Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kire mondjuk az alábbi jelzőket?

Kire mondjuk az alábbi jelzőket?

Figyelt kérdés
Primitiv? Analfabéta? Diszleksziás?
2017. okt. 26. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Primitív: ez tulajdonképpen nem mondható rá bárkire, illetve pont hogy bárki mondhatja bárkire, ha szerinte a nem megfelelő normák szerint él. Én szerintem például primitívség felnőtt embernek az utcán pisilni rögtön azután, hogy elhagyta a lakást, vagy ha van mellette bármilyen helyiség, ahová el tud menni. Aki az utcán pisil viszont nem tartja magát primitívnek...

De sokféle viselkedésre is rámondható, például ha az ember nem tud köszönni, elköszönni és megköszönni. Vagy a boltostól így kér (pont nem régiben láttam/hallottam): adjál már egy olyat... na ez is primitívség. Szerintem.

Abban a helyzetben és primitívnek tartottam a lányt, közben meg lehet, hogy kitűnő tanuló, vagy élsportoló bár ezt meglehetősen kétlem.


Analfabéta: az írástudatlan ember, aki nem tanult meg írni.


Diszlexiás: a tanulási nehézségekkel küzdő személy, ami az olvasásra terjed ki. Emellett létezik diszgráfia is, ami az írási nehézség, helyesírási nehézség, meg a diszkalkulia ami pedig a matematikával küzdők "betegsége". A három együtt pedig okozhat gondot például a nyelvtanulásban.

2017. okt. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Németh Szilárd, Kósa Lajos
2017. okt. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor az Orbán is? :-)
2017. okt. 26. 11:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Orbán nem lehet, mert akkor nem lenne elnök. ;]
2017. okt. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek semmiképp sem szinonimák.


A "primitív" szitokszó, tulajdonképpen az idióta szinonimája. De azt is jelentheti, hogy fejletlen, vagy elavult. Pl.: primitív törzsek.


Az "analfabéta" írni-olvasni nem tud, vagy legalábbis nem kielégítően.


A "diszleksziásnak" pedig tulajdonképpen a tanulással vannak problémái, de semmiképp sem primitív. Nekem is volt ilyen osztálytársam. Általánosban 4-es, 5-ös tanuló volt, mert nagyon szorgalmas volt, gimiben már sokkal nehezebben ment neki a tanulás. Ma már diplomás ember.

2017. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha átvitt értelemben mondjuk, akkor mind3nak az a jelentése, hogy buta.

Ha konkrétan, akkor az analfabéta nem tud írni-olvasni, a diszlexiásnak írási-olvasási zavarai vannak, a primitív kezdetleges/csekély értelmű.

2017. okt. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!