Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az a 21 gramm...

Szerintetek az a 21 gramm lehet más mint lélek?

Figyelt kérdés

Mindenféle tudományos kísérletekkel bizonyították, hogy az ember 21 grammot vesztít tömegéből halálakor (sokan feltételezik, hogy ez a lélek tömege). Régóta foglalkoztat, de tegnap láttam, hogy filmet/sorozatot is készítettek a témában, ezért utánna néztem.

A tüdőben ugye mindig van egy bizonyos mennyiségű levegő, ennek tömege kb. 2 gramm, ha valaki meghal akkor az izmai elernyednek így a lenti gázok is kimennek.

Máris kb. 18-19 grammnál tartunk és ha ennyit le lehet belőle vonni akkor talán valami más is lehet amit veszít az ember a halálakor. Eszetekbe jut esetleg valami ilyen?

Azt pedig most leszögezném, hogy nem vagyok az elmélet ellen, csak szerintem ha van is lélek akkor annak nem nagyon van tömege.

(Bocs a címért és a besorolásért, így sikerült.)



2017. nov. 3. 23:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

itt kb. a test tömegének tízezred részéről beszélünk, ennyit gyakorlatilag bármit kiválthat, sőt alapvetően is változik ennyit a testsúly pillanatok alatt, nekem 1500-2000 grammot mozog 1-2 nap alatt fel-le attól függ hogy eszem, mozgok, mennyit iszok, stb. Ez a 21 gramm egy hoax, ami a többi néphülyítő dolog között még kispályásnak számít.

Tudat van, lélek nincs. A tudat a testhez kötődik, vele együtt megszűnik.

2017. nov. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem emlékszem a cikkre pontosan, ahol ezt olvastam, de az orvos három (vagy több) páciens közül csak egynél mért csökkenést, szóval valami gubanc van...


A másik meg, hogy a halál pillanatát nehéz megállapítani. Ha megszűnik a keringés, leáll a légzés? Az agy még 1-2 percig nem szenved annyira komoly károkat, szóval visszahozható az illető.


Ha van lélek, akkor az szerintem nem mérhető (legalábbis a tömege biztos nem). Pont erről szól: az anyagi világ felett áll

2017. nov. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
A halál beálltakor jelentős vízmennyiséget kiizzad az ember. Ha abból el is párolog, máris megvan az a 21 g.
2017. nov. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi tuti az, amikor lefényképezték a lelket, ahogy száll ki a testből.

Persze ruhában volt a lélek :D

2017. nov. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Mese. Mint annyi minden más! Nem bizonyították mindenféle tudományos kísérletekkel. [link] Én a magam részéről el se tudok képzelni olyan mérleget, amire ráfér egy ember és grammnyi pontossággal hitelesen mér. Pláne nem a 19. században.
2017. nov. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
9%

"Tudat van, lélek nincs. A tudat a testhez kötődik, vele együtt megszűnik."


:'DDDD TE EZT TANULTAD. De ez nem így van. Nem èrdekel elhiszed-e csak leírtam a vèlemènyem.

2017. nov. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Az ènt gömbkènt kèpzeld el. Amilyen èrzület uralkodik benned, annak megfelelő oldala van hatással a környezetedre. Ezek az èrzületek a lèlek. Ha növeled a tudatosságod, irányíthatod az èrzületeket ès az ènt. Innentől pedig elèg sok lehetősèged van. :)
2017. nov. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott hogy nincsenek "mindenféle tudományos kísérletek" a bizonyítására, innentől nincs miről beszélni.
2017. nov. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy a tüdő nem esik össze, amikor az izmok elernyednek, levegő mindig lesz benne.
2017. nov. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%
21 gramm az kőkemény 55-60 ezer forint itt vidéken, egyik osztálykiránduláson két éjszaka alatt szívtunk el kábé annyit, de úgy, hogy hárman-négyen voltunk rá.
2017. nov. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!