Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pesti ember 150 nettó alatt...

Pesti ember 150 nettó alatt fel se kel- ez igaz?

Figyelt kérdés

gyakran hallom hogy Pesten ilyen meg olyan a munkaerőpiac és nehéz a munkaadók dolga mert a pesti ember 150 nettó alatt fel se kel az ágyból


Ez igaz lenne?

csak azért mert én pesti vagyok pesten is melózok és itt nálunk minimálbér van egy fillérrel se több.

Ami bőven messze a 150 nettótól.... és mégis kb 30 ember itt van 85 nettóért (150!! Még bttoban se!!!)


Hát hol van itt a nagy bölcsesség érvényessége?


2017. okt. 18. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

Aki annyiért dolgozik, az meg is érdemli.

Erre nem lehet mast mondani.

Ha egyszerűen mulya vagy a bértárgyaláson, vagy semmit sem tudsz nyújtani, amiért hajlandóak többet fizetni (akar szaktudás, akar mondjuk az időd), akkor nem tudom min csodálkozol.

2017. okt. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Az én szakmámba nettó 400 alatt az ágyamba sem fordulnék meg. Te meg szerencsétlen vagy ha szerinted minimálbérért Budapesten(!!!) dolgozni rendben van.
2017. okt. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
85%

"Pesti ember 150 nettó alatt fel se kel- ez igaz?"


Dehogy igaz. Csak aki nem keres annyit, annak vagy ideje nincs elégedetlenkedni, vagy pénze nincs internetre elégedetlenkedni.

2017. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Van benne igazság. Aki ma, Budapesten akár csak egy kicsit is életképes, az bizony nem kap 150 ezer alatt. Aki meg kap, az meg is érdemli. Annyi a jó lehetőség, de az emberek csesznek váltani, inkább vannak sz*r helyen. Akkor így jártak.
2017. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Pesti ember megteheti, hogy a tökét vakarja anyuci lakásán még negyvenévesen is, mert nem ajánlottak neki vezérigazgatói állást a kettes diplomájával. Aki Pestre költözött, az kénytelen annyiért elmenni dolgozni, amennyit adnak, hogy fizesse a bérleti díjat meg a számláit.
2017. okt. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

150 -ért meg se moccanok.

Nem bölcsesség, hanem szakma kell ide.


(Üdv: Egy vidéki 400 nettóval.)

2017. okt. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Én budapesti, pályakezdő, diplomás, több nyelven beszélő programozó vagyok. Még ingyen is dolgoznék. A 150 az nálam már álom lenne. És vagyunk így páran. Nem véletlen, hogy évekbe telik mire talál az ember megfelelő munkát.
2017. okt. 19. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"állást a kettes diplomájával. "


nekem nem kettes a diplomám bőven nem aztán mi a szarra megyek vele. wc papír lószar.

mintha nem lenne.

2017. okt. 19. 07:43
 9/13 anonim ***** válasza:
38%

"pályakezdő, diplomás, több nyelven beszélő programozó vagyok."


Nincs munkád? Akkor kérlek te szakmailag alkalmatlan vagy. A pályakezdő nem mentség, nálunk aki tudta a szakmát, 1-2 nyelvet tudott, már diplomaszerzés előtt kapták az ajánlatokat. 150 ezer nettót azt kb körberöhögtem volna már akkor is. Te vagy életképtelen vagy, avagy szakmailag 0. Van ilyen bőven sajnos, aki előadja a nagy tudású programozót, aztán kiderül hogy még alapfogalmakkal sincs tisztában. Ezért van hiány ebben a szakmában, mert kevés a valóban hozzáértő ember, ellenben sok a kókler.

2017. okt. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha van hol laknia ingyen, akkor Budapest olcsobb mint a videk. Csak a lakhatas dragabb.
2017. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!