Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért változott meg az ország...

Miért változott meg az ország a 70-es évekhez viszonyítva?

Figyelt kérdés
A 70-es években a szocializmus ellenére még jelentős maszek szemlélet élt az emberekben. Például a szülőfalumban majdnem minden háznál nagy mennyiségben termeltek uborkát. Akinél nem volt háztáji, az valami más maszek volt. Vagy egyik egykori almaültetvényes gazda igaz hogy a TSZ-be csatlakozott a gazdaságával együtt, de továbbra is sajátjaként gondozta és olyan minőségű Starking almát lehetett ott venni amilyet napjainkban sehol sem láttam, hiába hozzák be például Új-Zélandról. Roskadoztak a fák a nagy piros almáktól. Hova tűnt az az akkori éden és miért tűnt el az a maszek szemléletű jólét? Az emberek fejében mi változott meg? Mert valami nagyon megváltozott rossz irányban.
2017. nov. 4. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most is termelnek az emberek maguknak, de eltelt azóta majdnem 50 év. Fejlődött a technika, még inkább elérhető lett a gépesítés, a méretgazdaságosság miatt egyáltalán nem éri meg anyagilag kicsiben csinálni semmit, mezőgazdaságot sem. Otthon el lehet kapirgálni az 5*10 méteres kiskertet, de aki pénzt is akar kivenni belőle, annak nagyban kell csinálnia.


Egyébként én kifejezetten üdvözölendőnek tartom, hogy az otthoni robot (kvázi második munkahely) kezd kiveszni. Nagyon is sok köze van az alacsony várható élettartamhoz annak, hogy régen az emberek a 8 órás munkaidő után még 3-4-5 órákat gályáztak a falvakban. Ma ha átszámolod az otthoni körülmények közti (például) uborkatermesztés óradíját, akkor szerintem egy kemény 40-50 forint jön ki. Nekem ennél sokkal többet ér a szabadidőm.

2017. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Volt egy rendszerváltás, az emberek meg próbálnak igazodni az új helyzethez több-kevesebb sikerrel.
2017. nov. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Egyébként én kifejezetten üdvözölendőnek tartom, hogy az otthoni robot (kvázi második munkahely) kezd kiveszni." - Ez mondjuk pont másfelé alakult, de megvan most is, elkezdett bejönni a home office lehetősége, és bár még nem minden munkahely látja ennek előnyeit, azért elindultunk ebbe az irányba, másodállást meg most is vállalnak az emberek, vagy azért, mert muszáj, mert kell a pénz, vagy azért, mert élvezik, vagy mindkettő.


Apám pl. nyugdíj mellett alkalmanként bedolgozik még mindig a szakmájába, nem lenne rá szüksége anyagilag, de jó szakember, keresik, ő sem érzi magát még vén trottynak, szereti csinálni, a plusz pénzt meg nem utasítja vissza, ingyen viszont nem csinálná.


Nekem főállás mellett van másodállásom távmunkában, nálam az anyagiak is játszanak, mert kell az a pénz, de ha ez nem lenne, akkor is szeretem csinálni, ráadásul elkezdtem ebbe az irányba még képezni magam, és az a célom, hogy hosszú távon egyszer majd ebből éljek meg.

2017. nov. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Ez mondjuk pont másfelé alakult, de megvan most is, elkezdett bejönni a home office lehetősége, és bár még nem minden munkahely látja ennek előnyeit, azért elindultunk ebbe az irányba, "


Jó, de a homeoffice azért nem azt jelenti, hogy te ingyen túlórázol otthonról.

Ráadásul kimondatlanul az emberek többsége (legalábbis akiket ismerek) inkább szabadnapként kezeli ezt, vagy legalábbis csökkentett munkavégzést tervez. (Ügyet kell intéznie, szerelőt vár, másnapos (!), stb.)


"másodállást meg most is vállalnak az emberek, vagy azért, mert muszáj, mert kell a pénz, vagy azért, mert élvezik, vagy mindkettő. "


Persze, most is vállalnak másodállást, csak baromi ritka. Én szám szerint egyetlen ilyen embert ismerek, akik hétvégén még pluszban dolgozik. Nyilván az én ismerősi köröm nem reprezentatív minta, de úgy érzem most már egyáltalán nem általános az, hogy az ember átlagolva heti 40 óránál többet dolgozik (pláne kemény fizikai munkát). Neked hány ismerősöd van, akinek másodállása van?

2017. nov. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
"Persze, most is vállalnak másodállást, csak baromi ritka. Én szám szerint egyetlen ilyen embert ismerek, akik hétvégén még pluszban dolgozik" - Ez te vagy, én jóval többet. Más körökben mozgunk. Akinek kell a pénz, az dolgozik, feláldozva a pihenőidejét is akár.
2017. nov. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
"úgy érzem most már egyáltalán nem általános az, hogy az ember átlagolva heti 40 óránál többet dolgozik" - Tudod, főleg a kis cégekre jellemző, hogy nem annyira jelentik be a dolgozóikat, amennyit azok dolgoznak, késnek a túlórák kifizetésével (ha egyáltalán kifizetik). De a dolgozó, ha nem tud azonnal lépni, vár, amíg nem lesz jobb lehetőség, mert a számlákat fizetni kell.
2017. nov. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ez te vagy, én jóval többet. Más körökben mozgunk. Akinek kell a pénz, az dolgozik, feláldozva a pihenőidejét is akár."


Direkt írtam is, hogy ez csak az én ismerősi köröm. A tiéd meg szintén nem reprezentatív a magyar társadalomra vetítve. Egyébként megeszem a kalapomat mustárral, ha mondjuk az ismerősi köröd negyedének van másodállása.


"udod, főleg a kis cégekre jellemző, hogy nem annyira jelentik be a dolgozóikat, amennyit azok dolgoznak, késnek a túlórák kifizetésével (ha egyáltalán kifizetik). De a dolgozó, ha nem tud azonnal lépni, vár, amíg nem lesz jobb lehetőség, mert a számlákat fizetni kell."


Ennek meg kb érintőlegesen sincs köze a kérdéshez. Nem kényszerhelyzetről volt szó, hanem önkéntes otthoni robotról.

Mellesleg ez sem általános.

2017. nov. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Régen sem önként csinálták. Kellett és kész, nem volt választásuk.
2017. nov. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Természetesen az én ismerősi köröm sem fedi le az egész társadalmat, de azt állítani, hogy ma ilyenek nincsenek, vagy csak elenyésző, balgaság, és erős csőlátásról tanúskodik egy ilyen kijelentés.
2017. nov. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Természetesen az én ismerősi köröm sem fedi le az egész társadalmat, de azt állítani, hogy ma ilyenek nincsenek, vagy csak elenyésző, balgaság, és erős csőlátásról tanúskodik egy ilyen kijelentés."


Egyáltalán nem azt mondtam, hogy nincsenek. Inkább a mondataimat em végigolvasni és úgy baromságot a számba adni a balgaság.

Azt mondtam, hogy arányaiban SOKKAL kevesebben dolgoznak a 8 órájukon felül, mint régen.


Na, de akkor nézzük a te nagyon hajtós ismerősi körödet: mennyinek van másodállása? Mennyinek nincs?

2017. nov. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!