Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Folyton gondban vagyok a...

Folyton gondban vagyok a vásárlással. Megoldás?

Figyelt kérdés

Dolgozom ugyan, nem is megy el az egész összeg következő hónapig, de egyszerűen mindenre sajnálom.

Pl kéne vennem 2 halmaznyi dolgot (1. halmaz: kozmetikumok, 2. halmaz: melltartók), ami ugyanannyiba kerül körülbelül (4000Ft), de nem tudom eldönteni melyiket vegyem meg, mert mindkettőre egyformán szükségem van, meg is tudnám venni mindkettőt, de sajnálnék egyszerre ennyi pénzt kiadni, így nem veszek semmit, hogy "majd a következő hónapban, fizu után", amikor is eljátszom ugyanezt.


2017. nov. 5. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szenvedj és ülj a pénzeden :D Erre mit lehet mondani szerinted? Ne mártírkodj, a pénz van az emberért, nem az ember a pénzért, ha messze nem az utolsó filléredből veszed, akkor vedd meg és kész.
2017. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem lehet erre mit mondani, csak amit az egyes.
2017. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szukseg van itt egy szakemberre.
2017. nov. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig skótkodom magammal. Egy időben nagyon rossz helyzetben voltunk és nekem kellett kiegyensúlyozni az anyagiakat. Általában a legkézenfekvőbb megoldás az volt, hogy magamon spórolok. Ehhez szoktam hozzá. Azóta viszonylag sok a bevételünk, de még mindig képes vagyok rástresszelni, mert állandóan keresem a leglogikusabb utat a kiadásokra :D

Nálam az válik be, hogy megfogom a férjem és elmegyünk "plázázni". Jól érezzük magunkat, elhülyülünk, ott helyben pedig nem engedi, hogy ne vegyem meg, amire szükségem van. Most már kezd egy kicsit pozitívabb képem alakulni a költekezésről :)

Neked is ezt tudom javasolni, találj magadnak kísérőt és együtt menjetek oda, ahol vásárolni szeretnél.

2017. nov. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen korszakom.

Miután több, amúgy jó vételről is lemaradtam miatta (mert mire elszántam magam, már nem árulták), rászoktam, hogy az időtényező ne befolyásoljon. Azon kívül, hogy megengedhetem-e magamnak, csak azt nézem, hogy

1. mennyire szükséges / mennyire szeretném

2. milyen ár-érték arányban van

2017. nov. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Régen én is ilyen skót voltam, gyerekkoromtól kezdve.


Aztán utólag két dologra jöttem rá:

1. A pénz akkor is elmegy ha spórolok. Ez egyetemen bizonyosodott be, mikor ha akarom ha nem ezer dolgot lehúznak a tanulókról, jegyzetek, pótleadások, vizsga buktatások.

2. Ha nem költöm el akkor semmit nem ér. És egy élmény vagy akár egy tárgy is sokkal többet ér a semminél.

2017. nov. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne hordj melltartót és ne sminkelj/tisztálkodj így megmarad a pénzed!
2017. nov. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!