Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszi magát sok pesti...

Miért hiszi magát sok pesti ember felsőbbrendűnek a "vidéki" embernél?

Figyelt kérdés

Családtagjaim, volt ismerőseim akik felkerültek Pestre, annyira beképzeltekké és lenézőkké váltak pár év alatt hogy csak lesek..... süt róluk az hogy mindenkit lenéznek aki vidéki, és a pesti """""elit""""" egyetem helyett vidéki egyetemen tanulnak....


Miért ilyenek ezek az emberek?


Hozzá teszem , ismerek jópár üdítő kivételt is, akik zsenik, sikeresek, pestiek, de nem néznek le senkit, de ez a 100-ból 1 ember esete.



2017. okt. 23. 17:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
54%
A kérdésed alapján pont a vidékiekkel van valami nagy gond, ha ilyenekké válnak attól, hogy Bp-re költöznek…
2017. okt. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
50%

Én is vidékről költöztem fel Pestre 8 évvel ezelőtt.

Nem nézem le a vidéki embereket, felsőbbrendűnek sem hiszem magam, egyszerűen csak nem tudok azonosulni velük.

Ezt a véleményt a saját ismeretségi köröm alapján alkottam: Akiknek meg sem fordul a fejében hogy vidékről felköltözzön BP-re, az valószínűleg nem akar hatalmas karriert csinálni, esetleg továbbtanulni sem, hanem fontosabb neki a nyugalom, a férj/feleség szerzés, a család, a gyerek, stb.

Ez az én személyiségemmel pont ellentétes, így a régi ismerőseimmel ideig-óráig biztos lenne miről beszélnünk, de miért barátkoznék olyan emberekkel, akikkel 0 közös érdeklődésünk van.

Szóval szerintem ez tűnhet úgy hogy a pestiek lenézik a vidékieket. Teljesen más életstílus a 2. (A pesti egyetemeken meg ugyanúgy van büfészak, mint bárhol máshol)

2017. okt. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!