Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az a 21 gramm...

Szerintetek az a 21 gramm lehet más mint lélek?

Figyelt kérdés

Mindenféle tudományos kísérletekkel bizonyították, hogy az ember 21 grammot vesztít tömegéből halálakor (sokan feltételezik, hogy ez a lélek tömege). Régóta foglalkoztat, de tegnap láttam, hogy filmet/sorozatot is készítettek a témában, ezért utánna néztem.

A tüdőben ugye mindig van egy bizonyos mennyiségű levegő, ennek tömege kb. 2 gramm, ha valaki meghal akkor az izmai elernyednek így a lenti gázok is kimennek.

Máris kb. 18-19 grammnál tartunk és ha ennyit le lehet belőle vonni akkor talán valami más is lehet amit veszít az ember a halálakor. Eszetekbe jut esetleg valami ilyen?

Azt pedig most leszögezném, hogy nem vagyok az elmélet ellen, csak szerintem ha van is lélek akkor annak nem nagyon van tömege.

(Bocs a címért és a besorolásért, így sikerült.)



2017. nov. 3. 23:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
18%
Szerintetek az a 21 gramm lehet más mint lélek? Emberi hülyeség 21 gramm.
2017. nov. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
46%

Léleknek nincs súlya.

E kérdés fizika alapjainak ismeretének hiányát mutatja. Értelmetlen lenne rá válaszolnom.

2017. nov. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudományos kísérletek? Na ez új nekem! Légyszi linkelj már 1-2 releváns nemzetközi szakfolyóiratban/konferencián megjelent publikációt a témában.
2017. nov. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
A lélek nem evilágbeli, hogy lehetne súlya? Ezt az állítást mind a tudományos közegben cáfolják, mind a spirituális közegben.
2017. nov. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Lélek nem létezik.
2017. nov. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Link: [link]


[link]


Még alaposabban megnéztem és azt a következtetést vontam le, hogy kicsit komolytalanok a kísérletek, de ettől függetlenül még lehet pontos a mérés.

2017. nov. 4. 14:36
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, sajnos se az Origon, se a National Geographicban megjelent közlések nem minősülnek tudományos cikknek. Ezeken az oldalakon maximum áltudományos és ismeretterjesztő írásokat fogsz találni.
2017. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!