Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek érdemes-e az...

Szerintetek érdemes-e az erősségek mellett a gyengeségeket is fejleszteni?

Figyelt kérdés
Ha pl mondjuk remekül számolsz, de elégedetlen vagy a kézügyességeddel, érdemes-e mindkettőre gyúrni?
2017. okt. 26. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Alapjábavéve senki sem mondta, hogy amiben gyenge vagy, azt ne tudnád fejleszteni. Bármiben lehet erõsödni.

Azt meg honnan a frászból tudjuk, hogy neked mi érdemes és mi nem. Te határozod meg magadnak a saját céljaidat és egyéni motivációdat.

2017. okt. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kén_ ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha például olyan munkahelyen szeretnél helytállni, ahol a számokkal kell jól bántod, illetve amblokk a matekkal, ott a kézügyességnek nem sok haszna van. A mindennapokban (pl. főzés) viszont jól jön, ha van. Én arra koncentrálnék, ami pl. munkához, illetve saját boldogulásomhoz kell, ami pedig csak szimplán zavar, az másodlagos lenne.
2017. okt. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi az a gyengeség, és megéri-e fejleszteni. Én pl. gyenge kézügyességű vagyok, és sajnálom is, hogy nem jobb, de aktívan nem fejlesztem, mert nem látok belőle hasznot az életemben. Sem az énekhangomat vagy a kémiai ismereteimet.

Az állóképességem gyenge, azt pl. viszont fejlesztem, egészségügyi okok miatt. Vagy az Excelt, mert irodában dolgozom, és jobb lehetőségeim lennének jó Excellel.

2017. okt. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van olyan elképzelés, miszerint egy élet kevés arra, hogy az ember a gyengeségeit kihozza nullára, mellette pedig az erősségeit húzza feljebb, így inkább csakis az erősségek fejlesztésével foglalkoznak, mert azzal nyernek többet, a gyengeségek nullára hozásától nem lesz jobb nekik, cserébe elpazarolták az értékes időt. Szerintem van ebben ráció.
2017. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a hatékonyság és az életszínvonal növelése érdekében igenis érdemes azokra a gyengeségekre gyúrni, amik hátráltatnak az életben. Én pl nagyon szeretném, ha nem szétszórt és rendszerszemléletben tudnék gondolkodni.
2017. okt. 27. 14:16
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyengeség tág fogalom, minden gyengeséget nem lehet megváltoztatni (mert millió olyan gyengeséged van, amit még csak nem is ismersz), így nem árt letísztázni, hogy konkrétan mit is értünk alatta, és “gyengeség” jelzõ helyett kézzelfogható, fontos készségeket megjeleníteni.
2017. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez szubjektív. Ha valaki remekül számol, stb. nem biztos hogy hátráltatásnak érzi azt, ha gyenge a kézügyességben. Habár szerintem is ezekbõl mindkettõ fontos, de nekem ez a gyengeség fogalom akkor is végtelenül tág.
2017. okt. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdésben benne van a válasz is. Ha TE fontosnak érzed a változtatást, mert elégedetlen vagy, akkor változtatsz. Aki elégedett, az nem változtat.
2017. okt. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!