Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most akkor érdemes kitartani...

Most akkor érdemes kitartani egy cél/terv mellett vagy haladjak az élet sodrásával (munka-elhelyezkedés)?

Figyelt kérdés

Melyik éri meg jobban?

Elvégeztem korábban egy szakot, ahhoz kapcsolódóan van egy terület/terv, amiben el akartam helyezkedni. Eddig ez konkrétan ezen a téren nem sikerült, és az ez iránti küszködés is már-már elég (szívtam rendesen közben, és rossz céghez mentem sajnos). Van egy kevés tapasztalatom benne, de nem sok, és sokat kell még fejlődnöm, hogy szakember legyek benne, amit szívesen meg is tennék, de nem tudtam jó helyen elhelyezkedni ezen a téren. Jelenleg munkanélküli vagyok.


Mi az a pont, amikor már fel kell adni és más felé kell nézni? Vagy pont erről szól, hogy végig ki kell tartani?

Mert mostanra már nem tudom, miért is ragaszkodok ehhez a munkakörhöz annyira, hiszen ez is csak egy munka, de én mégis valamiért annyira efelé az irány felé akartam menni.. Már nem tudom magam sem, megéri-e.


Tényleg felesleges követni egy tervet ha ilyen nehéz érvényesülni, és az élet adta "lehetőségekkel" kell élni?

Én már mindkettőt hallottam, nektek mi a tapasztalatok?



2016. nov. 27. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Rugalmasan kell hozzáállni a dolgokhoz, eközben az ember jobban megismeri saját képességeit. A makacs és merev ragaszkodás sokszor értelmetlen.
2016. nov. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetlen cégnél dolgoztál eddig, azt se sokáig? Messze nem tettél még meg mindent azért, hogy olyan munkát végezz, amit szeretsz. Nem a céllal van baj szvsz, hanem a tervezéssel, abban érdemes rugalmasnak lenni, és több alternatívát végiggondolni. Ha akadályt találsz magad előtt, és fontos a cél, akkor nem visszafordul az ember fülét-farkát lógatva, hanem körülnéz, hogy hogyan lehet megkerülni.
2016. nov. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Eszter76 ***** válasza:

A munkanélküliség számomra nem opció. Én a helyedben elvállalnék egy BÁRMILYEN munkát (mondom úgy, hogy amikor én nem tudtam elhelyezkedni, akkor mosogatónak jelentkeztem egy szállodába diplomával, felsőfokú végzettségekkel, több nyelvtudással - szerencsére végül nem kellett oda mennem, mert találtam jó munkahelyet, de ha nem lett volna más, elvállaltam volna azt is).

Aztán amikor már VAN munkád, akkor KÖZBEN lehet keresgélni olyan munkahelyet, amilyet szeretnél.

2016. nov. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy legyen célod és terved, de legyél rugalmas a változásokra, amik nem kell, hogy megingassanak a tervedben.

Nekem pl. úgy adódott, hogy nehéz a saját szakmámban elhelyezkednem, nem részletezem, miért, nem a képességeimmel vagy az érdeklődésemmel van baj. Az álláskereséshez bizonyos kereteken belül rugalmasan álltam mindig (azért van, amit én sem vállalok el), közben nem adtam fel a szakmai érvényesülésre való célomat, és most ott tartok, hogy szakmán belül lesz egy állandó távmunkám, és folyamatos lehetőségem fejlődni, miközben a főállásom (legalábbis egyelőre) valami teljesen más lesz. Tehát a megélhetésemet biztosítom valamivel, amire lehetőségem van és tudom is csinálni, mellette pedig foglalkozom fusiban a szakmámmal is.

2016. nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem, rövid ideig dolgoztam valahol, hanem 2 évig. De nem ezen a területen, hanem egy egyszerűben. Ott hagytam, majd ahogy pl az utolsó is írja, dolgoztam közben VALAMIT, és KÖZBEN nézelődtem. Amire váltottam viszont megszívtam, mert rossz döntés volt.

Szóval ezeket mind tudom, munka közbeni munkakeresés stb, ezt csináltam én is, de már megterhelő ám szar helyről szar helyre is menni... Lelkileg.

2016. nov. 27. 12:52
 6/9 A kérdező kommentje:
*Nem rövid ideig dolgoztam...
2016. nov. 27. 12:52
 7/9 A kérdező kommentje:

Ahol 2 évig voltam, a legjobbak között voltam, ezta főnököm is mondta, de nem volt semmi kihívás már, sem fejődési lehetőség, és nagyon monoton volt ennyi idő után. (Mondanom sem kell, szar fizetésért, le sem írom inkább)..

Nekem kell az, hogy fejlődjek, tanuljak, tejesítsek, itt már nem volt semmi lehetőség, ezt azért hagytam ott. Plusz mert mondjuk szeretnék már félre is tenni, nem csak hónapról hónapra élni.

2016. nov. 27. 12:59
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi, volt 1-2 jó tipp, rugalmasan fogom kezelni már, és 4-es valami ehhez hasonlóan fogok próbálkozni én is.
2016. nov. 27. 13:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg kell mászni a szamárlétrát, ez ilyen. Fel lehet adni és lehet nézelődni más irányba, de ha amúgy életképes, jó szakmád van, akkor miből gondolod azt, hogy ott egyszerűbb lesz?

Mérnök vagyok, mérnökökkel dolgozom. Nincs olyan diplomás kollégám, aki ne lenne fent a legnépszerűbb álláskereső/hirdető oldalakon. Egyszerűen ebből áll az élet, nem lehet leragadni egy helyen és megelégedni. Tudni kell "mennyit ér az ember", gondolok itt nyilván a szakértelemre és kőkeményen menedzselni kell az életedet. Ha ott egy százassal többet adnak ugyanezért, ugyanilyen feltételekkel, akkor felállok és tovább megyek, 10-ből 9-szer, ha feláll valaki (nálunk), aki értelmes ember, betömik a száját egy fizetésemeléssel. Ha kapok 60-nal többet a biztos helyemen, akkor nem megyek 100-ért a bizonytalanba.

Nem szabad és nem is lehet csak állni és várni a sült galambot, sem hagyni, hogy kizsigereljenek. Menni kell, el kell adni magad és tenni a jövődért. Nehéz, piszkosul nehéz a harmadik és a negyedik elutasítást is megkapni, de egosnak kell lenni és mindig arra kell gondolni, hogy nem tudják mit veszítettek velem! Még véletlenül sem úgy gondolkodni, hogy "nem kellek sehova, nem érek semmit, haszontalan az életem".


Szóval hajrá. Az orrodat ne a földön húzd, hanem kérd meg egy jó barátodat, hogy rúgjon s**gbe, csapjon hátba, húzd ki magad, emeld fel a fejedet és keresd az utadat!!!

2016. nov. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!