Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megfelelési kényszer, vagy mi...

Megfelelési kényszer, vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Segítségre lenne szükségem. Mindig is próbáltam jól kijönni másokkal, és gyakran figyelem, ki mit gondol rólam. Ezzel nincs is gond iskolában, barátok között. Egy ideje viszont nagyon rosszul érzem magam. Betegesen aggódok amiatt, hogy ennyi idős létemre rajzfilmeket nézek, és annyira szeretem őket, hogy van úgy, hogy egész nap ezen jár az agyam. Ez azért keserít el, mert "eltűnök a saját kis világomban", így antiszociálisnak tűnhetek, kevésbé tudok kapcsolódni beszélgetésekhez/témákhoz. Annyira szégyellem ezt, hogy jóformán a családom előtt sem merek mesét nézni. Gyomorgörccsel kelek, van hogy úgy is fekszem, és újabban az étvágyam is elment a folytonos stresszelés miatt. Rémes érzés.

Volt már valakivel hasonló? Remélem tudtok tanácsot adni, szemétkedő válaszokat nem kérek.


16/L



2017. okt. 27. 07:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ide segítség:) Én 23 éves létemre is lazán nézek meséket is. Az, ha iskolában, barátaiddal rendben van minden, akkor nincs miért aggódnod. Egyébként pedig ha ezen kattog az agyad, azt egyrészt idővel valószínűleg kinövöd, másrészt ha olyan ingert kapsz a külvilágtól, akkor úgyis kizökkent, és arra figyelsz majd.
2017. okt. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

19 éves létemre van, hogy sokkal jobban szórakozok egy rajzfilmen, mint egy filmen. Volt olyan hétvége, amit rajzfilmezéssel töltöttem, és nem szégyelltem. Én például azt nem értem, hogy egyesek milyen vicceset látnak a manapság leadott vígjátékokban, ahol a fő téma a trágár beszéd, szex, és a többi? A Deadpoolt is az égig magasztalták. Nekem elég volt látnom egy kis részletet a tévében, ami szerint eldöntöttem, hogy köszönöm, nem kérek belőle.

Szóval, ne aggódj. Ez egyáltalán nem betegség. Vannak nálad sokkal idősebbek, akik ugyanígy szeretik a rajzfilmeket, mint te, mégse elmebetegek vagy valami. Inkább mondanám úgy, hogy jobban szeretnek egy ártatlan mesét végigröhögni, vagy éppen sírni, mint a tévében agyba-főbe nyomatott filmeket nézni. A rajzfilmek legalább őszinték.

2017. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Úgy látom akkor ezzel nem vagyok egyedül :) Igen, szerencsére így társaságban nincs ezzel bajom, csak félek, hogy néha, mikor teljesen jól elvagyok magamban, különcnek néznek (netán ha kiderül, mennyire szeretem a rajzfilmeket, még mániákusnak is...)

#2 Teljes mértékben egyetértek, tényleg kevés élvezhető, tartalmas film van manapság (ezért is szeretem jobban a meséket sokszor :D)

2017. okt. 27. 13:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Alapból is furcsább természet vagyok, ezen már az, hogy mit nézek, igazán nem változtat:) Mivel nem vagy ön- és közveszélyes, téged így kell elfogadni, mások miatt nem kell megváltoznod.

#1 voltam

2017. okt. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#1 Akkor üdv a klubban 😄 Én sem vagyok átlagosnak nevezhető, de bízom benne, hogy ez nem baj :D
2017. okt. 27. 15:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem baj :D Nehezíti a barátkozást, ismerkedést, de ezt leszámítva semmi :D

#1

2017. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, ismerős :/ :D
2017. okt. 27. 18:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Én gyerekkoromban megőrültem a Dragonballért. Most felnőtt fejjel fedeztem fel a legújabb szériát a Dragon Ball Supert, egyszerűen alig bírom abbahagyni, ugyanolyan lelkesedéssel nézem, mint gyerekként.
2017. okt. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó :) Hasonlóképp vagyok én is az ilyesmi sorozatokkal, nem lehet őket megunni, vagy túl idősnek lenni hozzájuk :D
2017. okt. 28. 10:21
 10/10 anonim ***** válasza:
12%
#2 A szex a legcsodálatosabb és legtermészetesebb dolog,te prűd nemiségellenes bigott sznob!
2017. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!