Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van, aki utál több...

Más is van, aki utál több ember előtt beszélni, nagyon kellemetlenül érzi magát, elkezd izgulni, ha mindenki rá figyel?

Figyelt kérdés

2017. nov. 4. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy hívják, hogy lámpaláz, semmi különös nincs benne.


Ha sokszor csinálod elmúlik.

2017. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nálam sajnos nem múlt el... Ugyanúgy ideges vagyok minden ilyen alkalommal.
2017. nov. 4. 19:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Jelen.

Már egyetemre járok, de még mindig katasztrofálisak a kiselőadásaim (pedig nem keveset csinálunk).

2017. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Nálam ez szerintem már több, mint lámpaláz, mert én nem csak simán ideges leszek, hanem elfelejtek értelmesen beszélni, meg ha mondjuk egy tantárgyból felelek, hiába tanultam meg oda-vissza az anyagot, elfelejtem a 90%-át, plusz remegek is..A kezem az ilyen szóbeli felelések után olyan izzadt szokott lenni, hogy a tollat is alig bírom megfogni, mert kicsúszik a kezemből :s
2017. nov. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Ismerős... Én is hasonló okoknál fogva ki nem állhatom, ha szóban feleltetnek.
2017. nov. 4. 19:29
 6/6 anonim válasza:

Elméletileg lehet tréningezni erre. Az ember direkt beteszi magát ilyen helyzetbe rendszeresen újra meg újra. S egy idő után megszokja s elmúlik.

Érdemes megcsinálni, mert statisztikailag többet érhet el az életben az akinek sikerül legyőzni mint az akinek nem.


Előfordulhat persze hogy egy egy helyzetben a lámpaláz lesz előny, mert emberibbnek tűnik az ha valakin látszik a lámpaláz. De ez a ritkább, mert elsősorban hiénák vagyunk s csak másodsorban emberek.


Ha nagyon nem megy a legyőzése, akkor fel lehet keresni a háziorvos a problémával, aki adhat tanácsot. Nagyon szelíd módszer ha pszichológushoz küld pár alkalomra. Még az sincs kizárva, hogy gyógyszert ad, de ezt semmi esetre se javasolnám orvosi ellenőrzés nélkül a gyógyszer szedését, mert hozzá nem értéssel könnyen túllőhetjük magunkat s megeshet hogy ekkor olyasmit mondunk a hallgatóságnak amit később megbánjuk. Ciki utólag ha pl. az anyjukat szidjuk s kimagyarázni is nehézkes az ilyesmit.

2017. nov. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!