Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy minden férfi hírességet megvádolnak szexuális zaklatással?

Figyelt kérdés

Nyílván valakit jogosan, de engem az zavar, hogy az ártatlansag vélelme teljesen el lett intézve, társadalmilag mar nem elfogadott dolog.

Lassan minden szexuális zaklatásnak minösűl.

És ha egy adott híresség nem kérne azonnal elnézést (meg ha esetleg nem is igaz a sztori)

akkor biztosan vége lenne a karrierjének. Mert itt nem teheti azt, hogy meg Ő meri megvádolni az esetleges rágalmazót rágalmazással.

Az elvileg minőseget képviselő híroldalak is egy megvádoltról tényszerint cikkeznek bűnelkövetőként.

Legutóbb pl. Dustin Hoffman lett megvadolva, ami lehet meg is törtent, de mondhatnék egy random férfi hírességet és még idén Ő is meg lesz vádolva szinte biztosan...



2017. nov. 2. 10:38
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

20. Nem kell. Ez egy bunkó viselkedése, de különböztessük már meg egy bunkó és egy szexuális zaklató viselkedését!

Melyik világban okoz valós traumát egy ilyen incidens bárkinek is?

Nem azt mondom, hogy hagyni kell mielőtt valaki kiforgatná a szavaimat.

De ha egy pasi derekát fogná meg egy nő és ezt sérelmezné mindenki csak kiröhögné (s bár szerintem a kiröhögés sem megoldás, de az tény hogy ez nem zaklatás)...

Mi ez a kettős mérce?

2017. nov. 2. 18:10
 22/33 A kérdező kommentje:

Ja e/r még annyit, hogy Gibson egy tehetséges színész (volt?), de sajnos egyértelmű hogy paranoid skizofrén lett.

Ezért okozhat kellemetlenségeket, de neki sokkal rosszabb belül mint amit el tudunk képzelni.

2017. nov. 2. 18:12
 23/33 anonim ***** válasza:
15%
Azt gondolom, hogy egy olyan országban, ahol elvileg egyenlőség és szabadság van, illene még egy potenciális szexuális zaklatót is emberként kezelni és bizonyíték hiányában ártatlannak tartani. Nőként már én érzem kínosnak, hogy lassan már az is szexuális zaklatás, ha egy srác álmában velem szexel.
2017. nov. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
88%

#23 Az összes férfi akit megvádoltak úgy folytathatja a karrierjét, mintha mi sem történt volna. Ha eltörlik a műsorokat, amiben szerepelnek, ha felbontják a szerződéseiket, ha ellehetetlenítik az életüket a nők beszámolói miatt, akkor persze, jogosan forgathatnánk a szemünket, de... nem történik az ég világon semmi... Ennél ártatlanabbként nem is lehetnének kezelve. 1 hét múlva senki sem fog emlékezni erre az egészre.

Amúgy arra kíváncsi lennék, hogy hogy lehet bizonyítékot szerezni arra, hogy valaki fogdossa a nők fenekét, vagy simogatta őket a beleegyezésük nélkül a nők szaván kívül, és arra is, hogy ha a társadalom amiben élünk normálisabb lenne, akkor is kínosnak tartanák-e a nők, ha a társaik elmondják a negatív élményeiket. Hmm...

2017. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Azért kaszálták el a a House of Cardsot ami mind kritikailag, mind pénzügyileg mindenidők egyik legsikeresebb sorozata.

Valamint Kevin Spacey Emmy díját is azért vonták vissza.

Persze munkájuk még lesz, mivel 60 körül nem kevés kapcsolattal rendelkezhetnek, de sokszor a feminista szervezetek szinte az életükre törnek.

2017. nov. 2. 21:08
 26/33 anonim ***** válasza:
83%

De sajnálom őket, tényleg. Az életükre törnek.


Nem tudom, hogy tudsz a zaklatók mellett kiállni. Tudom, ímmel-ámmal azt mondod, csúnya dolog. De nekem ez akkor is úgy tűnik, hogy "brühü, így majd nem tudok nőket fogdosni".


Velem olyan volt egyszer, és nem volt zaklatás meg semmi, csak zavaró, hogy a pasi nagyon mászott (ilyen tanfolyamszerűség volt), szünetben felálltam a székből, és alig hagyta el a seggem a széket, a pasi elém ugrott, átkarolta a derekamat és felhúzott, mint egy nyomorékot.


Annyira látszott rajta, hogy csak tapizni akar meg simulni. És nem volt zaklatás, de olyan szar volt utána, hogy állandóan lesni kellett, hogy hol ül, és a lehető legmesszebb kerüljek tőle. Utálom, hogy ilyen kis fos plusz stresszeket tesznek rám.

2017. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem alaposan túl van lihegve a jelenség. Mindazonáltal nem szabad elfelejteni, hogy a híresség is csak ember, annak minden gyengeségével, esendőségével. Ő is ugyanúgy vágyik az izgalomra, ráadásul az életviteléből kifolyólag jóval magasabban van az ingerküszöbe, mint az átlagos földi halandónak. Ő is vágyik mocskos dolgokra, ő is vágyik néhány percre állattá aljasulva üzekedni, s aztán, mintha mi sem történt volna, elfelejteni az egészet, menni tovább, tenni a dolgát, amiben jó, amiért felnéznek rá.

Szóval valami alapja alighanem minden vádnak van, még ha az érintett nők erősen túldimenzionálták is a történteket.

2017. nov. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
89%

A gyk-n eddig két véleménnyel találkoztam a #metoo kapcsán:

- milyen képmutatóak és gonoszok a nők, hogy a #metoo kapcsán csak ők számolhatnak be a zaklatássztorijaikról, a zaklatott férfiaknak meg kuss a neve (miközben ugye férfiak is beszélhetnek, nincs nekik megtiltva, és beszél is az a pár, akit zaklattak)

- fárasztó már hallgatni, ahogy ezek a nők "össze-vissza túloznak és hazudoznak" olyan férfiakkal kapcsolatban, akikről ti személy szerint nem szívesen hinnétek el.


Oh világ, de szeretlek...

2017. nov. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
66%

De senki ne legyen mocskos. És ha én mondjuk kést akarok beléd mártani, mert mocskosságra vágyom? Ja, az más, ott nem csak nőkről van szó.


Ez az ország és benne a "férfiak". Fel kéne égetni.

2017. nov. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

28. Akkor ennél a kérdésnél sem olvastál el minden választ!


Én feminista vagyok amúgy, de nem "femináci" és liberális, de nem radikális.


Amit meg az egyik válaszoló írt, hogy én attól félek, hogy nem fogdoshatom a nőket az szégyelje magát. Ez van annyira becsületsértés mint némelyik felkapott ügy szexuális zaklatás.

SOHA nem fogdostam senkit!


Én leírtam a véleményemet ami egyáltalán nem az egyik, vagy másik nem igazát próbálja erősíteni, mert nincs ilyen. De úgytűnik olvassátok, de nem értelmezitek...

2017. nov. 3. 19:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!