Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek az autóban utazni,...

Félek az autóban utazni, hogyan tudnám ezt a félelmet enyhíteni?

Figyelt kérdés

Olyan szinten félek autóban utazni, hogy már ott tartok , hogy semmit nem vásárolok magamank néven mert mi lesz velem ha történik valami út közben meghalok és hasonlók.

Még a házfelújítással is leálltam mert akárhányszor kocsiba ülök és megyünk munkába végig azon kattogok , hogy ugyan mikor történik valami baj. Régebben nem volt ilyen félelmem. Balestem akkor volt legelőször mikor 4 éves lehettem de már semmire nem emlékszek belőle. De karcolások nélkül megúsztam.


Viszont ha én ülök a volánnál teljesen elmúlik ez a félelem. Szerintetek mit tudnék csinálni dilidoki ?


27/N


2017. nov. 4. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ki vezeti az autót, amiben félsz?


Lehet az az oka, hogy érzed, vagy tudod, hogy az illető rosszul vezet. És itt nem a kocsi technikai kezeléséről beszélek, hanem meggondolatlanul előzget, ideges, kapkodó, lassú ma reflexideje, vagy agresszív kamikaze.

Én is vezetek (40 éve) és egyes emberek mellett én sem szeretek utas lenni, mások mellett meg ellazulok, beszélgetek, oda sem figyelek az útra, mert tudat alatt érzem a kisugárzásukból, hogy biztonságban vagyok.

Megjegyzem, az autóvezetés engem is megnyugtat, olyannyira, hogy a nehezebb időszakaimban beülök a kocsiba, megyek 50 km-t és megnyugszom.

2017. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jav: lassú a reflexideje (nem tudom az az "m" hogy került oda)
2017. nov. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, menj pszichológushoz, ha meg szeretnél gyógyulni, mert ez egy mély trauma és ebben csak ő tud segíteni, mert viselkedésed nem normális.

Fel kell dolgoznod a múltban ért sérelmet, traumát.

2017. nov. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mindenesetre azért írj egy végrendeletet.
2017. nov. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!