Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek még, hogy ne...

Mit tegyek még, hogy ne féljek önmagam lenni?

Figyelt kérdés
Félek önmagamat adni, attól, hogy mások hülyének néznek. Sokszor annyira rágörcsölök mindenre, hogy alig bírok egy-egy helyzetben normálisan reagálni. Pasikkal közel 7 éve nem kommunikáltam normálisan szociális fóbia miatt. Habár egy sráccal pár hónapig kavartam korábban, de tőle is végig féltem. Próbáltam és most is épp normalizálom az életemet, például leadtam 11 kilót, elkezdtem sportolni, elkezdtem dolgozni az egyetem mellett, újrakezdetem az egyetemet, felvállalva olyan csoportos órákat is, amiktől szintén rettegtem. Elkezdtem végre saját döntéseket hozni, habár még mindig sokszor befolyásolnak a szüleim. Azonban még mindig olyan, mintha nem történt volna semmi lényeges változás. Még mindig állatira bizonytalan vagyok, a véleményalkotás még mindig nehezen megy, csoportos helyzetben, vagy a másik nemtől pedig továbbra is tartok. Mit tudnék még tenni? Egyáltalán nem érzem magamat felnőttnek, inkább állok közel egy félős kislány érzelmi szintjéhez. Pszichológus sajnos nem opció, nem marad rá pénzem.
2017. okt. 29. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Így-úgy látja mindenki, hogy hule vagy :)

Mindenki az valamilyen szinten, nincs ember bogár nélkül. Nem tudjuk elkerülni, hogy vki ne nézzen hülyének, ez együtt jár az emberi léttel. Az állatokat, pont ezért kedveljük, mert nem néz hulének, és azt sem nézi milyen helyet foglalsz el a társadalmi ranglétrán.

2017. okt. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2017. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!