Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti, hogy ismeritek fel, és...

Ti, hogy ismeritek fel, és hogy védekeztek a manipulatív emberek ellen?

Figyelt kérdés

2017. nov. 4. 15:29
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodással. Ha gondolkodsz azon amit mond a másik, figyelsz, akkor mindig megtudhatod mit akar, hogy mikor akarnak irányítani.
2017. nov. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
De bizonyos helyzetekbe a beszéddel, dallal is bemanipulálták már az embereket úgy, hogy nem is tudtak róla, szóval ez az opció csak részben igaz.
2017. nov. 4. 15:36
 3/45 A kérdező kommentje:
Ok. Gondolkodik az ember, tudja, hogy manipulálni akarják, de pl. te, hogy szerelnéd le?
2017. nov. 4. 15:59
 4/45 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy alapból nem hat rám az ilyen emberek szava, meghallgatom õket, de nincsenek nagy hatással a viselkedésemre. Meg általában zavar az agresszív gyõzködés, túlmagyarázás, ha egy adott témában van véleményem, viszonyulásom, akkor tartsák tiszteletben, ha valakivel egyetértek, és igazat adok neki, akkor arra rájövök magamtól is, nem kell erõltetetten meggyõznie engem semmirõl, az ilyen túljátszott figurákat gyanúsnak tartom.
2017. nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

én többnyire csak hosszabb ismeretség után jövök rá, hogy az illető manipulatív vagy egy energia vámpír. ha rájövök erre, egyszerűen leépítem vele a kapcsolatomat és próbálom kikerülni a vele való beszélgetéseket.

tv-nk nincsen, ill van, de nincs rajta kábel, csak azt nézzük rajta, amit le tudunk tölteni vagy online megnézhető. így eléggé szűrve van, hogy mit nézünk. tehát a híradó kilőve.

neten elolvasom a főcímet és nagyjából már tudom, hogy mit hazudnak össze benne, miről szól. pl nem olvasom a cikkeket, amiben a katalán függetlenségről szólnak. nekem elég 5 mondatban összefoglalva az egész. szurkolok nekik, de a "részletek" amit leírnak... azokat inkább hagyjuk.

zenét is magam töltöm le, így ha valami a dalszöveggel manipulál, akkor legalább az már az én saram. :)

2017. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:

Le szerelni? Mirõl beszélsz? Most akkor konkrétan manipulál, vagy zaklat?

Semmi nehéz nincs ebben, ha rájöttél, hogy manipulál, akkor egyszerūen ne figyelj rá, arra meg nincs joga, hogy koslasson utánad.

2017. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
Mindenki manipulál mindenkit...
2017. nov. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
5-ös köszönöm szépen a reális választ. Többiek ez egy elméleti kérdés, csak kíváncsi vagyok ki hogy ismeri fel a hétköznapokban, hogy környezete, hogy próbálja manipulálni, ember, média, és stb. és, milyen technikával tudja leszerelni.
2017. nov. 4. 16:16
 9/45 anonim ***** válasza:

Elég önfejű vagyok, hogy ne tudjanak manipulálni.


Pl. van egy olyan elmélet, miszerint ha nagy bevásárlókocsival mész körbe a bolton, és nem kis kosárral, akkor többet vásárolsz. Hát én rendszerint nagy bevásárlókocsival járok körbe, mert úgy kényelmesebb, bele tudom pakolni a táskámat is, de nem veszek meg olyat, ami amúgy nem volt tervben, kicsi kosárral is ugyanannyit vennék. :-)

2017. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
9-es jól példázta amit az előbb majdnem irtam. Többnyire ez is megoldás lehet, ha a manipulálóval elhiteted, hogy manipulálható vagy. :)
2017. nov. 4. 16:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!