Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez irigység...

Szerintetek ez irigység lenne? Vagy mi?

Figyelt kérdés

A nyár folyamán megcsináltam a jogsit. Van 1 csaj, onnan való, ahonnan én. Soha nem kérdezte, hogy hogy megy a vezetés, vagy hogy állok a jogsival. Most talalkoztunk először az egyetemen, valami szünet volt. Beszelgettunk, majd mondta neki az egyik barátnőm, hogy hey,te még nem is gratuláltál Szandinak a jogsihoz.(pont előtte beszéltük a csajokkal, hogy mennyire nem foglalkozott a jogsimmal, biztos irigy), majd annyit dobott oda nekem, teljesen hidegen, hogy gratula.

Irigy lenne, mert én is megszereztem a jogsit? Neki majdnem 3 éve van, másnak nem lehet?


2017. okt. 26. 15:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezõ mindenkinek foglalkoznia a jogsiddal. Õ barátod, vagy micsoda. Ha nem vagytok barátok, akkor nem muszáj foglalkoznia veled.

Az irigység nekem inkább ott kezdõdik, hogy valaki foglalkozik veled, de negatív értelemben, kritizál. A csaj kritizált, csak simán nem foglalkozott veled.

Lehet, hogy nem a jogsiddal van a "baja", hanem idegesítõnek tartja a stílusod, mert elvárod, hogy mindenki dícsérjen téged, még az is, akinek nincs sok kòze hozzád.

2017. okt. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az elõbbi válaszból kimaradt a kérdõjel

Õ a barátod?

Amúgy miért lenne irigység, ha neki is van?-,-

2017. okt. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem az az irigység, hogy neki is van, hanem az, hogy a többiek gratuláltak, meg néha kérdezték, hogy hogy állok a jogsival, ő meg semmi. Mikor rákérdeznek, akkor is annyit vág csak oda, hogy gratula. Nekem pedig teljesen úgy jött ki az egész, hogy irigy arra, hogy mostmár nekem is van, ezért nem gratulál és érdeklődik.

Nem vagyok barátnők, de néha beszélünk, köszönünk egymásnak, együtt ülünk hazafele a buszon.

2017. okt. 26. 16:00
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán úgy érzi, hogy attól hogy a többiek gratuláltak, még nem kell "beállnia a sorba". Ráadásul õ is gratulált neked, de nem kell hízelegnie is. Nem hinném, hogy ez föltétlenül irigység, lehet hogy alapból olyan a stílusa a csajnak, hogy nem jópofizik mindenkinek. Lehet, hogy úgy gondolja, te a többiekkel jó barát vagy, ha ti meg nem vagytok barátok, akkor nem muszáj foglalkozzon veled.

Amúgy ez a helyzet eléggé hasonlít erre a kérdésre

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2017. okt. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#3

Az is lehet, hogy zavarba jött attól, hogy rákérdeztél, ha meg a kérdés után kezd ömlengeni ezzel neked, az eléggé mū. Szerintem simán csak elfelejtette és furcsán is érezte magát attól, hogy kérdéssel kiprovokálod belõle.

2017. okt. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem irigység. Egyszerűen leszar téged a jogsiddal együtt, és illett volna rákérdeznie, de nem érdekli. Valszeg azért volt olyan hűvös a gratulációval, mert nem tetszett neki, hogy a haverja/haverod kvázi utasítja arra, hogy gratuláljon, amikor magától ez annyira nem érdekelte volna, hogy megtegye. Ez a "kvázi túllettem rajta, igen, gratuláltam Szandikának a jogsijáért, most hagyjatok már".
2017. okt. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem az a konnyen zavarbajövős típus.
2017. okt. 26. 16:58
 8/13 A kérdező kommentje:
Amúgy az se jellemző rá, hogy másnak ruháját, cipőjét dícsérje. Lehet tetsziknneki, de talan nem is hallottam még, hogy más ruháját dícsérgette volna.
2017. okt. 26. 17:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Pont ezért. Túllett rajta, hogy abbahagyják a vegzálását, oszt' kész. Gondolom, már az is zavarta első körben, hogy kvázi utasították rá.
2017. okt. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jaj könyörgöm, ha egyszer tudod róla, hogy nem ajnározós típus, akkor miért várod el, hogy ajnározzon? Hogy hoztad ebből ki, hogy irigy?

Egyszerűen nem érdekelte, hogy haladsz a jogsival, így nem kérdezte meg. Engem sem érdekel, szartál-e reggel, nem is fogom megkérdezni.

Igazából ez a normális, nem az, ha valaki folyamatosan tövig benyal neked.

2017. okt. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!