerek olyan vezetőket akik 10-12 évvel ezelőtti jelentéktelen dolgokat képesek felfújni és olyan haragot tartanak fenn, olyan bosszút álltak, hogy ihaj tyuhaj. Én meg csak lesek, lestem, nyeltem, tűrtem ez-eddig !, ugyanis ha minden jól megy akkor a hétvégén felköltözök Bp-re.
2017. okt. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Családtagokkal, barátokkal semennyire, ha távolabbi ismerős bánt meg, akkor megy a levesbe, azaz kiiktatom az életemből, és egy percet sem vagyok hajlandó agyalni ezen.
2017. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Bennem sok igazságtalanság megmarad. Csak emlék, ami néha bevillan, nem különösebben terhel, de azért van. Amikor megtörténik, akkor azért bekavar a napomba, hiába tudom, hogy igazam van. Talán pár évtized múlva érzéketlenebb leszek, ki tudja?


Ha valaki igazán megsért vagy leírja magát a szememben, az nem szokott megváltozni. Egyszer a legközelebbi hím felmenőm mondott valamit, ami után nem érdekelt, él-e, hal-e. De pár év után már nem utáltam, teljesen mellékessé vált a számomra.


Vannak persze egyszerűbb konfliktusok, amik csak úgy vannak. A párommal van az, hogy maximum 15 perc alatt teljesen elmúlik, képtelen vagyok haragudni rá, persze valódi okom nincs is, akkor nem lennék vele :) De elég temperamentumos vagyok, ő pedig érzékeny, nyilván ütközünk évi 1-2 alkalommal arra a 15 percre.


De inkompatibilis embereket nem tartok az életemben.

2017. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Semennyire. Amikor valakivel kialakul maga a konfliktushelyzet, addig nem szoktam elengedni a dolgot, míg meg nem beszéljük értelmes emberek módjára.

Férjemmel pl. hónapokig eljátszottam, hogy mindenhova mentem utána és magyaráztam tovább, mert ő azt tanulta az anyjától, hogy sértetten el kell vonulni... Az agyára mentem? Naná :D azóta viszont kapásból mindent megbeszélünk veszekedés meg sértődősdi helyett. Azért nem mindegy. Ha nem sikerül dűlőre jutni, vagy az illető hisztigörcsöt kap, akkor általában gond nélkül elengedem a problémát, mert tudom, hogy én megtettem mindent a béke érdekében.

Értelmes embereknél beválik ez a módszer, ha nem is azonnal, de amint lehiggadtak, már kompromisszumképesek bármiben ők is. A megrögzött hisztigyárosakat szívfájdalom nélkül hajigálom ki az életemből, szerencsére ilyen nagyon ritkán fordul elő :)

2017. okt. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Azt mondanám megbocsátok, mert a haraggal az ember magának árt leginkább, ugyanakkor nem felejtek.

Szerintem amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten és ha valaki olyanokat vágott a fejemhez, akkor nem fogom elfelejteni, amikor bármilyen módon segítségre szorul. Ez sem egy túl jó tulajdonság, de ilyenkor mindig jön a kérdés, hogy én miért legyek rendes, ha...

Általában mindig visszanyal a fagyi úgyis, ha elengedem ezeket a történeteket, úgyhogy nincs gond.

2017. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajna ebben profi vagyok: volt, akivel 2 hétig nem beszéltem, de volt olyan is, hogy áttértem a kimondottan e-mailen való "beszélgetésbe" egy házon belül.
2017. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!