Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elvesztettem minden motivációm...

Elvesztettem minden motivációmat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, végzős a gimnáziumban. Tavaly év végén elhatároztam, hogy orvos szeretnék lenni, elég későn, mert a biosz és kémia tudásom szinte 0. Akkor elhatároztam, hogy tanulok és meg fogom tanulni, de ahogy tanultam egyre láttam, hogy ez nekem nem megy, nem fogok tudni belőle jó érettségit írni, főleg úgy hogy mellette ott van még a többi tantárgy. Egy ideje úgy érzem, hogy csak tanulok, de sehova nem haladok előre, akkora az anyag és elvesztettem a motivációmat, hogy ennek így semmi értelme. Ezen kívül a barátom, akit mindennél jobban szeretek is ott hagyott, azért mert kiszeretett belőlem. A világot jelentette nekem, együtt terveztük a jövőnket és ez nagyon hirtelen jött. Ő sem motivál már tovább, hogy csináljam, menjek tovább és ne adjam fel. Meg is híztam egy picit az elmúlt időben, körülbelül 5-7 kg feljött rám... Az önbizalmam valahol a tenger fenekén van. Mit tegyek? Nagyon nem találom a helyemet, semmit sem élvezek és állandóan szomorú vagyok. :(

2017. nov. 1. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:

ha az orvosit nehéznek találod, akkor helyette ott van egy csomó ETK-s szak, ami nagyon hasonlít az orvosképzéshez. Vagy ha ragaszkodsz ehhez, akkor hagyj ki egy évet és addig készülj fel emelt bioszra és kémiára. Addig meg lerakod simán az érettségit. A köztes szünetben meg esetleg elmehetnél segéd ápolónak és lesz rálátásod a dolgokra, hogy tényleg azt szeretnéd-e.


A sráccal meg ne foglalkozz lesz majd más.

2017. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok én is :/ (kivétel hogy nekem barátom sem volt és gyógyszerésznek készülök)
2017. nov. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel mindjárt végzel, ezért érdemes lenne ebben az időszakban a túlélésre hajtani. Az érettségit szerencsére jobban felfújják mint amilyen nehéz valójában. Az alap tárgyaid legyenek jók, ezen kîvül még érdemes összeszedned, hogy mi az ami érdekelhet. Egyetemen a középiskolai tananyag mennyiségét szorozd meg 5-tel minimum egy sima mérnöki szakon is. Gondold át, hogy mi az, amit bírsz hosszútávon.

Most viszont ha úgy érzed, hogy a semminek tanulsz, akkor is érdemes csinálni. Néha viszont ha van módod, eressz le valahogy és zárd ki a sulit az életedből pár órára, mert annyit viszont nem ér az egész, hogy idegroncs legyen valaki miatta.

A mindennapjaid hogy néznek ki, hogy ennyire padlón vagy tőle? Ha szeretnéd, privátban is írhatod.

2017. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hagyd abba a szomorkodást, azzal nem leszel előrébb!

A sráccal tényleg ne foglalkozz, tudom, könnyű mondani, de felesleges időpazarlás szenvedni miatta. Mindig jönni fog más, ezt jól jegyezd meg.

Szerintem csináld meg az érettségit és hagyj ki egy évet. Ha tényleg az orvosit szeretnéd! Ha bizonytalan vagy és másban is el tudnád magad képzelni, jelöld meg más szakot.

Kezdj el sportolni. Hamarosan jön a téli szezon, a finom sütik és a nassolások (nőket ismerve), csak rosszabb lesz, de még van időd. Járj le a kondiba, találj valami sportot. Javulni fog a közérzeted és a stresszt is levezeted. Illetve kitöltöd a srác utáni űrt is.

Nem baj ha most így érzel. Mindig lesz új nap, lesz lehetőséged neki kezdeni! Ha minél előbb javulást szeretnél, már holnap tegyél valamit ezért. Minden nap egy kicsivel többet. VAGY szenvedhetsz még pár hétig/hónapig, de akkor már tényleg késő lesz. A te döntésed.

2017. nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyit tudok mondani hogy ráérsz, és ha rosszul vagy, pihenj egy kicsit ne gondolj a feladatokra. Ja és gondolkozz el azon, hogy igazából mi érdekel.
2017. nov. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!